Pozostałe tematy » Audi A4 1,9 diesel - problem z odpalaniem
Odpowiedz do tematu
 Audi A4 1,9 diesel - problem z odpalaniem
Witam! Przeczytałem już sporo tematów szukając odpowiedzi na mój problem i wydawało sie juz że znalazłem ale jednak nie. Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolka od świec pali się jakieś 2 sekundy i gaśnie(świece nie nagrzewają się), nawet jak jest temperatura na dworze bliska zeru. Wymienione zostały świece i nic, szukałem na forach i znalazłem, że winny może być przekaźnik albo czujnik temperatury cieczy chłodzącej (chyba G62). Wymienione dzisiaj. Po podpięciu nowego czujnika świece zaczęły grzać dobrze więc wszystko poskładaliśmy. Po ok 2 godzinach jak temperatura na dworze spadła prawie do zera odpalamy a tu znowu to samo. Odpięliśmy czujnik, świece grzeją i auto odpala bez problemu. Od jakiegoś czasu pali mi się inspekcja serwisowa na komputerze. Miałoby to wpływ na reszte? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Inspekcja wyświetlana w zegarach nie ma wpływu na usterkę. Jest to tylko przypomnienie.
Proponuję zacząć od sprawdzenia temperatury VAGiem i porównanie ją z temperaturą w zegarach. Możliwe, że nowy czujnik ma również wadę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ciekly,
zapraszam
http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam kolegów aby nie zakładać nowego postu dopiszę tu. Mam problem z odpaleniem auta jak tylko dłużej postoi to długo muszę kręcić aż załapie , nie pomaga 2,3 krotne podgrzewanie świec. Świece nowe(beru) filtr ropy nowy. Zapala tak jak by paliwa nie dostawał na początku,chciałbym zamontować zaworek zwrotny przy filtrze ropy.Czy ktoś mi podpowie w którą stronę ma być zamontowany i na którym przewodzie dzięki i pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Niedawno kupiłem Audi A4 1.9 TDI, wiem, że mam w niej zepsuty przepływomierz powietrza i auto ciężko odpala na zimym jak i na ciepłym silniku. Czasami trzeba męczyć długo, a czasami odpala po krótkim czasie, rzadko zdarzy sie na strzała. I tu pytanie do was, czy przepływomierz jest przyczyną ciężkiego odpalania silnika, czy mam szukać usterki w czymś innym ? W nim jest jeszcze jakaś wtyczka. Moim zdaniem możę to być jakiś komputerek, który też może działać niepoprawnie, co może mieć wpływ na właśnie na takie odpalanie silnika ? Czekam na Wasze porady. Dzięki i pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szczepan091 napisał/a:
Witam. Niedawno kupiłem Audi A4 1.9 TDI, wiem, że mam w niej zepsuty przepływomierz powietrza i auto ciężko odpala na zimym jak i na ciepłym silniku. Czasami trzeba męczyć długo, a czasami odpala po krótkim czasie, rzadko zdarzy sie na strzała. I tu pytanie do was, czy przepływomierz jest przyczyną ciężkiego odpalania silnika, czy mam szukać usterki w czymś innym ? W nim jest jeszcze jakaś wtyczka. Moim zdaniem możę to być jakiś komputerek, który też może działać niepoprawnie, co może mieć wpływ na właśnie na takie odpalanie silnika ? Czekam na Wasze porady. Dzięki i pozdrawiam.
a skąd wiesz,że przepływka jest uszkodzona? VAGowałeś auto?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie podłączałem jeszcze auta pod kompa. A że przepływka to wydaje mi się, że dlatego, poniewaz samochód jeżdzi jakby turbo nie chodziło, po prostu nie ma kopa, na trasie nawet nie ma czym wyprzedzać, a gdy odłączę tą wtyczkę z przepływki to idzie, to wtedy chodzi jak 110km silnik. Moim zdaniem przepływomierz do wymiany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szczepan091 napisał/a:
Nie podłączałem jeszcze auta pod kompa. A że przepływka to wydaje mi się, że dlatego, poniewaz samochód jeżdzi jakby turbo nie chodziło, po prostu nie ma kopa, na trasie nawet nie ma czym wyprzedzać, a gdy odłączę tą wtyczkę z przepływki to idzie, to wtedy chodzi jak 110km silnik. Moim zdaniem przepływomierz do wymiany.
moim zdaniem powinieneś zczytać błędy ze sterownika silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Myślisz, że to może być przyczyną tego odpalania ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli po odpięciu przepływki jest poprawa, to jest to możliwe.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa