Witam, zmieniłem licznik z 920 000 C ( jaeger 1/2fis, elektroniczny zegarek,immo2-immo.id) na 920 933 G (Full fis, elektroniczny zegarek, immo 3 - vin) , dołożyłem manetkę oraz szarą kostkę. Po włączeniu zapłonu mruga tylko immo i świece, reszta gaśnie.
Kodowanie nowego licznika, takie same jak w starym 00040 .
W gr 17 vag com pokazuje vin: wauzzz... auzzz.... | wauzzz...
Posiadam pin nowego licznika, którym bez problemu się loguje( nie pokazuje błędu), oraz pin z blaszki przy kluczykach.
Przy próbie adaptacji 17->10 nie pokazuje kanału 50 , aku ponad 12v..
Kabel viaken kkl i vag com 3.11, 409.1 , lub polski vag 4.9.
W jaki sposób zgrać ze sobą licznik i ecu ? Procedurą dla immo2 czy immo3?
Czy może w jakiś inny sposób?
Jeśli ktoś wie jak to zgrać, bardzo proszę o jakiś krótki opis , Pozdrawiam.
Próbuj jak 2 generacja, ale najpierw musisz dodać klucze do nowych zegarów.
Dziękuję za szybką odpowiedź!
Dziś postąpiłem wg rady, dodałem klucze do licznika , poźniej adaptacja 17->10->00 i poszło.. immo gaśnie samochód pali :
Czy jest to konieczne? jesli tak, to jak się do tego zabrać?
Wystarczy kkl viaken i vag com?

jak włączyć radiowy zegarek?
Z tego co wiem VDO maja wbudowany moduł zegara w przeciwieństwie do jeagera..
Konieczne nie jest, ale porządek musi być. Zegar ustawia się w kanale 19 adaptacji zegarów.
Rozumiem

więc pozostaje pytanie jak się za to zabrać?
Czyli aby włączyć zegarek 17->10->19 wartość zmienić z 0 na 1?