 |
|
audi a4 b5 99r wymiana licznika |
| Autor |
Wiadomość |
jerrydzwonkow
Jerry85

Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: on
Nadwozie: kombi
Pomógł: 2 razy Wiek: 40 Dołączył: 28 Lip 2013 Wszystkie posty: 47
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Maków Maz
|
Wysłany: Nie 28 Lip, 2013 21:58 audi a4 b5 99r wymiana licznika
|
|
|
Witam. Mam problem z Audi a4 b5 99r 1.9tdi 110km nr licznika 8d0 919 861F bez Fis UKNSI. Chciałem dodać drugi kluczyk ale nie miałem Pinu. Wszyscy lokalni spece nie ogarnęli tematu ani Enigmą ani Vag Tacho ani Magic Canem od Smoka ani żadnym innym fejsem. Pojechałem wiec do niby elektronika z ogłoszenia i powiedział że trzeba zrobić wylut pamięci i w programator. Niestety po tej operacji zegary nie działają jak należy. Wskazówki od paliwa i temperatury po wyłączeniu zapłonu opadają bezwładnie, porysowane zostały tarcze, zamiast rozebrać licznik na części pierwsze wycinał dziury w białym plastiku, żeby dostać się do pamięci. A pinu i tak nie mam, bo nie wiedział gdzie jest zapisany i jakiś kolega jutro ma to ogarnąć. Niestety trafiłem na pseudoelektronika co uczył się na moim liczniku:( Chce zmienić ten zegar na nie grzebany tylko nie wiem z jakimi numerami szukać? Czy od 2.5 tdi będzie pasował? Chodzi mi czy po przekodowaniu VCDSem wskaźnik paliwa będzie pokazywał dobrze bez ingerencji w eeprom? PS: Pin wyciągnie mi polecany przez znajomego ELEKTRONIK z okolic Warszawy. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013 19:30 Re: audi a4 b5 99r wymiana licznika
|
|
|
W tych zegarach pin zapisany jest w pamięci 93c56 i Magic Dash CAN tego nie obrabia. Co do wymiany zegarów, to bez ingerencji w pamięć będziesz musiał liczyć się z dodaniem nowych kluczy oraz zrobić korektę przebiegu. Najprościej byłoby kupić identyczne zegary, przelutować pamięć i odczytać z niej pin do immo. PIN z zegarów najlepiej odczytać na "piechotę". Odzyskanie pinu z zegarów trwa jakieś 10min łącznie z ich demontażem.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jerrydzwonkow
Jerry85

Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: on
Nadwozie: kombi
Pomógł: 2 razy Wiek: 40 Dołączył: 28 Lip 2013 Wszystkie posty: 47
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Maków Maz
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013 21:52
|
|
|
| jerrydzwonkow napisał/a: | Dzięki za informacje. Szkoda że w okolicy nie ma żadnego konkretnego elektronika, a do Ciebie kolego Adi202 mam całą Polskę przed sobą he he. Najgorsze jest to że nie szukałem tanio i byle jak, gościu krzyknął mi 200 zł za wyciągnięcie tego pinu, więc uznałem, że będzie profesjonalnie...Skoro w 93c56 siedzi pin, to niepotrzebnie wylutowywał dwie pamięci 24c04. Chyba sam się wezmę za ten zegar. Mam programator, stację lutowniczą, więc tragedii nie będzie. Kolego Adi202 a jak poczytam sobie tą 93c56, pomożesz wyciągnąć z tego pin?
PS: 10 minut .... ja czekałem 4 godziny |
GOść pewnie sam nie wiedział gdzie on siedzi dlatego wyrywał wszystko.
Wyślij mi ten wsad na emila autoelektronikaadi@gmail.com
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
jerrydzwonkow
Jerry85

Model: A4
Silnik: AFN
Zasilanie: on
Nadwozie: kombi
Pomógł: 2 razy Wiek: 40 Dołączył: 28 Lip 2013 Wszystkie posty: 47
     
Otrzymał 1 piw(a) Skąd: Maków Maz
|
Wysłany: Wto 30 Lip, 2013 18:13
|
|
|
Gościu ma dać drugie cyferblaty z cewkami za to że tamte zepsuł. Jak będę przekładał to zrobię wylut pamięci i jak sam nie ogarnę to na pewno skorzystam z pomocy. Pozdro
[ Dodano: Sro 21 Sie, 2013 22:30 ]
Witam. Troszkę się zeszło, ale temat ostatecznie ogarnięty. Kupiłem drugi licznik z takim samym numerem 8D0 919 861F ale produkcji VDO , nie UKNSI. Przebieg, pin i programowanie kluczy w tym liczniku zrobiłem Vag tacho i VCDSem. Dzięki Adi za porady. Temat uważam za zamknięty. Gdyby ktoś miał pytanie odnośnie wymiany zegarów, chętnie pomogę. Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
tomeczek376
Władca Pierścieni


Model: A6 C5
Silnik: AWX
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 43 Dołączył: 22 Wrz 2009 Wszystkie posty: 257
     
Piwa: 1/4 Skąd: Grajewo
|
Wysłany: Wto 10 Cze, 2014 14:13
|
|
|
Koledzy muszę zrobić podmiankę zegarów w audi a4 1.9 tdi 2000r zakupiłem juz przez internet takie same zegary.Po przekładce mogę wyciągnąć pin z szafy vag tacho i zakodować nowe kluczyki ? Czy coś jeszcze trzeba zrobić? na elektronice zbytnio się nie znam ale mam zaprzyjaźnionego elektronika to jak coś trzeba będzie przylutować to on mi to zrobi. Klucze kiedyś kodowałem , posiadam vag tacho. vag com 409 |
_________________ Była
80 b4 2.0
A4B6 1.9 TDI
Jest
A6C5 1.9 TDI |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 10 Cze, 2014 14:21
|
|
|
Tym sprzętem powinieneś ogarnąć temat. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
tomeczek376
Władca Pierścieni


Model: A6 C5
Silnik: AWX
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 43 Dołączył: 22 Wrz 2009 Wszystkie posty: 257
     
Piwa: 1/4 Skąd: Grajewo
|
Wysłany: Sro 11 Cze, 2014 11:10
|
|
|
Adi202 dla ciebie to pewnie bułka z masłem, a można jakoś tak mniej więcej obrazowo od momentu kiedy włożę nowy licznik do auta i co dalej ... |
_________________ Była
80 b4 2.0
A4B6 1.9 TDI
Jest
A6C5 1.9 TDI |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sro 11 Cze, 2014 11:55
|
|
|
17 Zegary -> 11 Login (podajesz PIN zegarów) -> 10 Adaptacja -> Kanał 050 -> w oknie nowej wartości wpisujesz oryginalny PIN samochodu -> Test -> Zapisz -> zapłon na OFF na około 2min
Po adaptacji wskaźników sprawdź VIN w zegarach czy jest zgodny z autem.
Na koniec dodanie kluczy. 17 Zegary-> 11 Login -> PIN -> 10 Adaptacja -> kanał 021 -> w oknie nowa wartość wpisz ilość kluczy np 2 -> test -> zapisz -> zapłon OFF wymieniasz klucz na drugi i załączasz zapłon. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): tomeczek376 |
 |
tomeczek376
Władca Pierścieni


Model: A6 C5
Silnik: AWX
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 43 Dołączył: 22 Wrz 2009 Wszystkie posty: 257
     
Piwa: 1/4 Skąd: Grajewo
|
Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 21:51
|
|
|
[/u] | Adi202 napisał/a: |
podajesz PIN zegarów |
Nowych zegarów ?
| Adi202 napisał/a: | | PIN samochodu |
Gdzie go szukać? a może to pin starych zegarów ? |
_________________ Była
80 b4 2.0
A4B6 1.9 TDI
Jest
A6C5 1.9 TDI |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014 08:07
|
|
|
Temat dotyczy wymiany zegarów więc PIN zegarów odnosi się do nowych które kupiłeś. PIN taki sam jest w ECU jak i w liczniku i jest to obojętne skąd go wydobędziesz. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
tomeczek376
Władca Pierścieni


Model: A6 C5
Silnik: AWX
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 43 Dołączył: 22 Wrz 2009 Wszystkie posty: 257
     
Piwa: 1/4 Skąd: Grajewo
|
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014 14:42
|
|
|
Pin nowego licznika wyszedł mi 3 cyfrowy a powinien być 4 to mam poprzedzić 0? i nie mogę wejść w adaptacji w grupę 50 |
_________________ Była
80 b4 2.0
A4B6 1.9 TDI
Jest
A6C5 1.9 TDI |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014 15:13
|
|
|
Login zawsze wymaga 5cio cyfrowy nr. Jeżeli pin wychodzi np 332, to musisz dodać 2 a nie jedno zero czyli 00332. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
tomeczek376
Władca Pierścieni


Model: A6 C5
Silnik: AWX
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz Wiek: 43 Dołączył: 22 Wrz 2009 Wszystkie posty: 257
     
Piwa: 1/4 Skąd: Grajewo
|
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014 15:39
|
|
|
tak wiem i teraz ,wybieramy adaptację [10[, kanał 21, wpisujemy 0 i zatwierdzamy potem w nowe value daje 2 i savei wyskakuje mi wszędie 0 i kontrolka immo szybciej mi mryga
[ Dodano: Pią 20 Cze, 2014 15:42 ]
jeszcze gdy przekręcę kluczyk to nie gasna kontrolki abs , poduszki i esp . czy po dobrze zakodowanym liczniku nie powinno to zgasnąć , i ja mam chyba immo2 |
_________________ Była
80 b4 2.0
A4B6 1.9 TDI
Jest
A6C5 1.9 TDI |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014 17:35
|
|
|
Zanim dopiszesz klucze musisz przypisać zegary. II generacja immo ma to w kanale 0 zegarów. login, pin, adaptacja, kanał 0, odczyt, test i zapisz. Zanim przypiszesz zegary musisz je zakodować jak w oryginalnych zegarach. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |