Skrzynie automatyczne » P³yn ze skrzyni automat. w uk³adzie ch³odzenia?
Odpowiedz do tematu
 P³yn ze skrzyni automat. w uk³adzie ch³odzenia?
Czy jest mo¿liwe tak jak w temacie? Skrzynia siê zachowuje tak jakby mia³a za ma³o oleju (myli biegi, nie wrzuca którego¶), nigdzie od spodu nie widaæ wycieków, natomiast w zbiorniku z p³ynem ch³odniczym zebra³ siê ciemny nalot na górze. Je¿eli jest mo¿liwy wyciek ze skrzyni do uk³adu ch³odzenia to prosi³bym o wskazówki jak ten problem namierzyæ i zniwelowaæ. Samochód to Audi A6 C4 2,6 V6 automat. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziêkujê za odpowiedzi!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teoretycznie jest to mo¿liwe. ATF ch³odzony jest p³ynem ch³odniczym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co¶ wiêcej? Co mog³oby byæ uszkodzone?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po³±czenia ATF id± do ch³odnicy. Nie wiem jak jest ona zbudowana dlatego napisa³em to czysto teoretycznie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie tak do koñca, owszem ATF posiada ch³odzenie, lecz nie w ch³odnicy silnika, podejrzewam ¿e mo¿e byc osobna ch³odniczka ATFu, obok ch³odnicy, co¶ w rodzaju ch³odniczki oleju, lub mo¿e byæ co¶ w rodzaju wê¿ownicy ch³odz±cej przed ch³odnic± g³ówn±, jest to trochê ciekawe czy to aby ATF, masz w zbiorniku wyrównawczym,czy co¶ innego.
ATF posiada ch³odzenie, lecz odrêbnym uk³adem ch³odzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisa³/a:
Nie tak do koñca, owszem ATF posiada ch³odzenie, lecz nie w ch³odnicy silnika, podejrzewam ¿e mo¿e byc osobna ch³odniczka ATFu, obok ch³odnicy, co¶ w rodzaju ch³odniczki oleju, lub mo¿e byæ co¶ w rodzaju wê¿ownicy ch³odz±cej przed ch³odnic± g³ówn±, jest to trochê ciekawe czy to aby ATF, masz w zbiorniku wyrównawczym,czy co¶ innego.
ATF posiada ch³odzenie, lecz odrêbnym uk³adem ch³odzenia.


S± wê¿e (2 stalowe) ,które id± od skrzyni biegów do ch³odnicy g³ównej. 2 lata temu mia³em w³a¶nie z jednego wyciek oleju(zosta³ wymieniony). Skrzynia wówczas zachowywa³a siê identycznie jak teraz. Z silnika nic oleju nie ubywa, wiêc wszystko wskazuje na olej skrzyni...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To znaczy ¿e jest tzw.ch³odnica w ch³odnicy, tzn.¿e w ch³odnicy g³ównej jest ch³odnica ATF, prawdopodobnie tam nast±pi³o rozszczelnienie, na twoim miejscu wymieni³bym czym prêdzej ch³odnice g³ówn±.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest pewnik?... Nie ma innej opcji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tap Dogg napisa³/a:
To jest pewnik?... Nie ma innej opcji?


Pewnik to by by³ gdybym zajrza³ do tego samochodu, mogê jedynie gdybaæ, ale raczej na 99% tak. Nigdzie indziej te p³yny nie moga siê wymieszaæ ,jak tylko w ch³odnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisa³/a:
To znaczy ¿e jest tzw.ch³odnica w ch³odnicy, tzn.¿e w ch³odnicy g³ównej jest ch³odnica ATF, prawdopodobnie tam nast±pi³o rozszczelnienie, na twoim miejscu wymieni³bym czym prêdzej ch³odnice g³ówn±.

W³a¶nie dok³adnie o to mi kaman. Je¿eli w glikolu jest ATF, to w ATF bêdzie glikol, a to nie wró¿y nic dobrego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok. Dziêki za pomoc, jutro ³apiê kontakt ze specem,¿eby mieæ pewno¶æ na 100% ,¿e to ch³odnia.

[ Dodano: Sob 28 Lip, 2012 00:08 ]
Jest tak jak piszecie, tak¿e dziêki za pomoc ;) Nowa ch³odnia kupiona. Zdj±³em miskê skrzyni, by³o jakie¶ bite 3 litry mieszanki :kwasny: Bêdê to robi³ sam , wiêc mam pytanie jaki ATF powinienem zakupiæ do tej skrzyni? I dodatkowe pytanie ,czy gdzie¶ w skrzyni mo¿e zalegaæ jeszcze p³yn z ch³odnicy ("mieszanka"), je¶li tak to jak siê tego pozbyæ? Z góry dziêki!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pe³na wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa