Elektryka i elektronika » [B3]Dziwny problem z deską rozdzielczą
Odpowiedz do tematu
 [B3]Dziwny problem z deską rozdzielczą
Coś sie dziwnego stało... zaczęło sie od tego, że wjechałam w dziurę na jezdni, bardzo mocno podbiło całe auto i nagle zaczęły się dziać jaja z deską rozdzielcza :/

prawa strona deski gdzie mam prędkościomierz i wskaźnik paliwa świeci sie na pomaranczowo dalej ale slabiej niz lewa strona, pali sie tez kontrolka od długich mimo, ze nie są właczone i prawy kierunkowskaz na desce - te kontrolki tez palą sie przygaszone ale cały czas sie palą, po włączeniu swiateł - a tym samym podswietlenia na desce rozdzielczej

nie działa tez licznik kilometrów

kierunki, swiatła itp na zewnątrz działają zupełnie prawidłowo

co jest :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wydaje mi się ,że problem jest z punktem masowym, natomiast co do licznika kilometrów, no może być czujnik, lub sama usterka zegarów. Pozostaje jeszcze trzecia opcja tzn. uszkodzenie samych zegarów zegarów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piotrek i co teraz zrobić? ściagac tę deskę? na co zwrócić tam uwagę? czy może od razu szukac całej nowej? i czy tak jak teraz mogę jeżdzic? nie będzie jakiegoś zwarcia?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja sądzę, że masz spalone część podświetlenia zegarów i zimne luty w liczniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
i to tak stało się nagle? po wpadnięciu w dziurę na jezdni?
ale co robic... kupowac nową deskę i sama wymienic? ale to od diesla musi byc chyba? czy do samochodowego elektryka jechac i niech z tą powalczy?

prosiła bym Was jeszcze koledzy tak na zaś, bo mi etka wyleciała w kosmos o oznaczenie fabryczne tej deski to jest B3 89 1,6 TD motor fabrycznie RA, napewno jest VDO, bez obrotomierza z zegarem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
i to tak stało się nagle? po wpadnięciu w dziurę na jezdni?
ale co robic... kupowac nową deskę i sama wymienic? ale to od diesla musi byc chyba? czy do samochodowego elektryka jechac i niech z tą powalczy?

prosiła bym Was jeszcze koledzy tak na zaś, bo mi etka wyleciała w kosmos o oznaczenie fabryczne tej deski to jest B3 89 1,6 TD motor fabrycznie RA, napewno jest VDO, bez obrotomierza z zegarem

Nagle, to przepalają się kilkunastoletnie żarówki podświetlenia jak trafią na polskie drogi. Zawsze po sprowadzeniu np 10cio letniego auta z Niemiec do Polski nigdy nie wymieniane żarówki zaczynają padać jak domino - wina to wstrząsy spowodowane "naszymi nieregularnymi nierównościami polskich dróg"
To co opisujesz, to był strzał i nie dziwię się że tak się stało.
Co ja bym Ci proponował, to wyleczenie Twoich oryginalnych zegarów + kupno nowych wszystkich żarówek podświetlenia.
Tutaj się kłania pomysł naszego koleżki Krzyhoo czyli "Garaż ATT" :-/ Roboty na 30 min z fajką w zębach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ale one się swiecą wszystkie te zarówki na prawej stronie... tylko ciemniej niz normalnie i ta kontrolka od kierunku tez się swieci ciemniej i cały czas, tak samo jak kontrolka od długich, a jak wrzucam prawy kierunek, ta kontrolka od kierunku zaczyna migac na swój normalny kolor i tak przyciemniona, znaczy nie tak normalnie ze raz sie pali raz nie... no i jak wrzucam kierunek to razem z ta kontrolką miga mi ta od długich w taki sam sposób jak kierunek

ja pierwszy raz się z czyns takim spotkałam :shock:

edit://
wskaznik paliwa i prędkościomierz (po tej stronie są) działaja poprawnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
ale one się swiecą wszystkie te zarówki na prawej stronie... tylko ciemniej niz normalnie i ta kontrolka od kierunku tez się swieci ciemniej i cały czas, tak samo jak kontrolka od długich, a jak wrzucam prawy kierunek, ta kontrolka od kierunku zaczyna migac na swój normalny kolor i tak przyciemniona, znaczy nie tak normalnie ze raz sie pali raz nie... no i jak wrzucam kierunek to razem z ta kontrolką miga mi ta od długich w taki sam sposób jak kierunek

ja pierwszy raz się z czyns takim spotkałam :shock:

edit://
wskaznik paliwa i prędkościomierz (po tej stronie są) działaja poprawnie

Na podświetleniu jest kilka żarówek. Jeżeli jedna z nich się przepali, to podświetlenie będzie mniej emitowane przez pleksę która pełni funkcję światłowodu. Pomijając to - zacznij od przelutowania płyty zegarów. Tak jak Pasiak pisał przyczyną może być brak masy, ale ja sądzę, iż w zegarach a nie na karoserii. Punkty masowe są wspólne dla kilku urządzeń tak więc gdyby coś się działo, to raczej miałabyś choinkę w aucie a nie jedynie zegarach.
Oczywiści mogę się mylić co do diagnozy bo jasnowidzem nie jestem, ale ja zacząłbym od naprawy całej "szafy"
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
może od tego je***ęcia któryś z pinów we wtyczce nie przylega jak powinien, co prawda wtyczki mają zabezpieczenie, ale ma to już swoje lata... myslę,że na poczatek można by wyciagnąć zegary i poruszać wiazką przy wtyczce, oczywiście na podpietych zegarach

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wyobraźcie sobie, że nagle naprawiło się samo :shock: i od trzech dni jest wszystko jak nalezy :shock:
a nikt niczego tam nie ruszał :shock:
w czary nie wierze, wiec co tak naprawdę jest z ta deską?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Magia, albo masz w środku zegarów mieszkańca na etacie serwisanta. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Astaroth napisał/a:
wyobraźcie sobie, że nagle naprawiło się samo
możliwe,że to przez najechanie na jakąś nierówność (czytaj polskie drogi :mrgreen: ) mimo wszystko dobrze było by wyciągnąć zegary i oglądnąć je

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa