Elementy silnika » Czyszczenie FSI
Odpowiedz do tematu
 Czyszczenie FSI
Witam,
Czy ktoś posiadaczy FSI czyścił już może silnik z nagaru np na takim urządzeniu: http://www.liqui-moly.de/...ocument&land=DE
Kupiłem samochód, przebieg 110 tyś. akurat będę zmieniał olej i nie wiem czy go czyścić w ten sposób, czytałem że fsi 1.6 mają tendencję bo odkładania nagaru ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Czyszczenie FSI
grom546 napisał/a:
Witam,
Czy ktoś posiadaczy FSI czyścił już może silnik z nagaru np na takim urządzeniu: http://www.liqui-moly.de/...ocument&land=DE
Kupiłem samochód, przebieg 110 tyś. akurat będę zmieniał olej i nie wiem czy go czyścić w ten sposób, czytałem że fsi 1.6 mają tendencję bo odkładania nagaru ?


jak nic sie nie dzieje nie ruszaj

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale podobno może być za późno jak się okaże że nagar doprowadził do zniszczenia zaworów ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Czyszczenie FSI
grom546 napisał/a:
Witam,
Czy ktoś posiadaczy FSI czyścił już może silnik z nagaru np na takim urządzeniu: http://www.liqui-moly.de/...ocument&land=DE
Kupiłem samochód, przebieg 110 tyś. akurat będę zmieniał olej i nie wiem czy go czyścić w ten sposób, czytałem że fsi 1.6 mają tendencję bo odkładania nagaru ?

Sugeruję skorzystać z tej maszyny. Ja czyściłem eSe i daje to efekt.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Powiedzcie mi jeszcze proszę czy silniki FSI są głośne i to jest normalne ? Bo mi to trochę diesla przypomina ;D ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Zależy jak głośno pracuje. na pewno nie powinien przypominać Diesla.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Porównywałem z dieslem nie przypomina :X chociaż cichy nie jest. Dzwoniłem z pytaniem do ASO to na początku bardzo głośne chodzenia spowodowane samoregulacją zaworów jest normalne jeżeli nie trwa więcej niż 1-2 s a u mnie nie trwa. Cykanie jest też normalne. Chyba wszystko ok :) pozdrawiam
W sobotę mam zamiar wypłukać silnik LM flush engine i zalać motula zobaczymy czy będzie ciszej. Na razie przechodzę z Castrola 15w40 (wiem że Castrol to kiepski olej ale pocieszam się że ten był robiony z Niemczech :) ) półsyntetyk na motul 10w40 a po roku jak zobaczę czy bierze coś oleju itp. To może zmienię na 5w40

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grom546 napisał/a:
wiem że Castrol to kiepski olej ale pocieszam się że ten był robiony z Niemczech :) ) półsyntetyk na motul 10w40 a po roku jak zobaczę czy bierze coś oleju itp. To może zmienię na 5w40

Castrol powoduje odkładanie się nagaru w silniku i to jest jego jedyna wada. Mimo to grupa VAG zaleca taką właśnie markę i takie się leje. Flush sobie z tym poradzi. jeżeli nie masz większego przebiegu niż 300tkm, to możesz tez zalać full syntetic.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Korzystał ktoś z takiej usługi?

http://www.czyszczeniezaworow.pl

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja czyściłem w :
http://graftechservice.pl/info-tech
https://www.facebook.com/...226853260858669

Polecam.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa