Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Audi V8 3.6 250 KM - Wymiana klocków
Nominalna grubość przednich, to 25mm tylnych 20mm.. Jeżeli tarcza ma rand 1mm, to teoretycznie jest do wymiany. Co najważniejsze używanych tarcz hamulcowych nie powinno się przetaczać co nie można powiedzieć o nowych które powinno się sprawdzić przed montażem - jakość spada na psy.
Przetoczenie używanych tarcz osłabia dodatkowo ścianki. Jeżeli Twoje UFO ma już spory rand, to poszukaj postu kolegi jimv8 o przebudowie układu hamulcowego na HP2. Ten układ jest stanowczo tańszy w eksploatacji.
I vice versa. Ostatnio miałeś sporą przerwę w pisaniu.
Pojawił mi się komunikat dotyczący klocków hamulcowych. Czy da się jakoś ustalić czy to przód czy tył? Jest jakaś filozofia w zmienianiu? Jeśli nie to nie proszę ale jak tak to proszę o jakieś cenne rady ewentualnie poparte zdjęciami. Droga sprawa zmiana klocków?
Cena klocków zależy od tego jakiej firmy je kupisz, są różne półki cenowe, polecam jednak kupić droższe i nie oszczędzać na hamulcach, jeśli masz obawy z wymianą, to jedz lepiej do jakiegoś warsztatu, cena za samą wymianę nie powinna przekraczać 60zł.za jedną oś, w większości warsztatów tyle kasują.
Co do stwierdzenia czy to przód czy tył, to już chyba tylko wizualnie można stwierdzić.
Co do stwierdzenia czy to przód czy tył, to już chyba tylko wizualnie można stwierdzić.
Kolego zawsze miałem małe auta (polo, golf) poza 100 c4 którą miałem dawno... Ale sprzedałem bo żeniaczka i kasa potrzebna była. W sercu zawsze jednak duże audi miałem. Nigdy jednak nie miałem takiego wynalazku jak v8. Mówię wynalazku bo tu się boję cokolwiek rozkręcić ale nie oznacza to że nie chcę
Jeśli wymiana klocków nie jest trudniejsza niż w 100 no to zrobię sam
Ale jak jest jakieś filozoficzne podejście do tego potrzebne to się boję
Słyszałem że UFO kłopotliwe dlatego pytam. A te lepsze to jaka marka i mniej więcej cena za dwa koła? Chciał bym od razu ustalić jakie mam zużycie tarcz hamulcowych. Ile mm mają nowe i jaka jest granica zużycia?
Jeśli wymiana klocków nie jest trudniejsza niż w 100 no to zrobię sam
Ale jak jest jakieś filozoficzne podejście do tego potrzebne to się boję
Słyszałem że UFO kłopotliwe dlatego pytam. A te lepsze to jaka marka i mniej więcej cena za dwa koła? Chciał bym od razu ustalić jakie mam zużycie tarcz hamulcowych. Ile mm mają nowe i jaka jest granica zużycia?
Nie odpowiem ci dokładnie jaka marka, są to nietypowe hamulce i ceny nie będą tanie, tym bardziej jeśli o tarcze, może dokładniej wypowie się któryś posiadacz V8-smki.
pzdr.
pzdr.
No to czekamy na fałósemkarza jakiegoś z doświadczeniem
W większości przyoadków czytaj Adi'ego
W większości przyoadków czytaj Adi'ego
Dokładnie, Adi wie wszystko
Sam się wielokrotnie zastanawiam jak On to robi. On we wszystkim się wypowiada kurcze
Koło - Adi wie.
Wycieraczka - Adi wie.
Klima - Adi wie.
Porady prawne - Adi wie (ostatnio się wypowiadał)
Jeszcze o wychowanie dzieci trzeba Go zapytać
Koło - Adi wie.
Wycieraczka - Adi wie.
Klima - Adi wie.
Porady prawne - Adi wie (ostatnio się wypowiadał)
Jeszcze o wychowanie dzieci trzeba Go zapytać
Jeśli świeci się kontrolka zużytych klocków, to tyczy się tylko przedniej osi ponieważ tył nie jest podpięty pod diagnozę. Wracając do problemu przednich klocków, to zapalenie się tej kontrolki wcale nie musi oznaczać zużytych klocków. Przyczyną może być również przełamany przewód czujnika klocków.
Klocki UFO nie są aż tak drogie. Niestety nie można tego powiedzieć o samych tarczach. Obecnie cena za komplet 1700zł.
Wymiana samych klocków jest banalna, ale..... nie tyczy się tylko przełożenia okładzin. Dodatkowo jak w każdym innym pojeździe trzeba oczyścić i zakonserwować jarzma i zaciski. Mało kto to robi, a jest to również ważne jak grubość okładzin.
pzdr
Klocki UFO nie są aż tak drogie. Niestety nie można tego powiedzieć o samych tarczach. Obecnie cena za komplet 1700zł.
Wymiana samych klocków jest banalna, ale..... nie tyczy się tylko przełożenia okładzin. Dodatkowo jak w każdym innym pojeździe trzeba oczyścić i zakonserwować jarzma i zaciski. Mało kto to robi, a jest to również ważne jak grubość okładzin.
pzdr
Nareszcie jesteś
Gdzieś się podziewał przyjacielu
A potrafisz podać grubość oryginalnych nowych tarcz i graniczne zużycie dla przodu i tyłu? Chcę ocenić w jakiej kondycji są. Co do przełamanego przewodu muszę to sprawdzić.
Gdzieś się podziewał przyjacielu
A potrafisz podać grubość oryginalnych nowych tarcz i graniczne zużycie dla przodu i tyłu? Chcę ocenić w jakiej kondycji są. Co do przełamanego przewodu muszę to sprawdzić.
| lsz napisał/a: |
Nareszcie jesteś Gdzieś się podziewał przyjacielu
A potrafisz podać grubość oryginalnych nowych tarcz i graniczne zużycie dla przodu i tyłu? Chcę ocenić w jakiej kondycji są. Co do przełamanego przewodu muszę to sprawdzić. |
Nominalna grubość przednich, to 25mm tylnych 20mm.. Jeżeli tarcza ma rand 1mm, to teoretycznie jest do wymiany. Co najważniejsze używanych tarcz hamulcowych nie powinno się przetaczać co nie można powiedzieć o nowych które powinno się sprawdzić przed montażem - jakość spada na psy.
Przetoczenie używanych tarcz osłabia dodatkowo ścianki. Jeżeli Twoje UFO ma już spory rand, to poszukaj postu kolegi jimv8 o przebudowie układu hamulcowego na HP2. Ten układ jest stanowczo tańszy w eksploatacji.
nowe tarcze UFO maja 25mm - zużycie nie znam ale pewnie w granicach 22mm (moje stare miały 21 i były ZŁOMY)
tylne tarcze 20mm a minimum 18mm
do wymiany klocków, wyciągasz tarcze UFO przy maximalnie rozwartym zacisku, nie zapomnij przy rozwieraniu odkręcić korek zbiorniczka płynu hamulcowego i pilnowanie żeby sie nie przelało.
tylne tarcze 20mm a minimum 18mm
do wymiany klocków, wyciągasz tarcze UFO przy maximalnie rozwartym zacisku, nie zapomnij przy rozwieraniu odkręcić korek zbiorniczka płynu hamulcowego i pilnowanie żeby sie nie przelało.
Ostatnio zmieniony przez jimv8 Sob 10 Gru, 2011 23:26, w całości zmieniany 1 raz
Też się przygotowałem do zajęć. To nie jest tak, że tylko Ciebie pytam a nic nie robię post kolegi jimv8 przeczytałem kilka godzin temu. Nominalna czyli ta w normie mam rozumieć. Nie minimalna? Sprawdzę to na dniach. A rant czyli po obwodzie ten co się tworzy? Muszę to wszystko sprawdzić. Dam znać jak już zdołam to oblookać. Dzięki!
Tak jak Kubuś napisał 22mm to już minimum. Po jednym mm z każdej strony daje 23mm - tarcza nadaje się do wymiany. Polak potrafi jeździć dalej i będzie się jeszcze kłócić że są zajefajne.
W takim razie sprawdzę i się odezwę i powiem co i jak. Pewnie będę potrzebował małej instrukcji
O ile będziecie mieli do mnie cierpliwości na tyle bo komu jak komu ale mi chyba trzeba najwięcej tłumaczyć...
Odezwę się - nie zapomnijcie o mnie i sprawdźcie ten temat
O ile będziecie mieli do mnie cierpliwości na tyle bo komu jak komu ale mi chyba trzeba najwięcej tłumaczyć...
Odezwę się - nie zapomnijcie o mnie i sprawdźcie ten temat
| lsz napisał/a: |
|
nie zapomnijcie o mnie |
I vice versa. Ostatnio miałeś sporą przerwę w pisaniu.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych