Pozostałe tematy » [B4 2,0 ABK]Klamka nie odbija
Odpowiedz do tematu
 [B4 2,0 ABK]Klamka nie odbija
Zerwała mi sie linka klamki wewnętrznej od kierowcy. Wymieniłem na nową ale jest problem. Klamka chodzi bardzo topornie. Trzeba ją odciągnąć do samego końca żeby otworzyć poza tym chodzi bardzo ciężko. Na dodatek po otwarciu nie odbija. Sprężyna klamki działa. Wszystko załozone tak jak stara linka. Klamka zewnetrzna chodzi normalnie, otwiera i odbija.
Po założeniu linki, przed założeniem obudowy na drzwi, chodzi lepiej. Lżej i odbija, może nie super lekko jak w innych drzwiach ale można przezyć, ale gdy tylko złożę wszystko do kupy jest lipa.
Co może być przyczyną? Zła linka? Zamek? Czy w ogóle da się podregulować (podciągnąć) linkę tak jak np. w klapie bagażnika, żeby otwierała drzwi nie odciągając jej na maxa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zmierzyłeś długość tej linki? Jest taka sama jak oryginał czy dłuższa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Taka sama, tzn. długość tej plastikowej koszulki była taka sama.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Taka sama, tzn. długość tej plastikowej koszulki była taka sama.

Pancerz może być tej samej długości, ale środek może być dłuższy. Miałem całkiem identyczną sytuację i też w B4.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Sergio napisał/a:
Taka sama, tzn. długość tej plastikowej koszulki była taka sama.

Pancerz może być tej samej długości, ale środek może być dłuższy. Miałem całkiem identyczną sytuację i też w B4.

Kupiłem zamiennik nie oryginał więc może faktycznie troche się rózni, ale jesli juz to najwyzej 1-2cm. Zerwaną linkę trudno dokładnie zmierzyc, więc głowy nie dam że była dokładnie taka sama.
Czyli nie ma mozliwości regulacji? Albo kupić ori albo zostawić jak jest :-/ ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:

Czyli nie ma mozliwości regulacji? Albo kupić ori albo zostawić jak jest :-/ ?

No niestety tak jest.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzis troche ją nasmarowałem i lekko podgiąłem i jest troche lepiej ale do ideału daleko. Chyba jednak trzeba pomysleć o ori. Boję się troche używki bo diabli wiedzą jak długo pociagnie. Nie orientuje sie ktos ile kosztuje nówka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Część z ASO jakieś 40zł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Część z ASO jakieś 40zł.

No to dałem ciała bo za zamiennik zapłaciłem 30zł :-? .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zdarza się.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wreszcie dziś znalazłem czas i wymieniłem linkę na ori (w ASO 44,-) bo po pewnym czasie zamiennik zaczął strasznie skrzypieć i coraz ciężej chodzić. Wiem, że długo to trwało ale szkoda mi było trochę wywalać dopiero co kupioną linkę zwłaszcza, że po nasmarowaniu nie było tragicznie. Teraz jest OK. Okazało się że 5cm dł. różnicy to dużo.
Moja rada- nie kupować zamienników- tylko ori.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa