Elektryka i elektronika » [ A4 B5 2.8 v6 ] podswietlenie przygasa
Odpowiedz do tematu
 [ A4 B5 2.8 v6 ] podswietlenie przygasa
witam

mam dziwny problem :zly:

jak wlacze swiatla i przekrece stacyjke to automatycznie przygasa mi podswietlenie licznika i klimatronika ale i tez reszta przyciskow .

to samo dzieje sie jak przekrece najpierw stacyjke a potem wlacze swiatla

jesli nie przekrece stacyjki a wlacze swiatla wszystko jest podswietlone tak jak powinno i nic mi nie przygasa

kupilem nowy licznik, wymienilem kostke stacyjki i nadal to samo

przelacznik swiatel ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [ A4 B5 2.8 v6 ] podswietlenie przygasa
bentle napisał/a:
witam

mam dziwny problem :zly:

jak wlacze swiatla i przekrece stacyjke to automatycznie przygasa mi podswietlenie licznika i klimatronika ale i tez reszta przyciskow .

to samo dzieje sie jak przekrece najpierw stacyjke a potem wlacze swiatla

jesli nie przekrece stacyjki a wlacze swiatla wszystko jest podswietlone tak jak powinno i nic mi nie przygasa

kupilem nowy licznik, wymienilem kostke stacyjki i nadal to samo

przelacznik swiatel ?

A jak wygląda sprawa regulacji jaskrawości? Zmienia się coś?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jesli wlacze tylko swiatla bez stacyjki mozna regulowac pokretlem podswietlenie

jak przekrece stacyjke i wlacze swiatla wszystko przygasa do minimum :2e055

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bentle napisał/a:
jesli wlacze tylko swiatla bez stacyjki mozna regulowac pokretlem podswietlenie

jak przekrece stacyjke i wlacze swiatla wszystko przygasa do minimum :2e055

Bezpieczniki oczywiście sprawdzone?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bezpieczniki sprawdzone i sa ok

jest jedna tylko zecz i nie wiem czy to ma cos wspolnego jesli wyciagne
bezpiecznik nr 5 ( zespol wskaznikow,oswietlenie elementow 5A)
wszystko powraca do normy poza licznikem: brak wskaznika paliwa,abs immo itd
ale podswietlenie nie przygasa :wybuchajacazlosc:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bentle napisał/a:
bezpieczniki sprawdzone i sa ok

jest jedna tylko zecz i nie wiem czy to ma cos wspolnego jesli wyciagne
bezpiecznik nr 5 ( zespol wskaznikow,oswietlenie elementow 5A)
wszystko powraca do normy poza licznikem: brak wskaznika paliwa,abs immo itd
ale podswietlenie nie przygasa :wybuchajacazlosc:

Nr 5 jest to zasilanie licznika i po wyciągnięciu tego bezpiecznika tak powinno być.
Nie jestem pewny na 122%, ale na 90% usterka będzie jednak w zegarach. Skoro wymieniłeś już na drugie, to może się okazać, iż również są uszkodzone. Te zegary które posiadasz nie są czasem UKNSI?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uknisi ? nie mam pojecia :n01j0

wiem ze VDO z 96r





Postaw piwo autorowi tego posta
 
bentle napisał/a:
uknisi ? nie mam pojecia :n01j0

wiem ze VDO z 96r

W tych starzych rocznikach montowane były VDO oraz UKNSI. Przy VDO nie zdarzył się jeszcze problem z podświetleniem, ale przy UKNSI było to nagminne.
Pewny jesteś tych zegarów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zakupilem licznik na aukcji wienc nie moge byc pewny na sto procent :shock:
wiem tylko ze jak podlacze licznik nowy czy stary mam ten sam problem
jest jakas mozliwosc podlaczenia tego licznika na stole ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bentle napisał/a:
zakupilem licznik na aukcji wienc nie moge byc pewny na sto procent :shock:
wiem tylko ze jak podlacze licznik nowy czy stary mam ten sam problem
jest jakas mozliwosc podlaczenia tego licznika na stole ?

Oczywiście, że jest taka możliwość. Na foto masz pinologię wtyczek Twoich zegarów.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzieki za schemat ;-)

takie pytanie jakie piny podlaczyc abym mial tylko podswietlenie zegarow i wyswietlacz centralny ?

jak moze ktos mi powiedzec gdzie + a gdzie - :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zaciski 15 i 30, to jest zasilanie 12V. Zacisk 31 to jest masa czyli minus. Podświetlenie, to zacisk 58. 58d to jest wyjście podświetlenia na resztę modułów już po regulacji jaskrawości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mysle ze nowy licznik ma ten sam problem :zly:

po pierwsze nie wyswietla mi komputer, stary licznik tez nie wyswietlal cos tam mrugnie jakies kreski sie pokarza i koniec :mur:

ale pokretlo podswietlenia dzala :mrgreen:

teraz pytanie oddac go do naprawy czy kupic nastepny :wstyd:

jeszcze zosatlo mi pokretlo swiatel ale watpie

[ Dodano: Wto 13 Lip, 2010 22:25 ]
sprawdzilem jeszcze raz dwa liczniki i ten sam problem

jak przekrece kluczyk do momentu az wskazniki airbag, recznego ,abs immo sie zapala to oswitlenie przygasa do mini

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bentle napisał/a:
mysle ze nowy licznik ma ten sam problem :zly:

po pierwsze nie wyswietla mi komputer, stary licznik tez nie wyswietlal cos tam mrugnie jakies kreski sie pokarza i koniec :mur:

ale pokretlo podswietlenia dzala :mrgreen:

teraz pytanie oddac go do naprawy czy kupic nastepny :wstyd:

jeszcze zosatlo mi pokretlo swiatel ale watpie

[ Dodano: Wto 13 Lip, 2010 22:25 ]
sprawdzilem jeszcze raz dwa liczniki i ten sam problem

jak przekrece kluczyk do momentu az wskazniki airbag, recznego ,abs immo sie zapala to oswitlenie przygasa do mini

W takim razie powinieneś zmierzyć napięcie podświetlenia na wejściu zegarów. Załącz światła i zmierz na zacisku 58 napięcie. Napięcie powinno wynosić ponad 12V. Jeżeli bedzie niższe, to przesuniemy się w kierunku włącznika świateł.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam

jednak miales racje licznik byl padniety ;-)

kupilem nowy ten sam model i wszystko dzala bez problemu

dzieki

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa