Układ hamulcowy » AUDI V8 hamulce UFO przeróbka na hamulce A8
Odpowiedz do tematu
 AUDI V8 hamulce UFO przeróbka na hamulce A8
700 zł a to nie na najtanszych zamiennikach.
kupiłem używane zaciski od audi A8 D2


zaciski dwu tłoczkowe na trzpieniowych sankach

Demontujemy stary układ hamulcowy. Zacisk jest mocowany trzema śrubami M12 na klucz 17. Odkręcamy przewód zasilający zacisk płynem hamulcowym za pomoca kluczyka 11, lub odkręcamy przy mocowaniu po stronie przewodu gumowego za pomocą kluczyma 11 i kluczyka 14.









Przymierzamy nową tarczę hamulcowa na piaste. Tutaj pojawił się problem, piasta ma wiekszą średnicę od tarczy. Z obwodu piasty za pomocą frezarki pneumatycznej usunołem nadmiar. radzę to robić przy wymianie łożysk i nadmiar obtoczyć na tokarce.





i z nowa tarczą - wykonczenie zależy od waszych możliwości :)


Zacisk z A8 jest mocowany na dwie śruby M14 a nie jak w v'ce na 3 śruby M12. z tego powodu mamy dwie wazne modyfikacje.
mienowicie musimy się pozbyć jednego ucha :P które przeszkadza w dopasowaniu zacisku.


ucinamy i po problemie :D

jak już wczesniej wspominałem zaciski od A8 sa mocowane na śruby M14 a w v'ce na M12. z tego powodu mamy dwa rozwiązania.
przewięrcamy otwory w zwrotnicy i gwintujemy M14x1 - osobiscie nie polecam ze względu że mamy ograniczony i osłabiony grzebien po gwintowaniu. z m12x1 teoretycznie nie da sie w 100% zrobić M14x1.
ja zastosowałem tuleje mosiążne poeniważ są łatwe w obróbce i trwałe (nie oksydują)
taka tuleja powinna mieć długośc 20mm, średniwe wewnętrzną 12mm a zewnętrzną 14mm.



na koniec pozostało nam tylko zamontować zaciski na swoje miejsca, dobrze przykręcić oczywiscie :)
następnie przykręcamy przewody które musimy na nowo zamocować do zacisku no i odpowietrzyć układ hamulcowy :)




Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak się chce, to wszystko jest do wykonania. Może masz jakieś fotki przeróbki? ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202,
jestem w trakcie, ale robie to na raty poenieważ raz już mnie wywaliło i wszystko poszło na marne :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

Adi202,
jestem w trakcie, ale robie to na raty poenieważ raz już mnie wywaliło i wszystko poszło na marne :P

Zrób sobie gotowca w notatniku i wklej na raz - ja tak robię. Ale się spiesz bo nie mogę sie doczekać. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
oj były niespodzianki,,,,i jeszcze większe glupstwa z mojej strony :P

[ Dodano: Sob 09 Kwi, 2011 10:21 ]
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:

Adi202,
jestem w trakcie, ale robie to na raty poenieważ raz już mnie wywaliło i wszystko poszło na marne :P

Zrób sobie gotowca w notatniku i wklej na raz - ja tak robię. Ale się spiesz bo nie mogę sie doczekać. :-P

i znów nie pomyślałem,,,dzięki za rade :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No popatrz. Do twarzy jej w tych zaciskach. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
originał to originał,,,ale po doświadczeniach z UFO zmieniłem zdanie co do hamulcy i ciesze się :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
originał to originał,,,ale po doświadczeniach z UFO zmieniłem zdanie co do hamulcy i ciesze się :)

I tak 3mać :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to świetnie,że bedzie opis, bo i ja mm w dalszych planach zmiane hebli :mrgreen: jak juz zrobisz wszystko to wrzuć "zrób to sam" ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
:p
teraz tak sobie myslę...a co z zimówkami?? mam orig 16' - podejdzie??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:
:p
teraz tak sobie myslę...a co z zimówkami?? mam orig 16' - podejdzie??

Spokojnie. Ja też mam 16" na zimę, ale też dużo zależy od ET felgi. Mam 2 komplety 16" i tylko jeden pasuje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witam, chciałbym się dowiedzieć czy ten mały przeszczepik działa poprawnie i czy nie ma z nim żadnych problemów, bo myślałem o McPhersonach od S6 ale Twój pomysł jest o połowę tańszy

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Silent hunter napisał/a:
witam, chciałbym się dowiedzieć czy ten mały przeszczepik działa poprawnie i czy nie ma z nim żadnych problemów, bo myślałem o McPhersonach od S6 ale Twój pomysł jest o połowę tańszy
musi działać ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wszystko gra i działa, podstawa to dobrze usunąc nadmiar z piast i wycentrowac tarcze hamulcową w przypadku gdy śrubka powstrzymująca jest urwana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki stary za odp, za 2 tyg, jadę do PL i zajmę się moim rączym koniem, macie może namiary na "cmentarz" V8-ek gdzie można sobie wygrzebać jakieś gadżety, nie ukrywam że jestem świeżak i nie mam rozeznania w temacie :oops: dzięki za hilfe ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ hamulcowy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa