Witam,
Jestem posiadaczem A6 Avant, 2006r w Dieslu (2.0).
Od kilku dni, sporadycznie, bez żadnej reguły, zdarza mu się zawahać przy odpalaniu.
W normalnych przypadkach, po puknięciu kluczyka słuchać przez chwilę charakterystyczny warkot rozrusznika i auto odpala. Obecnie wygląda to tak, że czasem nie słychać nic (chociaż po desce widać, że auto próbuje, bo pobór mocy jest), a czasem chrupnie przez ułamek sekundy i rozrusznik cichnie, a auto nie odpala.
Wyłączenie z kluczyka i ponowna próba rozruchu z reguły przynosi efekt i Audi odpala już normalnie (raz, dziś zdarzyło mi się, że rozrusznik zaczął kręcić dopiero przy trzeciej próbie).
Wnioskuję, że pewnie wina leży w rozruszniku, czy sugerujecie poszukać gdzie indziej?
Akumulator jest sprawny i nowy, więc to na pewno nie tutaj leży problem.
Pzdr,
M.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[A6 2,0 TDI] Waha się przy rozruszniku
Jeżeli słychać pracę stycznika rozrusznika, to przekaźniki bedą sprawne i wypada sprawdzić połączenia rozrusznika, masę oraz sam rozrusznik.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych