Pozostałe tematy » audi a4 1.9tdi jaki olej wybrac?
Odpowiedz do tematu
 audi a4 1.9tdi jaki olej wybrac?
Witam!Tym razem chce zasiegnac porady co do wyboru oleju silnikowego.Obecnie silnik zalany olejem Elf competition sti 10w40 bardziej w celu sprawdzenia oleju i na tym oleju chodzi ciszej niz na poprzednim ktorym był Castrol Magnatec 10w40.Przyznam ze na Castrolu chodził jakos tak twardo teraz duzo lepiej.Dodam ze silniczek od wymiany do wymiany praktycznie nic nie pobiera az sam sie dziwie.Przebieg z licznika 180000tys wiec pewnie niezbyt realne jak na 15 letnie auto.Dodam ze samochod nic nie dymi.Bedac nieskromnym dodam ze przy naprawach bierzacych moja niunia dostała pochwałki od mechanikow za prace silniczka.Zbliza mi sie wymiana oleju i chce wlac cos dobrego,tak by silnik pracowal naprawde cicho.Zastanawiam sie nad olejem total quartz 7000 diesel lub Agip Sint 2000 turbodiesel.Co prawda tych olejow nieznam z wlasnego doswiadczenia dlatego pytam co o nich sadzicie?Ewentualnie jakie inne polecacie?Dodam ze olej wymieniam co 8000tys.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: audi a4 1.9tdi jaki olej wybrac?
dexaven napisał/a:
Witam!Tym razem chce zasiegnac porady co do wyboru oleju silnikowego.Obecnie silnik zalany olejem Elf competition sti 10w40 bardziej w celu sprawdzenia oleju i na tym oleju chodzi ciszej niz na poprzednim ktorym był Castrol Magnatec 10w40.Przyznam ze na Castrolu chodził jakos tak twardo teraz duzo lepiej.Dodam ze silniczek od wymiany do wymiany praktycznie nic nie pobiera az sam sie dziwie.Przebieg z licznika 180000tys wiec pewnie niezbyt realne jak na 15 letnie auto.Dodam ze samochod nic nie dymi.Bedac nieskromnym dodam ze przy naprawach bierzacych moja niunia dostała pochwałki od mechanikow za prace silniczka.Zbliza mi sie wymiana oleju i chce wlac cos dobrego,tak by silnik pracowal naprawde cicho.Zastanawiam sie nad olejem total quartz 7000 diesel lub Agip Sint 2000 turbodiesel.Co prawda tych olejow nieznam z wlasnego doswiadczenia dlatego pytam co o nich sadzicie?Ewentualnie jakie inne polecacie?Dodam ze olej wymieniam co 8000tys.

Ja zaufanie mam do niemieckiego Castrola. Tobie z tych wybranych proponuję Total, lecz jedynie pod warunkiem, że nie jest chrzczony. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 audi a4 1.9tdi jaki olej wybrac?
Powiem szczerze ze jeszcze sie konkretnie na zaden nie zdecydowałem.Staram sie czytac o parametrach i wlasciwosciach ale wybor jest bardzo duzy dlatego oczekuje ze ktos moze cos jeszcze podpowie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
moją A4 też zalewam Castrol GTX magnatec 10W40, :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Widzisz każdy leje to co uważa za stosowne więc wybór należy do ciebie ja odkąd mam A4 stosuje motula 6100 a do audi 80 w benzynie stosuje castrol high mineralny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
goldi j51 napisał/a:
motula 6100
jesli chodzi o motula to dobry olej do scigaczy...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
goldi j51 napisał/a:
motula 6100
jesli chodzi o motula to dobry olej do scigaczy...

Dokładnie. Ja leję do do Quada. :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 audi a4 1.9tdi jaki olej wybrac?
Witam.Przepraszam za brak odzewu z mojej strony ale niestety tak wyszlo.Tak tylko w ramach informacji napisze ze zdecydowalem sie na olej Agip i nie załuje.Silnik pracuje naprawde ładnie oczywiscie porownujac moje wczesniejsze oleje ktore stosowalem.Dzieki za zainteresowanie tematem.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa