Elektryka i elektronika » ESP- o co chodzi?
Odpowiedz do tematu
 ESP- o co chodzi?
Witam mam w swojej Audiczce cos takiego jak ESP.Kumpel powiedział żebym tego nie włączał.Moglibyście mi dokładniej wytłumaczyć prostym językiem do czego to służy?Języka wikipedi nie rozumiem pisze że to jakis system trakcji czy jakos tak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
http://www.youtube.com/wa...feature=related

system wykorzystujac siłe odśrodkową (plus wiele innych sygnałów) do rozpoznania zachowania samochodu i za pomocą hamowania poszczególnych kół koreguje tor jazdy.

nie widzę sens wyłączania tego układu, no chyba że się chcesz ścigać na torze bo w tedy efektywnie ingeruje i hamuje pojazd.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no ale jak to czyli on sam mi kieruje samochodem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
no ale jak to czyli on sam mi kieruje samochodem?

Układ który służy do stabilizacji toru jazdy. W momencie kiedy np wejdziesz w poślizg układ ma wyrównać samochód przed dohamowanie któregoś z kół. Zna się przypadki kiedy usterka pompy ABS (w niej jest tez ESP) w trakcie zimnej pory roku była powodem wypadnięcia A8 (D3) z jezdni. Właściciel chciał zaoszczędzić na naprawie (ABS) i wydał na klepanie. ;-)
ESP jest dla ludzi. Jezeli jest na pokładzie, to się tego używa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda

Zawsze się przydaje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda
nie do końca, wystarczy,że troszkę popada i będzie na drodze slisko i już się przyda ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
air40 napisał/a:
ale na wiosne lato jesień chyba się nie przyda
nie do końca, wystarczy,że troszkę popada i będzie na drodze slisko i już się przyda ;)

Nawet w słoneczny i suchy dzień można wpaść w poślizg, gdy załapiesz pobocze, gdy na ostro pokonywanym zakręcie będzie piach, liście czy olej. Powinieneś się cieszyć że masz pomocnika w ekstremalnych przypadkach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok ale on tylko ingeruje gdy wpadnę w poślizg a nie np jak będę wyprzedzał itp?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Ok ale on tylko ingeruje gdy wpadnę w poślizg a nie np jak będę wyprzedzał itp?

ESP aktywne jest przez cały czas jak ABS. ABS działa tylko przy hamowaniu, ESP w trakcie jazdy - pilnuje abyś nie wpadł w poślizg np przy pokonywaniu zakrętu i niekoniecznie na śliskiej nawierzchni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aha dobra dzięki za pomoc ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa