Witam
Posiadam Audi A4 B6 z 2001 r jako typowy amator postanowiłem dołożyć nawigację RNSE z Audi S4 2004r.
Opiszę najpierw co zrobiłem i jak.
W mojej audi radio oraz klimatronik było na 1 DIN z rzeczy ktore kupiłem to NAVI RNSE, STELAŻ 2 DIN oraz Klimatronik z grzanymi siedzeniami 2 DIN reszta czyli TUNEL ( po lekkim docięciu pasuje), POPILENICZKA weszło wszystko jak złoto.
W aucie oryginalnie wychodzą 3 przewody - ANTENA FM , 1x KOSTA ISO z 8 głośnikami, 1x kostka iso ZASILANIE ( + - oraz podswietlenie ) czyli w sumie są 3 kable.
Zaopatrzyłem się rownież w ory kostkę ISO do RNSE.
PODŁĄCZENIE:
Z pinu 9, 10 z radia gniazdo D ( CAN H, CAN L) trzeba pociągnąć dwa kabelki do liczników ( Piny 19, 20 niebieska kostka) - po pdłaczeniu tych dwóch kabli radio włącza i wyłącza się z kluczyka, działa tez podswietlenie.
Z pinu 5 radia gniazdo B - pociagnąć jeden kabelek do liczników kostka zielona pin 23 - po podlaczeniu tego kabelka bedzie mozna łaczyć sie vagiem z navi.
I tak oto podłączyłem swoje RNSE oczywiście nie pozostająć bez problemów :D
1. Tylne głosniki nie graja, wiem ze RNSE ma tylko wyjscia na przednie głosniki więc w takim razie gdzie mam podpiąć tylne ? Muszę kupic wzmacniacz czy jak to rozwiązać aby grały wszystkie??
2. Gdy włączam Navi przyciskiem POWER na navi moj fis staję się pełnym fisem ( góny segment fisu zacvzyna działać, gdy odpalam navi z kluczyka fis jest normalny wyswietla tylko zasięg oraz temp. zewnętrzną.
3. Czy do prawidłowego działania fisu potrzebuję manetkę z mozliwoscia przełączania opcji np : spalanie średnie, chwilowe itp??
4. Czy moje podłączenie NAVI jest prawidłowe ? czy cos jeszcze powinienem zrobić??
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
NAWIGACJA RNS-E W AUDI A4 B6 2001r PODŁĄCZENIE
RNS-E ma go już w środku.
GALA przekazywana jest magistralą CAN i nie ma możliwości podpięcia jej do RNSa tradycjonalnie. Co do wzmacniacza, to ja zawsze stawiam na oryginał. Zainstalowałbym oryginalny Subwoofer i podpiął do nawigacji. Jeżeli wystarczą Tobie tylko głośniki w drzwiach, to poszukaj jakiegoś wzmacniacza 2x50W i zamontuj go pod konsolą.
Dla tylnych głośników potrzebujesz dodatkowy wzmacniacz. Odnośnie współpracy FIS-RNS powinieneś jeszcze zmienić adaptację kanału 62 w zegarach.
A tunera TMC mu nie potrzeba
no chyba ze sie myle
Dziś właśnie zmieniłem kodowanie i mam już pełny FIS wyswietla wszystko ładnie pięknie.
Z tego co się orientuję TMC jest potrzebny do omijania korków, wypadków utrudnien na drogach itp.
Jescze mam pytanie czy kabel GALA musi byc podłączony także pod licznik ? aby GPS wiedział jak dokładnie zmieniać położenie auta?
Kod opon już wklepałem w Vaga.
Jaki ten wzmaczniacz muszę zakupić ? Poprosiłbym o przykład link tego wzmachola.
Pozdrawiam
Z tego co się orientuję TMC jest potrzebny do omijania korków, wypadków utrudnien na drogach itp.
Jescze mam pytanie czy kabel GALA musi byc podłączony także pod licznik ? aby GPS wiedział jak dokładnie zmieniać położenie auta?
Kod opon już wklepałem w Vaga.
Jaki ten wzmaczniacz muszę zakupić ? Poprosiłbym o przykład link tego wzmachola.
Pozdrawiam
| Łukasz83 zlw napisał/a: |
A tunera TMC mu nie potrzeba |
RNS-E ma go już w środku.
| piechu12 napisał/a: |
|
Jescze mam pytanie czy kabel GALA musi byc podłączony także pod licznik ? aby GPS wiedział jak dokładnie zmieniać położenie auta? Kod opon już wklepałem w Vaga. Jaki ten wzmaczniacz muszę zakupić ? Poprosiłbym o przykład link tego wzmachola. Pozdrawiam |
GALA przekazywana jest magistralą CAN i nie ma możliwości podpięcia jej do RNSa tradycjonalnie. Co do wzmacniacza, to ja zawsze stawiam na oryginał. Zainstalowałbym oryginalny Subwoofer i podpiął do nawigacji. Jeżeli wystarczą Tobie tylko głośniki w drzwiach, to poszukaj jakiegoś wzmacniacza 2x50W i zamontuj go pod konsolą.
No ja też stawiam zawsze na oryginały , dziś bedę wiercił otwór w dachu i montował ori płetwę, zobaczymy jak po podłączeniu zadziała antena z rnsem.
Czy taki wzmacniacz będzie dobry ?
http://allegro.pl/audi-a4...5464021640.html
Jest to wzmachol z kombi , ja mam sedana czy nie będzie problemu ?
Znacie może jakies sklepy które oferują okablowanie,wiązki elekt. plug&play do takich wzmacniaczy i navi?
Czy taki wzmacniacz będzie dobry ?
http://allegro.pl/audi-a4...5464021640.html
Jest to wzmachol z kombi , ja mam sedana czy nie będzie problemu ?
Znacie może jakies sklepy które oferują okablowanie,wiązki elekt. plug&play do takich wzmacniaczy i navi?
Taki byłby najlepszy, ale musiałbyś zmienić głosniki na Bose. Szukaj zestawu pod standardowe nagłośnienie.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych