Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[A4 b6] Zakłócenia z Xenonów
Re: Zakłócenia z Xenonów w A4 B6
Proponuję Ci je wymienić na oryginalne lub ewentualnie zamienniki, ale dobrej jakości. Jeżeli sieją zakłócenia, to jest duże ryzyko uszkodzenia elektroniki pojazdu. W pierwszej kolejności padają zegary, a co za tym idzie immobilizer. Trafiają do mnie takie pojazdy na lince holowniczej i nawet nie wiesz jakie spustoszenia może zrobić taka przetwornica.
ja swoich używam cztery i pół roku czyli od początku i mam nadzieje że jeszcze z rok pociągną
a ja bym je kolego wyrwał, chyba że ewentualnie można zamontować ORI, i nie martwić się ze stracisz dowód rejestracyjny
Różnica w tym, że elektronika w C4 nie jest aż tak podatna na usterkę jak w nowszych modelach. Zamienniki jadą do końca i sądzę, że tu właśnie jest to ryzyko. Fabryczne przetwornice mają założoną blokadę czasu pracy 2000h. Ktoś kto tworzył takie urządzenie pomyślał o zużyciu się uszczelek czyli o bezpiecznym czasie użytkowania.
Re: Zakłócenia z Xenonów w A4 B6
Proponuję Ci je wymienić na oryginalne lub ewentualnie zamienniki, ale dobrej jakości.
A możesz mi polecić jakie zamienniki dobrej jakości. A co do spryskiwaczy to zakupiłem sobie zaślepki i mam zamiar je przykleić do zderzaka żeby maskowały ala spryskiwacze
.
Te oryginalne przetwornice to są firmy Valeo?
Re: Zakłócenia z Xenonów w A4 B6
Dokładnie tak i montowane są pod reflektorem. Tych osobiście nie sprawdzałem, ale mają bardzo dobrą opinię wśród moich kolegów którzy montują je jako zamienniki oryginałów http://amt-alarmy.pl/inde...q=&r=0&rg=0&sg=
Cześć Wam w moim małyszu zamontowane są dodatkowo xenony ,tak go kupiłem . Przy włączonym radiu jak załącze światła to xenony zakłócają odbiór fal czy jest jakieś rozwiązanie aby zlikwidować te zakłócenia. Nie wiem jeszcze jakiej produkcji siędzą tam przetworniczki podam później. A na razie co zrobić aby zlikwidować te zakłócenia.
Witam - nie wiem jak sprawa zakończy się u Ciebie ale u mnie skończyło się to tym że kupiłem zwykłą antenę (bez żadnych wzmacniaczy w stopce) zdemontowałem z dachu oryginał i zakręciłem zwykłą - problem rozwiązany nie muszę już wybierać zapalać ksenony czy słuchać radia
nadmieniam że zanim kupiłem zwykłą antenę z Brico kupiłem wcześniej aż dwie całkiem nie tanie bo coś koło 70-80zł (ze wzmacniaczem w stopce tak jak oryginał wszystkie końcówki pasowały) pierwsza - lipa dalej wymiana na nową bo pewnie zepsuta - dalej nic - pewnie firma z chin - kupuję inną żeby nie było - też lipa.
do mechanika sprawdził kable od radia po sam dach - wszystko OK
mechanik wziął kawałek kabelka przytknął do koncetryka w dachu (do końcówki) i fale jak ta lala zero zakłóceń mimo ksenonów włączonych - dlatego kupiłem zwyklaka i go zamontowałem - nie narzekam ściąga wszystko
nadmieniam że zanim kupiłem zwykłą antenę z Brico kupiłem wcześniej aż dwie całkiem nie tanie bo coś koło 70-80zł (ze wzmacniaczem w stopce tak jak oryginał wszystkie końcówki pasowały) pierwsza - lipa dalej wymiana na nową bo pewnie zepsuta - dalej nic - pewnie firma z chin - kupuję inną żeby nie było - też lipa.
do mechanika sprawdził kable od radia po sam dach - wszystko OK
mechanik wziął kawałek kabelka przytknął do koncetryka w dachu (do końcówki) i fale jak ta lala zero zakłóceń mimo ksenonów włączonych - dlatego kupiłem zwyklaka i go zamontowałem - nie narzekam ściąga wszystko
| BUNNY82 napisał/a: |
| Cześć Wam w moim małyszu zamontowane są dodatkowo xenony ,tak go kupiłem . Przy włączonym radiu jak załącze światła to xenony zakłócają odbiór fal czy jest jakieś rozwiązanie aby zlikwidować te zakłócenia. Nie wiem jeszcze jakiej produkcji siędzą tam przetworniczki podam później. A na razie co zrobić aby zlikwidować te zakłócenia. |
Proponuję Ci je wymienić na oryginalne lub ewentualnie zamienniki, ale dobrej jakości. Jeżeli sieją zakłócenia, to jest duże ryzyko uszkodzenia elektroniki pojazdu. W pierwszej kolejności padają zegary, a co za tym idzie immobilizer. Trafiają do mnie takie pojazdy na lince holowniczej i nawet nie wiesz jakie spustoszenia może zrobić taka przetwornica.
| Adi202 napisał/a: |
| Jeżeli sieją zakłócenia, to jest duże ryzyko uszkodzenia elektroniki pojazdu. |
ja swoich używam cztery i pół roku czyli od początku i mam nadzieje że jeszcze z rok pociągną
| BUNNY82 napisał/a: |
| zamontowane są dodatkowo xenony |
a ja bym je kolego wyrwał, chyba że ewentualnie można zamontować ORI, i nie martwić się ze stracisz dowód rejestracyjny
| maaly4 napisał/a: | ||
ja swoich używam cztery i pół roku czyli od początku i mam nadzieje że jeszcze z rok pociągną |
Różnica w tym, że elektronika w C4 nie jest aż tak podatna na usterkę jak w nowszych modelach. Zamienniki jadą do końca i sądzę, że tu właśnie jest to ryzyko. Fabryczne przetwornice mają założoną blokadę czasu pracy 2000h. Ktoś kto tworzył takie urządzenie pomyślał o zużyciu się uszczelek czyli o bezpiecznym czasie użytkowania.
tylko pytanie jakie reflektory posiada kolega w swojej C4, ale myślę że ma tylko na zwykłe żarówki i nie ma spryskiwaczy, i tu już się robi problem
Proponuję Ci je wymienić na oryginalne lub ewentualnie zamienniki, ale dobrej jakości.
A możesz mi polecić jakie zamienniki dobrej jakości. A co do spryskiwaczy to zakupiłem sobie zaślepki i mam zamiar je przykleić do zderzaka żeby maskowały ala spryskiwacze
Te oryginalne przetwornice to są firmy Valeo?
| BUNNY82 napisał/a: |
|
Te oryginalne przetwornice to są firmy Valeo? |
Dokładnie tak i montowane są pod reflektorem. Tych osobiście nie sprawdzałem, ale mają bardzo dobrą opinię wśród moich kolegów którzy montują je jako zamienniki oryginałów http://amt-alarmy.pl/inde...q=&r=0&rg=0&sg=
Moje przetwornice są firmy INTERLOOK
HID BALLAST FOR XENON LIGHT BULBS
BALAST FOR HID XENON HEDLIGHT SYSTEM 12V-35W
[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 22:55 ]
Adi a gdybym kupił oryginały Valeo przetwornice to czy muszę coś zmieniać w instalacji (w kwestii jakiś dodatkowy moduł czy coś tam innego.) Patrząc na schemat elektr. i porównując z ksenonami i bez ksenonów to chyba trza by dołożyć komputer sterujący regulacji zasięgu reflektorów. A czy bez niego też będzie grało?
[ Dodano: Sro 29 Lut, 2012 10:21 ]
Zadzwoniłem do tej firmy którą polecił mi Adi . Sprzedawca polecił mi kupic nowy zestaw http://amt-alarmy.pl/inde...=&r=0&rg=0&sg=. I gwarantuje że nie będzie wywoływał żadnych zakłóceń. Co myślisz o tym zestawie ADI?
HID BALLAST FOR XENON LIGHT BULBS
BALAST FOR HID XENON HEDLIGHT SYSTEM 12V-35W
[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 22:55 ]
Adi a gdybym kupił oryginały Valeo przetwornice to czy muszę coś zmieniać w instalacji (w kwestii jakiś dodatkowy moduł czy coś tam innego.) Patrząc na schemat elektr. i porównując z ksenonami i bez ksenonów to chyba trza by dołożyć komputer sterujący regulacji zasięgu reflektorów. A czy bez niego też będzie grało?
[ Dodano: Sro 29 Lut, 2012 10:21 ]
Zadzwoniłem do tej firmy którą polecił mi Adi . Sprzedawca polecił mi kupic nowy zestaw http://amt-alarmy.pl/inde...=&r=0&rg=0&sg=. I gwarantuje że nie będzie wywoływał żadnych zakłóceń. Co myślisz o tym zestawie ADI?
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych