A i zapomniałbym korzystałem z tych informacji z tej, że strony Regulacja LPG
instalacja jest bardzo stara 10 lat ma prawie czeka mnie wymiana butli lub poprostu wywalenie jej a propo rozmawiałem z gaziarzem na temat wymiany butli jak sie zapytalem ile to kosztuje i ze jest to typ walcowy to on do mnie z tekstem ze wpierw powinienem zapytać czy taka wg jest
wytłumaczył mi że podobno większość walcowych nie dostały atestu czy tam legalizacji i jest z nimi spory problem wiec zapytalem sie czy jest mozliwosc w koło wsadzić powiedział ze tak z tym ze koszty by sporo wzrosły ze wzgledu na inna butle i zawór ktory ma poniewaz jak bym wymienial butle musi byc dokladnie taka sama jak poprzednia wymiary i wg bo takto wlasnie cos tam nie bedzie pasowac i bedzie trzeba nowe wlozyc gdzie koszty by mnie wyniosly okolo 800zł lub wiecej ze wszystkim butla 60L niby autoryzowany serwis gazu lovato i innych firm ale dobra zdzwil mnie rowniez tym ze jak poprosilem o wymiane filterka co by mu chwile zajelo mimo tego ze stal jeden z drugim i podpieral sciane powiedzial ze musze sie umowic w kalendarzyk
moze pojechac do innego ??| Stratoss napisał/a: |
Przy parowniku posiadam tylko jedną śrubę nie posiadam właśnie tej od naciągania membramy jest to parownik Lovtec'a nr nie znam instalacja jest bardzo stara 10 lat ma prawie czeka mnie wymiana butli lub poprostu wywalenie jej a propo rozmawiałem z gaziarzem na temat wymiany butli jak sie zapytalem ile to kosztuje i ze jest to typ walcowy to on do mnie z tekstem ze wpierw powinienem zapytać czy taka wg jest wytłumaczył mi że podobno większość walcowych nie dostały atestu czy tam legalizacji i jest z nimi spory problem wiec zapytalem sie czy jest mozliwosc w koło wsadzić powiedział ze tak z tym ze koszty by sporo wzrosły ze wzgledu na inna butle i zawór ktory ma poniewaz jak bym wymienial butle musi byc dokladnie taka sama jak poprzednia wymiary i wg bo takto wlasnie cos tam nie bedzie pasowac i bedzie trzeba nowe wlozyc gdzie koszty by mnie wyniosly okolo 800zł lub wiecej ze wszystkim butla 60L niby autoryzowany serwis gazu lovato i innych firm ale dobra zdzwil mnie rowniez tym ze jak poprosilem o wymiane filterka co by mu chwile zajelo mimo tego ze stal jeden z drugim i podpieral sciane powiedzial ze musze sie umowic w kalendarzyk moze pojechac do innego ?? |
i policzył podwójnie za demontaż starej i montaż nowej no ale nie w tym temat więc którą srubką redukować spalanie gazu jest tylko jedna na parowniku i jedna na wężu - zawór główny
czy obiema jak tak to jak ponieważ jak będę kręcił tą na wężu i dawka bedzie za uboga to mi strzeli
a nie o to chodzi
a przepływki towar deficytowy i dosc kosztowny poki co niby ustawilem autko nie szarpie ladnie chodzi z tym ze zauwazylem jak jade na 3 biegu 40km i wrzuce 4 bieg to dosyc ciezko pod gorke mu sie bujnąć wiem ze to zmulenie i wg tak nie powinienem jezdzic ale przypadkiem tak zrobilem i troche sie zdziwilem ze na 3 biegach naprawde super a na 4 problem zobaczymy wyjezdze gaz zatankuje i znowu i sie okaże:)
a jak odkrece calkiem auto gaśnie
a wiec tak spuściłem syf z parownika troche go było kręciłem tą śrubą mosieżną na górze parownika nic to nie dawało poza zmianą obrotów na zimnym silniku na rozgrzanym juz nic nie dawało nawet jak zakreciłem całkiem nic sie nie działo więc zakreciłem całkiem i odkreciłem 1/4 obrotu według wskazan ale nie wiem czy to oby napewno dobra ilosc czy oby nie za mało ??