[A6 C4] Głośniki wysoko-tonowe NOKIA podłączenie
Witam
Jeszcze z jedną rzeczą się borykam. Mianowicie pozostało mi tylko podłączenie głośników wysoko tonowych w tylnych drzwiach . Sytuacja taka jak poprzednio poucinane kable.
Gdzie jest + a gdzie - w głośniczku którego zdjęcie załączyłem, oraz tam jeszcze jeszcze chyba idzie jakiś kondensator. Na jaki kabel trzeba do przylutować.

Ostatnio zmieniony przez homerus Nie 09 Wrz, 2012 22:40, w całości zmieniany 1 raz
Umieść fotkę gdzieś indziej, bo nie mogę jej powiększyć. Fotosik jest do bani.
Rzeczywiście nie sprawdziłem czy link dobrze lata, ale już raczej powinno być dobrze.
W tym głośniku faktycznie ciężko stwierdzić polaryzację. Weź do ręki baterię 1,5V i podłącz ją do zacisków. Jeżeli membrana wychyli się do góry, to zacisk plusowy podłączony będzie do plusa baterii. Jeżeli schowa się w dół, to zacisk plusowy podłączony będzie do minusa baterii.