Witam.
Przeglądałem wcześniejsze tematy ale nikt nie opisywał podobnych objawów do moich więc pozwoliłem sobie na nowy wątek.
Posiadam A4 B8 1,8TFSI 160HP.
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem dziwne zachowanie skrzyni.
Stojąc na pochyłej ulicy, chcąc ruszyć z miejsca, samochód toczy się do tyłu o jakieś 10cm czasem nawet więcej mimo, że mam wrzucone D. Boję się czasem, że uszkodzę kogoś z tyłu stojącego. Problem jest jeszcze większy gdy stoję na mocniej pochylonej jezdni.
Dwa razy mi się zdarzyło, że chcąc uniknąć cofnięcia się auta, dodałem gazu i raz auto szarpnęło i zgasło a innym razem ruszyłem z piskiem opon.
Gorzej jest gdy muszę cofnąć pod górkę. Wrzucam R i puszczam hamulec a auto jedzie do przodu o dobre 50cm do metra! Raz prawie uderzyłem w stojący samochód. Zachamowanie nic nie daje, ponieważ po puszczeniu hamulca dalej jest to samo aż w końcu zaskakuje auto i jedzie do tyłu.
Zauważyłem też, że jak przyhamuje do 5-8km/h i chce znowu przyspieszyć to wciskam gaz a auto tak jakby nie chciało jechać, jakby skrzynia nie chciała przełączyć się na kolejny bieg i następuje delikatne szarpnięcie.
Takie zachowania zaobserwowałem na rozgrzanym silniku i po przejechaniu już kilkunastu kilometrów.
Dodam, że olej w skrzyni wymieniałem przy 60tys. w ASO. Najechane mam teraz 67tys.
Nie wiem czy to normalne ale coraz bardziej mnie denerwuje takie działanie mojej skrzyni.
Znacie może jakiegoś dobrego speca od Multitroników w Trójmieście?
Pozdro!
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
A4 B8 Multitronic dziwne zachowanie.
Na zimnym silniku olej w skrzyni ma większy stan niż na ciepłym. Sądzę, że za mało wlali oleju lub masz gdzieś nieszczelność.
Sprawdzales czy auto ma jakies bledy w sterowniku skrzyni lub silnika
Po wymianie oleju był sprawdzany jego poziom? Proponuję to zrobić i ewentualnie dolać do stanu.
moim zdaniem masz problem z kasetą (oby tylko) . Naprawa +- 800zł 6g roboty.
w trójmieście nie znam, tutaj jak najbardziej i polecam fachowca.
To tak ogólnie.
w trójmieście nie znam, tutaj jak najbardziej i polecam fachowca.
To tak ogólnie.
Nie ma zadnych bledow skrzyni czy silnika.
Po wymianie nie byl sprawdzany poziom oleju. Nie ufam zbytnio ASO w Gdansku ale widze, ze tam podjade choc podejrzewam, ze powiedza stan ok.
Problem jest w tym, zeby znalezc jakiegos dobrego speca, do ktorego nie bede sie obawiac wstawic auto.
Jak moge jeszcze sprawdzic co moze byc przyczyna takiego zachowania? Te kasety to tylko po rozbiorce mozna zobaczyc?
Samo przerzucanie biegow odbywa sie prawidlowo i nie mam najmniejszych zastrzezen czy to na D, S czy manual.
Na poczatku jazdy jest ok i raczej malo to jest zauwazalne ale po niedlugim czasie tak mnie to irytuje, ze zabiera cala przyjemnosc z jazdy niestety.
Jakie moga byc kolejne objawy dalszego psucia sie skrzyni?
Po wymianie nie byl sprawdzany poziom oleju. Nie ufam zbytnio ASO w Gdansku ale widze, ze tam podjade choc podejrzewam, ze powiedza stan ok.
Problem jest w tym, zeby znalezc jakiegos dobrego speca, do ktorego nie bede sie obawiac wstawic auto.
Jak moge jeszcze sprawdzic co moze byc przyczyna takiego zachowania? Te kasety to tylko po rozbiorce mozna zobaczyc?
Samo przerzucanie biegow odbywa sie prawidlowo i nie mam najmniejszych zastrzezen czy to na D, S czy manual.
Na poczatku jazdy jest ok i raczej malo to jest zauwazalne ale po niedlugim czasie tak mnie to irytuje, ze zabiera cala przyjemnosc z jazdy niestety.
Jakie moga byc kolejne objawy dalszego psucia sie skrzyni?
| maseratis napisał/a: |
|
Na poczatku jazdy jest ok i raczej malo to jest zauwazalne ale po niedlugim czasie tak mnie to irytuje, ze zabiera cala przyjemnosc z jazdy niestety. |
Jak bede w domu to podjade do ASO i sprawdze poziom oleju. Oby to tylko bylo to plus adaptacja moze.
Dziwne, zeby przy takim przebiegu (jest oryginalny) mialo to miejsce.
Dziwne, zeby przy takim przebiegu (jest oryginalny) mialo to miejsce.
Akurat multitronik nie cieszy sie dlugimi przebiegami jak np tip tronik ale 67 to i tak za wczas na nia
Obstawiam tak jak Adi202. Za mało oleju.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych