Elektryka i elektronika » Podłączenie licznika A4 B5 na stole - podświetlenie
Odpowiedz do tematu
 
Nie wiem dlaczego uruchomienie tego podświetlenia jest aż tak ważne dla Ciebie, ale skoro męczysz ten temat, to chyba jest bardzo.
Zegary po 2000 stanowią bramę diagnostyczną magistrali CAN i jakiekolwiek zakłócenie magistrali może zakończyć się anomaliami w pracy danego komponentu.
Tematu z podświetleniem dlaczego Tobie nie działa nie analizowałem bo nie mam na to czasu. Wiem tylko, że załączenie świateł podłączone jest do pinu 15 - powinna pojawić się kontrolka pozycyjnych, a z pinu 20 wychodzi "regulowane" przez potencjometr w zegarach napięcie zasilające podświetlenie konsoli i zapalniczki. Po podłączeniu zegarów "na stole" podświetlenie powinno zapalić się automatycznie. Jeżeli w samochodzie wszystko działa, a na stole nie może oznaczać, że w Twoim przypadku brakuje jakiegoś sygnału np braku obciążenia przez żarówki pinu 20 czy błędu komunikacji magistrali CAN napędu itd. CAN wpinany jest w zielonej wtyczce zegarów (pomarańczowe przewody) jeżeli masz na tyle czasu aby zrobić małe śledztwo, to proponuję szukać powodu nie na stole a w samochodzie. Podepnij tylko niebieską wtyczkę i sprawdź czy podświetlenie działa. Jeżeli będzie działać, to wysuń z niebieskiej wtyczki przewód szary z niebieskim paskiem (pin 20) i sprawdź ponownie. Jeżeli nadal będzie świecić, to odłącz pin 15.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz rację, jest to dla mnie ważne, bo akurat miałem taki problem z zegarami, że po rozgrzaniu gasły 2diody a kilka innych się ściemniało. No i wlutowałem nowe i chcialem przetestować na stole. I wtedy wypłynął problem, a że jestem uparty to chcę dojść do tego jak uruchomić to podświetlenie na stole. Jeśli chodzi o test w samochodzie to już sprawdzałem i starczy podłączenie samej niebieskiej wtyczki żeby podświetlenie działało. Testy z odłączaniem poszczególnych pinów też planowałem, ale myślałem że uda się znaleźć rozwiązaniem bez tego. Trochę też się boję żeby czegoś nie popsuć w instalacji samochodu (licznik mam testowy, na straty). Chyba jednak nie obejdzie się bez tego. Dzięki za pomoc.
Pytanie z innej beczki: czy używasz VAN K+CAN Commandera?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bigu888 napisał/a:

Pytanie z innej beczki: czy używasz VAN K+CAN Commandera?

Pracuję przy bardziej zaawansowanym sprzęcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja dopiero zaczynam i racej hobbystycznie to robię. Kupiłem sobie takiego VAG K+CAN commandera 3.6, zgrałem soft z tego licznika od A4 b5 fl benzyna, następnie wgrałem jakiś inny, ale że licznik szalał (na stole już)więc zgrałem spowrotem ten wsad który zgrałem. Niby wszystko poszło ok, ale po tej operacji licznik zachowuje się dziwnie, a mianowicie wszystko jest ok poza jednym szczegółem: nie przyjmuje PINu. Oczywiście używam ten sam co wcześniej działał i po podłaczeniu do VAG tacho wyciąga niby ten sam. No ale przy próbie zalogowania lub dodania kluczyka wyskakuje komunikat: WRONG PIN CODE! MAsz jakąś sugestię?? Co robię źle??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bigu888 napisał/a:
Ja dopiero zaczynam i racej hobbystycznie to robię. Kupiłem sobie takiego VAG K+CAN commandera 3.6, zgrałem soft z tego licznika od A4 b5 fl benzyna, następnie wgrałem jakiś inny, ale że licznik szalał (na stole już)więc zgrałem spowrotem ten wsad który zgrałem. Niby wszystko poszło ok, ale po tej operacji licznik zachowuje się dziwnie, a mianowicie wszystko jest ok poza jednym szczegółem: nie przyjmuje PINu. Oczywiście używam ten sam co wcześniej działał i po podłaczeniu do VAG tacho wyciąga niby ten sam. No ale przy próbie zalogowania lub dodania kluczyka wyskakuje komunikat: WRONG PIN CODE! MAsz jakąś sugestię?? Co robię źle??

Dlatego też nie używam takiego interfejsu. Jest możliwość że uszkodziłeś program w zegarach np zła kopia przy odczycie lub przy wgrywaniu tej kopii bezpieczeństwa. Jest też możliwość, że nie przyjmuje PINu z powodu jego zablokowania przez sterownik. Musiałbyś sprawdzić w wartościach mierzonych blok 024. W polach powinny być same zera. W blokach od 022 do 024 masz zapisane dane Immo tj ilość zapisanych kluczy, odpowiedź ECU, wartość aktualnego kluczyka w stacyjce, czas blokady pinu itd. W przypadku zwłoki czasowej musiałbyś zostawić załączone zegary tak długo aż pojawi się 0.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok-spróbuję. A czy masz może wsad z takiego licznika??8d0 920 930N lub ewentualnie 8d0 920 930M??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bigu888 napisał/a:
Ok-spróbuję. A czy masz może wsad z takiego licznika??8d0 920 930N lub ewentualnie 8d0 920 930M??

Przy tego typu zegarach nie ma tego typu rzeczy "lub". Istotny jest nr ETKa który podałeś oraz wersja softu. Inaczej "wszystko się może zdarzyć".

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mówię "lub" bo chciałem zmienić wsad na diesla a taki nr ma Jaeger full fis eu diesel. Więc albo 8D0 920 930N D16 lub diesel 8D0 920 930M D16. Miałbyś jakiś z nich??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bigu888 napisał/a:
Mówię "lub" bo chciałem zmienić wsad na diesla a taki nr ma Jaeger full fis eu diesel. Więc albo 8D0 920 930N D16 lub diesel 8D0 920 930M D16. Miałbyś jakiś z nich??

Nie wiem, czy o tym wiesz, ale w Jaegerze są 2 mikroprocesory i soft powinien zgadzać się w dwóch. Drugiego przez OBD nie ruszysz a tych numeracji niestety nie posiadam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tego że przed OBD nie pójdzie to nie wiedziałem! A jak z VDO?? Mam GB full fis tdi 8d0 920 980J. Czy ten wsad da rade zmienić commanderem 3,6 czy też nie bardzo??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
VDO, to zupełnie inny licznik i masz na to większe szanse.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest jakiś kontakt z Tobą na prv?? Jakbym miał pytanie/problem. Czy jakbym Ci wysłał ten wsad co zgrałem z licznika i teraz po załadowaniu tego pinu nie przyjmuje, to byś rzucił okiem czy jest ok czy może uszkodzony??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bigu888 napisał/a:
Jest jakiś kontakt z Tobą na prv?? Jakbym miał pytanie/problem. Czy jakbym Ci wysłał ten wsad co zgrałem z licznika i teraz po załadowaniu tego pinu nie przyjmuje, to byś rzucił okiem czy jest ok czy może uszkodzony??
Nie ma. Wyłączyłem PW na amen. Wsad możesz wysłać na emila.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podaje rozwiązanie problemu:
niebieska wtyczka piny 1, 23, 26 i 27 - PLUS
niebieska wtyczka piny 7, 9 i 24 - MASA
zielona wtyczka pin 28 - K-LINE

Właśnie piny 26 i 27 muszą być podłączone pod 12V aby podświetlenie działało.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piny 26 i 27 to załączenie świateł obrysowych i powinno działać bez zapłonu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa