A6 C5 - Nie działa lusterko fotochromatyczne
Koledzy nie działa mi lusterko fotochromatyczne. Widać taki pasek od góry jasnego lustra a reszta do dołu jest ciemna. Czytałem u wujka googla że to rozlane lustro. Ale co w takiej sytuacji zrobić? Należy kupić całe lusterko z łapką przytwierdzoną do szyby czy można wymienić tylko sam wkład jakoś? Jeśli tak to proszę o instrukcję jak to rozebrać by nie połamać. Dodam że znalazłem w necie że opłaca się bardziej kupić z Sharana, Galaxy lub Alhambry bo podobno takie same a tańsze - co o tym sądzicie?
Zapraszam do dyskusji
Wkładu samego nie kupisz.
zawsze możesz poszukać na szrocie , ja fartownie trafiłem na takie i będę w tym tygodniu instalował
A dało by radę jakieś zdjęcia dotyczące rozbiórki? Będę musiał kupić ale coś nie przekonuje mnie ze szrotu - też nie wiem ile podziała. Nowe chyba mam większe szanse - no chyba że tanio się wyrwie
Kolego Pasiak jak będziesz wymieniał to porób proszę foto i zamieść tutaj żeby było dokładnie widać co i jak podważyć itd ok?
Ja to się dopiero przymierzam do znalezienia skąd kupić także mi się nie spieszy - można na

u bez stresu uploadnąć foto
Z góry THX!
| Audi202 napisał/a: |
A dało by radę jakieś zdjęcia dotyczące rozbiórki? Będę musiał kupić ale coś nie przekonuje mnie ze szrotu - też nie wiem ile podziała. Nowe chyba mam większe szanse - no chyba że tanio się wyrwie
Kolego Pasiak jak będziesz wymieniał to porób proszę foto i zamieść tutaj żeby było dokładnie widać co i jak podważyć itd ok?
Ja to się dopiero przymierzam do znalezienia skąd kupić także mi się nie spieszy - można na u bez stresu uploadnąć foto
Z góry THX! |
spoko moze nawet dzisiaj to zrobię jak zdążę,żeby ściągnąć lusterko wystarczy,że obrócisz je w pion i delikatnie powinno wyskoczyć z kulki, bachne foto-story to zapodam
Jesteś WIELKI - czekam - myślę, że nie tylko mi się przyda
| Audi202 napisał/a: |
Jesteś WIELKI - czekam - myślę, że nie tylko mi się przyda |
niestety z fotostory lipton bo przez własna głupotę rozwaliłem sobie przednia szybę i z tego wszystkiego nie miałem już głowy do zdjęć.... ale krok po kroku napisze Ci jak bezpiecznie ściągnąć lusterko. Wiec tak na początku musisz ściągnąć te plastikowa osłonkę pomiędzy podsufitką a lusterkiem ( pod tym plastikiem są przewody i wtyczka ,która musisz rozpiąć) następnie złap za hak na którym jest zamocowane lusterko i delikatnie przekręć go w lewo tak aby lusterko znalazło się w pionie, po tym zabiegu cały hak zejdzie. Analogicznie założysz w odwrotnej kolejności. Niestety ja ściągłem lustro z haka aby było mi łatwiej ściągnąć sam hak i jak całość składałem tzn. założyłem hak i dopiero lusterko na hak to przedobrzyłem z naciskiem i szyba pękła, wiec pamiętaj aby tak nie robić
O jaaa Cieee bieee

Szok

Dziękuję, że opisałeś to... Szkoda żeś się tak załatwił. No to jak ja kupię lustro (nie wiem kiedy bo teraz będę robił przegub oraz wentylator na chłodnicy od klimy) to zrobię fotostory za Ciebie korzystając z Twej instrukcji
Dziękówka!
| Audi202 napisał/a: |
O jaaa Cieee bieee Szok Dziękuję, że opisałeś to... Szkoda żeś się tak załatwił. No to jak ja kupię lustro (nie wiem kiedy bo teraz będę robił przegub oraz wentylator na chłodnicy od klimy) to zrobię fotostory za Ciebie korzystając z Twej instrukcji
Dziękówka! |
Spoko loko z wentylatorem nie powinieneś mieć problemów, co do przegubu także pod warunkiem,że rozepniesz wahacz