Odpowiedz do tematu
Jak będę widział fotkę, to nawet napiszę co do czego podłączyć.
Jeżeli stop świeci się po wyłaczeniu zapłonu uszkodzony masz włącznik.
Odpowiedz do tematu
szczerze mowiac nie wiem . na bank automat z multitronikiem ale instalacji nie ma w ogóle
Sprawa dość prosta. Wystarczy podpiąć się dwoma przewodami czujnika między bezpiecznikiem wstecznych a żarówkami. Będziesz musiał odkręcić E-Box na podszybiu - tam gdzie siedzi sterownik silnika i sprawdzić czy jest przekaźnik rozrusznika i wstecznych. Jeżeli będzie to wystarczy z tego przekaźnika pociągnąć jeden przewód do czujnika a drugi pin czujnika podłaczyć do masy.
oczywiscie ze sprawa prosta
dla kogos kto wie co i jak
gdybym jutro zrobił dokładna fotke boxa dasz rade zobaczyc czy to bedize faktycznie takie proste ?
dla kogos kto wie co i jak
gdybym jutro zrobił dokładna fotke boxa dasz rade zobaczyc czy to bedize faktycznie takie proste ?oczywiscie ze sprawa prosta
dla kogos kto wie co i jak
gdybym jutro zrobił dokładna fotke boxa dasz rade zobaczyc czy to bedize faktycznie takie proste ?
dla kogos kto wie co i jak
gdybym jutro zrobił dokładna fotke boxa dasz rade zobaczyc czy to bedize faktycznie takie proste ?| kubajvc napisał/a: |
oczywiscie ze sprawa prosta dla kogos kto wie co i jak gdybym jutro zrobił dokładna fotke boxa dasz rade zobaczyc czy to bedize faktycznie takie proste ? |
Jak będę widział fotkę, to nawet napiszę co do czego podłączyć.
Witam.Jestem nowy i dlugo szukalem konkretnego forum no i wreszcie znalazlem.
Naprawiam i mam audi.
Mam pytanie do kolegi Adi202. Przeczytalem twoje porady i widze ze wiesz co piszesz.
Czy pomogl bys mi.
Przerobilem kilka anglikow i kilka automatow na manual roznych.
Utknalem z A4 2006r silnik ALT byla skrzynia automat BXDAETL- taki kod jest na wyjetej skrzyni. W audi jest teraz manual osobne wejscie do wstecznego i osobne do predkosci jazdy. Zrobilem mostek na pinach w kostce od aytomatu i pali. Nie potrafie podlaczyc swiatel cofania i predkosci i stop swieci sie ciagle. Mozesz mimpomoc. Dzieki
Naprawiam i mam audi.
Mam pytanie do kolegi Adi202. Przeczytalem twoje porady i widze ze wiesz co piszesz.
Czy pomogl bys mi.
Przerobilem kilka anglikow i kilka automatow na manual roznych.
Utknalem z A4 2006r silnik ALT byla skrzynia automat BXDAETL- taki kod jest na wyjetej skrzyni. W audi jest teraz manual osobne wejscie do wstecznego i osobne do predkosci jazdy. Zrobilem mostek na pinach w kostce od aytomatu i pali. Nie potrafie podlaczyc swiatel cofania i predkosci i stop swieci sie ciagle. Mozesz mimpomoc. Dzieki
| rafii napisał/a: |
| Nie potrafie podlaczyc swiatel cofania i predkosci i stop swieci sie ciagle. |
Jeżeli stop świeci się po wyłaczeniu zapłonu uszkodzony masz włącznik.
Dzieki Adi202.
Dalem rady ze stopem. Nowy czujnik byl uszkodzony zalozylem ze skoro nowy to 100% dobry a tu zasadzka.Wsteczny zrobilem na przekazniku dorobilem kawalek instalacji i sterowanie oczywiscie ze skrzyni , znalazlem przewod ktory biegnie do swiatel tyl pod deska rozdzielcza . Zostalo przeprogramowac komputer silnika na manuala. Dzieki.
Dalem rady ze stopem. Nowy czujnik byl uszkodzony zalozylem ze skoro nowy to 100% dobry a tu zasadzka.Wsteczny zrobilem na przekazniku dorobilem kawalek instalacji i sterowanie oczywiscie ze skrzyni , znalazlem przewod ktory biegnie do swiatel tyl pod deska rozdzielcza . Zostalo przeprogramowac komputer silnika na manuala. Dzieki.
Zabrałem sie za wsteczne i u siebie . Opisze co i jak bo nie do konca mi to wyszło .
dostałem sie do kostek pod ECU Brązowa kostka 10 pin wchodzi do niej czarno niebieski przewód oraz czerwona kostka 17 pin wchodzi do niej niebiesko czerwony przewód . obciałem te przewody i w ich miejsce wpiąłem sie z nowymi przewodami ktore podłączyłem do czujnika wstecznych . swiatło wsteczne działa oraz czujnik parkowania ALE
nie działa mi układ komfortu oraz vag pokazuje brak masy na przepływomierzu .
17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground P1144 - 35-00 - -
jak wpiałem spowrotem te przewody jak były wszystko chodzi jak powinno lecz nie działa wsteczny rzecz jasna .
moje pytanie brzmi . czy powinienem obcinac te przewody czy tylko sie w nie wpiąc ? wynika z tego ze powinienem sie wpiąc ale czy takie rozwiązanie bedzie dobre ?
dostałem sie do kostek pod ECU Brązowa kostka 10 pin wchodzi do niej czarno niebieski przewód oraz czerwona kostka 17 pin wchodzi do niej niebiesko czerwony przewód . obciałem te przewody i w ich miejsce wpiąłem sie z nowymi przewodami ktore podłączyłem do czujnika wstecznych . swiatło wsteczne działa oraz czujnik parkowania ALE
nie działa mi układ komfortu oraz vag pokazuje brak masy na przepływomierzu .
17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground P1144 - 35-00 - -
jak wpiałem spowrotem te przewody jak były wszystko chodzi jak powinno lecz nie działa wsteczny rzecz jasna .
moje pytanie brzmi . czy powinienem obcinac te przewody czy tylko sie w nie wpiąc ? wynika z tego ze powinienem sie wpiąc ale czy takie rozwiązanie bedzie dobre ?
Czarny z niebieskim to zasilanie również dla przepływomierza. Nie odcinaj ich tylko się wepnij wiązką czujnika.
jestes wielki . Podpiąłem dokładnie tak jak napisałes i wszystko chodzi . zastanawiam sie tylko czy dobrze zrobiłem odcinając ten niebiesko czerwony . co prawda teraz wszystko chodzi ale moze ten niebiesko czerwony tez powinien być podpięty a do nich tylko wpięty czujnik wstecznych .
jeszcze nie jezdziłem autem bo wypiłem piwko przy robocie ale jutro sprawdze jak jezdzi . jedyne co zauwazyłem to to ze nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyb z kluczyka
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc .
[ Dodano: Czw 22 Maj, 2014 20:24 ]
ale jakbys mógł napisz do czego był ten niebiesko czerowny ?
jeszcze nie jezdziłem autem bo wypiłem piwko przy robocie ale jutro sprawdze jak jezdzi . jedyne co zauwazyłem to to ze nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyb z kluczyka
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc .
[ Dodano: Czw 22 Maj, 2014 20:24 ]
ale jakbys mógł napisz do czego był ten niebiesko czerowny ?
Niebiesko czerwony to jest przewód wstecznych świateł.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych