Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r.
wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ?
Prosiłbym o jak najszybszą pomoc
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
[A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
Re: [A3 1.9 tdi 03'] świecąca kontrolka ESP
A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P?
Odłącz klemę, podłącz po kilku minutach i odpal silnik. Przekręć kierownicą na lewo poźniej w prawo i rusz ponownie max 20km/h pojeździj w kółko w lewo i w prawo. Musi pomóc chyba, że masz jednak coś uszkodzone.
powiedz mi kolego czy próbowałeś jeździć z tym błędem ESP. Bo jeżeli miałeś odłączone klemy to mogła zaświecić się kontrolka ESP ale po przejechaniu kilkunastu metrów sama powinna się wyłączyć bezez konieczności włączania z przycisku.
dokrecilem klemy i jezdzilem i ta lapka ciagle sie swieci
w takim razie trzeba sprawdzić jakie błędy wyświetli na VAG- u. U mnie po odłączeniu aku. też początkowo świeci się ESP ale po przejechaniu dosłownie 100 m gaśnie. Masz możliwość odczytania błędów?
| zaora93 napisał/a: |
| Witam.
Posiadam Audi A3 z 2003 r. wszystko było dobrze dopóki nie zaczął mi się wyłączać akumulator. Nie wiedziałem o co chodzi ponieważ wyłączał się dosłownie na chwile po czym znowu działał. Okazało się ,ze klemy były niedokręcone.Po jednym z takich "resetów akumulatora" zaczęła mi świecić kontrolka ESP. Sprawdzałem czy działa i niestaty musze stwierdzić ,że nie. Klikałem ten przycisk od ESP aby włączać i wyłączać ESP ale nic się nie dzieje , ciągle świeci.I tutaj mam pytanie co z tym zrobić ? Czy ESP mi sie popsuło czy co ? Prosiłbym o jak najszybszą pomoc |
A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P?
możliwość do podłączenia do komputera będę miał tylko teraz nasuwa się pytanie ile takie podpięcie może kosztować (diagnoza)
[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 17:02 ]
8p
[ Dodano: Wto 28 Lut, 2012 17:02 ]
| Adi202 napisał/a: | ||
A3 z 2003r dużo nie mówi. Jaki to model 8L czy 8P? |
8p
Kontrolka ESP pali się, ponieważ w sterowniku masz błąd nastawów czujnika kąta skrętu. Wjedź sobie na jakiś plac i pokręć kółka nie szybciej niż 20km/h skręcając kierownicą w lewo i w prawo do oporu. W taki sposób przyuczysz ponownie czujnik kąta skrętu i lampka zgaśnie.
no niestety to nie pomogło
kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało.
kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało.| zaora93 napisał/a: |
no niestety to nie pomogło kreciłem sie w obie strony po pare, parenaście kółek i lampka dalej się świeci . Próbowałem nawet na ręcznym trochę polecieć ale to też nic nie dało. |
Odłącz klemę, podłącz po kilku minutach i odpal silnik. Przekręć kierownicą na lewo poźniej w prawo i rusz ponownie max 20km/h pojeździj w kółko w lewo i w prawo. Musi pomóc chyba, że masz jednak coś uszkodzone.
samochód naprawiony, udało mi się to załatwić za darmo w salonie Audi.Okazało się ,że od tych rozłączonych klemów było małe napięcie i rozkodował się komputer.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych