Elektryka i elektronika » A6 c4 2.8 ACK brak chwilowy ładowania
Odpowiedz do tematu
 A6 c4 2.8 ACK brak chwilowy ładowania
Witam
dzis w mojej Niuni pojawił sie "chwilowy" brak ładowania .... Chwilowy tzn. uruchamaiam autko : ładowania brak, przytrzymam gaz na ok 3000 obr/min ładowanie sie pojawia, przytrzymam tak przez ok 10 sekund i puszcze gaz , obroty spadna do okolo 900-1000 i jest ok . Podczas jazdy raz zanika ładowanie raz nie , dzis np. jak jechałem do pracy to przy normalnej jezdzie , bez przyspieszen gwałtownych jest ok .....
Czyzby alternator zdychał ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szczotki? Regulator?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no wlasnie nie wiem co to ...... Zamierzam na razie wymienic sam regulator , tylko powiedzcie mi jak szybko sie mozna do niego dobrac ? trzeba wyciagac cały alternator przy tym silniku ? Bo w garazu brak ogrzewania i troszke zimno :)


Da sie w ogóle wymienic regulator bez wyjmowania alternatora ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sorki ale tego nie wiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wojtas255 napisał/a:
Da sie w ogóle wymienic regulator bez wyjmowania alternatora ?


Moim zadniem nie da sie tego zrobic bez wyjecia dlatego ze zaraz za alternatorem masz rozrusznik. Wyjecie alternatora zajmuje ok. 15 min jezeli ma sie jakas wprawe i odpowiednie klucze. Latwiej jest pozniej odkrecic ten kabel plusowy. Gorzej jest tylko pozniej zalapac nakretke na gorna srube bo jest zaraz pod kolektorem wydechowym i ciezko tam reke wlozyc. Ale przy odpowiednio sporej cierpliwosci jest to wszystko do zrobienia :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bialy napisał/a:
wojtas255 napisał/a:
Da sie w ogóle wymienic regulator bez wyjmowania alternatora ?


Moim zadniem nie da sie tego zrobic bez wyjecia dlatego ze zaraz za alternatorem masz rozrusznik. Wyjecie alternatora zajmuje ok. 15 min jezeli ma sie jakas wprawe i odpowiednie klucze. Latwiej jest pozniej odkrecic ten kabel plusowy. Gorzej jest tylko pozniej zalapac nakretke na gorna srube bo jest zaraz pod kolektorem wydechowym i ciezko tam reke wlozyc. Ale przy odpowiednio sporej cierpliwosci jest to wszystko do zrobienia :-P



no to bede działać dzisiaj
powiedz mi tylko jak zluzowac pasek klinowy tak żeby dalo rade zdjac go z alternatora ? tzn , za brdazo nie wiem w ktorym miejscu jest napinacz alternatora :(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz płaskim kluczem sobie napiąć go i w miejsce jak dwa otwory się spotkają to wsadzasz blokadę (małe wiertełko albo mały kluczyk imbusowy czy coś w tym rodzaju).



A powiedz mi dlaczego masz w profilu wpisane głupoty?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jak włączasz sam zapłon , to świeci się kontrolka akumulatora?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak , kontrolka sie swieci a włąściwie to zarzy ....

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2015 14:32 ]
eleszet napisał/a:
Musisz płaskim kluczem sobie napiąć go i w miejsce jak dwa otwory się spotkają to wsadzasz blokadę (małe wiertełko albo mały kluczyk imbusowy czy coś w tym rodzaju).

oki tak bede działał



A powiedz mi dlaczego masz w profilu wpisane głupoty?


a co masz na mysli pisząć głupoty ? ???????????????????

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2015 14:36 ]
Pasiak napisał/a:
jak włączasz sam zapłon , to świeci się kontrolka akumulatora?


raz przy zapłaonie zarzy sie ledwo ledwo a raz swieci normalnie .......
w/g mnie to albo szczotki przy regulatorze napiecia albo sam alternator sie konczy .....

a co Kolega o tym sadzi ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
uważam,że wymiana regulatora załatwi sprawę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A to że C4 z tego co wiem nie były produkowane 1997 roku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
A to że C4 z tego co wiem nie były produkowane 1997 roku.


Niestety musze zauważyc że kolega jest w błędzie ;-) Ale rozumiem, nawet najlepszym sie zdarza :mrgreen: ja tez mam C4 z 97 roku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Aa bo to A6 C4... Dobra nie wiem czemu sobie ubzdurałem że 100 C4.
Niech Kolega dla ścisłości to wpisze.
I proszę podać rok modelowy w profilu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:

Niech Kolega dla ścisłości to wpisze.
I proszę podać rok modelowy w profilu.

No i tak 3mać. :ok:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Aa bo to A6 C4... Dobra nie wiem czemu sobie ubzdurałem że 100 C4.
Niech Kolega dla ścisłości to wpisze.
I proszę podać rok modelowy w profilu.


uściślone :)

[ Dodano: Sro 11 Lut, 2015 09:42 ]
Pasiak napisał/a:
uważam,że wymiana regulatora załatwi sprawę


oby kolega miał racje :)
dam znac jak dobiore sie do regulatora - mam nadzieje że da rade wymienic go bez wyjmowania altka :)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa