[v8 D11] abs przód się włącza przy skręcie
hejka wszystkim
od dłuższego czasu mam że ABS mi sie włącza przy ostrym skręcie w którą kolwiek strone przy niskich prędkościach. naprzykład jak parkuje to się dohamywuje w skręcie i wtedy mi sie mocno włącza ABS i jest to tak jak bym jechał po lodzie
cio to może być ??
Re: [v8 D11] abs przód się włącza przy skręcie
| jimv8 napisał/a: |
hejka wszystkim
od dłuższego czasu mam że ABS mi sie włącza przy ostrym skręcie w którą kolwiek strone przy niskich prędkościach. naprzykład jak parkuje to się dohamywuje w skręcie i wtedy mi sie mocno włącza ABS i jest to tak jak bym jechał po lodzie
cio to może być ?? |
Sterownik ABS wyłapuje różnicę w prędkości obrotowej kół i sądzi że wpadłeś w poślizg - stąd ta reakcja.
okej adi...no ale cos tu nie gra tak?? wielokrotnie bym walnął w ściane lub co kolwiek innego przedemną.
| jimv8 napisał/a: |
| okej adi...no ale cos tu nie gra tak?? wielokrotnie bym walnął w ściane lub co kolwiek innego przedemną. |
Chcesz w takim razie powiedzieć, że przy małych prędkościach nie hamuje?
przy małych prędkościach i skręconych kołach przednich działa hamulec tak jak bym jechał po piastku, włącza się niepotrzebnie ABS i wydłuża tym droge hamowania na asfalcie. pedał w tym momencie jest twardy.
| jimv8 napisał/a: |
| przy małych prędkościach i skręconych kołach przednich działa hamulec tak jak bym jechał po piastku, włącza się niepotrzebnie ABS i wydłuża tym droge hamowania na asfalcie. pedał w tym momencie jest twardy. |
To zmienia postać rzeczy. Sprawdź okablowanie czujników, ich odległość od wieńca i czy nie ma zbrudzeń.
pzdr