 |
|
Wymiana wahacza 100 C3 |
| Autor |
Wiadomość |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 00:00 Wymiana wahacza 100 C3
|
|
|
Muszę wymienić sobie wahacz lewy przód, i znalazłem taki na alledrogo
http://moto.allegro.pl/wa...2368301766.html
czy on będzie git? Jakoś zdziwiła mnie ta śruba od góry, do tej pory używałem innych dlatego pytam, bo może ten będzie lepszy . przy okazji muszę też wymienić osłonę przegubu bo pękła całkowicie (dopiero co wymieniałem, nie wiem czemu pękła, może za słabo ściągnąłem opaski?!) no zarzuciła mi wszystko smarem. Na szczęście mam drugą, czym i jak przepłukać przegub, o ile trzeba, ale obawiam się iż naszło mi tam syfu,
Z góry dzięki, |
_________________ Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012 12:03
|
|
|
Krzyhoo ten z linku nie jest do żadnej z Twoich audic Poza tym prawdy nie napisali, ponieważ jest to wahacz poprzeczny tylny do wersji quattro C3/C4 zatem z przodu nie uda Ci się go zamontować
Co do czyszczenia to mateuszrolza Ci napisał co i jak a gumy... niestety chińskie czasy nastały, więc ciężko kupić porządny towar.
Do Cygarka pasuje TAKIwahacz |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012 17:35
|
|
|
Gwidi, Coś mi się wydaje że Krzyhoo, chce wymienić wahacz w A6 |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012 22:58
|
|
|
Pawcio, ja też przez chwilę zwątpiłem o które auto chodzi, ale tytuł zdradza, że chodzi o cygarko....oczywiście nie twierdzę, że nie mam zeza, bo okulistą nie jestem i problem ze wzrokiem może być |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Czw 14 Cze, 2012 15:30
|
|
|
| Gwidi napisał/a: | | problem ze wzrokiem może być |
dokładnie, chyba ja też już słabo widzę
hehe |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 21:57
|
|
|
Hej, nie rozumiem czemu nie dostaje info, że ktoś w temacie się wypowiada, sorki za milczenie...
Wczoraj
Wszystko rozebrałem, jak miałem rozebraną końcówkę przegubu która chrzęściła fatality, niestety okazało się że nie mam ropy, więc przepłukałem benzyną, wyczyściłem szmatą ile się dało, że zaczelo chodzić już płynnie, no i nawaliłem odpowiedniego smaru do oporu. Pierścień jaki miałem z gumą był jakiś dziwnie mniejszy(chodzi mi o ten co jest w środku na wieloklinie), idealnie mieścił się w obrębie starego, nie wiedziałem jak go użyć i czy aby jest właściwy więc użyłem starego, tylko go podprostowałem, złożyłem wszystko prócz nasadzenia kolumny na gałkę wahacza, nie dałem rady i bałem się, że uszkodzę gumę, maks się ściorałem, u nas jest ponad 30stopni, więc postanowiłem, że lepiej odpuszczę i poproszę sąsiada o pomoc, dużo grzebie w swojej ....be....m...ce fujjjjj i czasem sobie pomagamy
Dziś
właśnie wróciłem z garażu, wymianę robiłem na raty no i k... poległem, walczyłem drugi wieczór żeby nasadzić kolumnę na gałkę wahacza, wyglądało to jakbym miał zły kąt.
Przyszedł sąsiad no i uszkodziliśmy gumę, w zasadzie całą rozerwaliśmy, ((
Można coś z tym jeszcze zrobić?
Czy Wy macię może jakiś patent na to? Lub może przypuszczacie czemu nie mogłem nasadzić? Miłem cały czas zły kąt, tak jakby kolumna resorująca, cała, odchyliła się na zewnątrz. Może powinienem to składać w innej kolejnności, np. wsadzić wahacz w karoserię, chodzi mi o to oczko gdzie jest przykręcony (tak sobie później siedziałem i dumałem), nie przykręcać, wsadzić gałkę a potem stabilizator?
Czuję się jak po siłowni
no i mam lekkiego kaca, już byłem w ogródku |
_________________ Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 23:37
|
|
|
Do tego potrzebna jest długa brecha i odpowiednie obciążenie. Jedna osoba stoi na dźwigni, druga celuje w sworzeń. Gumka sworznia jest wymienna, ale pod warunkiem, że masz taką na zamianę. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012 21:37
|
|
|
Krzyhoo ja robiłem to sam.... na podniesionym samochodzie klockiem podparłem kolumnę tak, aby móc włożyć sworzeń wachacza (podpierałem o śrubę drążka kierowniczego), a następnie opuszczałem samochód, aż udało się dopasować kąt i poskładać wszystko do kupy... oczywiście podkład kolejowy i łomik okazał się baardzo pomocny |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
|
|
|
 |
Krzyhoo
Krzyhoo

Model: A6 avant
Silnik: 2.8q
Zasilanie: Benzyna+LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 50 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 301
     
Piwa: 10/9 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 12:15
|
|
|
A czy nie można załorzyć zwykłych na śrubkę?
Nie mam takich szczypc i nie wiem jak to się robi. |
_________________ Ścisk
--------------------------------
www.HouseOfRetouching.com |
|
|
|
|
|
 |
Gwidi
Cygaro driver


Model: C3/C3
Silnik: AAR/NF
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan/Avant
Pomógł: 4 razy Wiek: 43 Dołączył: 06 Wrz 2010 Wszystkie posty: 422
     
Piwa: 14/1 Skąd: Szczecinek
|
Wysłany: Nie 24 Cze, 2012 13:33
|
|
|
małą bez problemu możesz założyć na śrubkę, a dużą pod warunkiem, że się zmieści...bo jest tam dość ciasno.
Jednak tak jak Pawcio pisze obcęgami spróbuj lub np. szczypcami do cięcia kabli... na pewno Ci się uda |
_________________ Pozdrawiam Cię Gość
Piszę poprawnie po polsku.
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Zawieszenie |
|
[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |