Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
spadek mocy przy rozgrzanym silniku Audi A8 233 KM 2007r.
Witam. Mam problem z utrata mocy silnika jak sie rozgrzeje. Osiaga 90 stopni i traci moc. Jedzie no ale przy 2000 obr zmienia biegi i ledwo co ciagnie go do przodu. Po wylaczeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem dalej jest. Dopiero jak silnik ostygnie przez ok 5 godzin problem znika lecz pozniej sie znowu pojawia przy rozgrzanym silniku. U tak w kolko. Co to moze byc??
Aby odpowiedzieć na to pytanie powinieneś zamieścić listę błędów ze sterownika silnika.
Na komputerze pokazuje ze zawor przeplywomierza jest otwarty caly czas. Mechanik zaproponowal wyjecie przeplywomierza i przeczyszczenie. Czy to moze byc to???
Nie ma czegoś takiego jak zawór przepływomierza. Albo coś pomieszałeś, albo mechanik ściemnia profesjonalnie.
Błędy z komputera:
P3135 Sterowanie długością kolektora dolotowego - wartość dolna graniczna nieosiągnięta
P1573 Elektorozawór zawieszenia silnika lewy - obwód otwarty
P3135 Sterowanie długością kolektora dolotowego - wartość dolna graniczna nieosiągnięta
P1573 Elektorozawór zawieszenia silnika lewy - obwód otwarty
Błędów SAE nie idzie odpowiednio zinterpretować. Sądząc po opisie masz problem z silnikiem klapy kolektora ssącego. Której (są dwie lewa i prawa) nie mam zielnego pojęcia w opisie błędu tego nie ma. Drugi bład dotyczy poduszki zawieszenia silnika - tym się nie przejmuj na pewno nie powoduje trybu awaryjnego.
Silnik klapy kolektora można spróbować zregenerować - często gubi zęby.
Silnik klapy kolektora można spróbować zregenerować - często gubi zęby.
stojac przy silniku to problemy sa z tym po lewej stronie. Dzieki za informacje , utwierdzilo mnie ze twoje zdanie ze problem lezy w przepustnicy. a czy jezeli sam ja wyjme i przeczyszcze i sprawdze, czy po zamontowaniu samochod odpali normalnie, czy trzeba go bedzie podpiac pod komputer zeby ustawic?? Pozdrowionka
[ Dodano: Czw 27 Cze, 2013 22:08 ]
piszac o zebach, czy masz na mysli zabki na kolkach zębatych w srodku przepływomierza??
[ Dodano: Czw 27 Cze, 2013 22:08 ]
piszac o zebach, czy masz na mysli zabki na kolkach zębatych w srodku przepływomierza??
Naprawa polega na odrestaurowaniu zębów w silniku klapy kolektora ssącego oraz na ponownym wyuczeniu pracy tego silnika. Nikt nie pisał o przepustnicy czy przepływomierzu.
Wymienilem silniczek i bledy znikły, no ale pozostał problem utraty mocy po ok godzinie jazdy.Moc zanika znienacka, nie ma zadnych objawow szarpania czy czegokolwiek, poprostu zanika. silnik pracuje normalnie, na luzie wchodzi normalnie na obroty. Komputer zadnych bledow nie pokazuje...... coz to byc moze
Sprawdź tryby przepustnicy oraz zmierz parametry wtryskiwaczy i filtra DPF.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych