[A6 C4 Avant] Spryskiwacze reflektorów - problem
Witam serdecznie
dopiero co zrobiłem sobie podświetlenie zegarów bo padło sobie a tu masz zaniemówiły spryskiwacze reflektorów..... Płyn w zbiorniczku jest, spryski szyby działaja a tamte anie drgna

Nie wiem czy silniczek pompki zdechł ...... A w ogole wysuniecie sie spryskiwacza spowodowane jest cisnieniem wytworzonym przez pompke zamontowana w zbiorniczku z płynem? Bo za bardzo nie iwem o co come in.......
Z góry dziekuje za wwszelakie informacje

))))
I przy okazji zapytam o jedna rzecz: JAkis czas temu zdjałem sobie przedni zderzak i cos tam robiłem przy chłodniczce klimatyzacj( ale mniejsza o to) I po zdjęciu zderzaka po prawej stronie (pasazera) zauwazyłem takie niebieskie coś( jakby zbiorniczek jakis czy co...)
Wyglada to jak trzy kule niebieskie przenikajace sie i sklejone

Od tych zbiorniczków odchodzi tylko jeden wężyk w miare lekko wsuniety.... Co to moze byc? Jakies zbiorniczki podcisnieniowe?
Pozdrawia cieplutko i czekam na informacje
Re: [A6 C4 Avant] Spryskiwacze reflektorów - problem
W układzie spryskiwania masz dwie pompki. Jedna jest od szyby, zaś druga od reflektorów. Na początek proponowałbym sprawdzić samą pompkę. W tym celu demontaż reflektora nie jest konieczny, ponieważ możesz ją również sprawdzić podłączając drugi koniec przewodu pomki do 12V. Połączenie znajduje się w tylnej części tablicy przekaźników podstawowych która znajduje się pod kierownicą. Przewód jest dość gruby i jest koloru białego z czerwonym paskiem. Jeżeli po podłączeniu wtyczki z tym przewodem do 12V pompka nie zadziała, to będziesz musiał zdemontować reflektor i sprawdzić połączenia pompki (korozja) lub samą pompkę. Jeżeli jednak zadziała, to przyczyną może być przekaźnik lub jego połaczenia.
Co do wysuwu dysz spryskiwaczy, to się zgadza - napędzane są one ciśnieniem płynu.
Nie kojarzę jednak o które kule Ci chodzi - jak możesz to zrób fotkę.
Witam,
Podłączę się do tematu.
Od jakiegoś czasu nie działają mi spryski reflektorów. Jak kupiłem swoją

działały do pewnego momentu. Teraz mam takie pytanko czy mogę sprawdzić pompkę spryskiwaczy przekładając wtyczkę od spryskiwaczy szyby. Tak sprawdziłbym czy sama pomka jest walnięta czy może wiązka do pompki.
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: |
Witam,
Podłączę się do tematu.
Od jakiegoś czasu nie działają mi spryski reflektorów. Jak kupiłem swoją działały do pewnego momentu. Teraz mam takie pytanko czy mogę sprawdzić pompkę spryskiwaczy przekładając wtyczkę od spryskiwaczy szyby. Tak sprawdziłbym czy sama pomka jest walnięta czy może wiązka do pompki. |
Możesz tak zrobić, ale prościej będzie sprawdzić najpierw bezpiecznik i przekaźnik. Bezpiecznik jest na 36 pozycji po stronie kierowcy, przekaźnik na tablicy pod kierownicą pozycja nr 2.
bezpiecznik sprawdzony i jest ok., co do przekaźnika to jutro, tylko jak go mam sprawdzić? Przecież na przekaźniku nie będzie widać czy jest uszkodzony czy nie.
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: |
| bezpiecznik sprawdzony i jest ok., co do przekaźnika to jutro, tylko jak go mam sprawdzić? Przecież na przekaźniku nie będzie widać czy jest uszkodzony czy nie. |
Wyciągnij przekaźnik i połącz w gnieździe przekaźnika 2 grubsze kontakty - spryskiwacz powinien zadziałać. Jeżeli nie, to na słupku A (parę centymetrów niżej) masz czarną złączkę sprawdź czy nie ma tam korozji.
Ostatecznie możesz sprawdzić silnik - czy w ogóle jest i czy nie jest zajechany jak kuń...
No i na sam koniec możesz sprawdzić kodowanie modułu centralnego (09). Może spryskiwacz jest wyłączony.
pzdr
dziś znalazłem chwilkę na sprawdzenie spryskiwaczy. Sprawa wygląda tak. Odchyliłem nadkole i sprawdziłem, że jak włączam spryskiwacze to oba silniczki burczą ale tylko działa spryskiwacz na szyby. Tak samo dzieje się po wyłączeniu po wypięciu drugiego przekaźnika pod kierownicą. Bez znaczenia czy zmostkowałem styki czy było bez mostkowania z wypiętym przekaźnikiem.
Czyżby to wina zjechanego silniczka, ż nie daje już ciśnienia na spryskiwacze reflektorów???
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: |
dziś znalazłem chwilkę na sprawdzenie spryskiwaczy. Sprawa wygląda tak. Odchyliłem nadkole i sprawdziłem, że jak włączam spryskiwacze to oba silniczki burczą ale tylko działa spryskiwacz na szyby. Tak samo dzieje się po wyłączeniu po wypięciu drugiego przekaźnika pod kierownicą. Bez znaczenia czy zmostkowałem styki czy było bez mostkowania z wypiętym przekaźnikiem.
Czyżby to wina zjechanego silniczka, ż nie daje już ciśnienia na spryskiwacze reflektorów??? |
Sprecyzuj to, bo coś nie mogę się skupić. Z tego co zrozumiałem silnik spryskiwaczy reflektorów działa bez przekaźnika?
| Adi202 napisał/a: |
| Z tego co zrozumiałem silnik spryskiwaczy reflektorów działa bez przekaźnika? |
trochę chaotycznie opisałem więc tak.
Tak jak mi pisałeś wyciągnąłem przekaźnik oznaczony nr 2 na tablicy pod kierownicą i nawet jak go nie było to słyszałem oba silniki spryskiwaczy ten na szybę i ten na lampy tylko, że prócz tego, że słychać go to nie ma żadnego efektu w postaci spryskiwania lamp, bo na szybę daje cały czas.
Wygląda na to, że nie był to przekaźnik od spryskiwaczy skoro silnik nadal się kręcił. Mimo to jeżeli się kręci a nie daje ciśnienia, to będzie do wymiany.
| Adi202 napisał/a: |
| Mimo to jeżeli się kręci a nie daje ciśnienia, to będzie do wymiany. |
Tak też i mi się wydaje. Muszę zobaczyć tylko jak to cenowo się będzie się przedstawiało, bo w pierwszej kolejności w 4 muszę wymienić tarcze +klocki na tyle i wahacze przód więc parę złoty poleci
Dzięki za pomoc
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: |
| Adi202 napisał/a: | | Mimo to jeżeli się kręci a nie daje ciśnienia, to będzie do wymiany. |
Tak też i mi się wydaje. Muszę zobaczyć tylko jak to cenowo się będzie się przedstawiało, bo w pierwszej kolejności w 4 muszę wymienić tarcze +klocki na tyle i wahacze przód więc parę złoty poleci
Dzięki za pomoc |
Nowa po obecnym kursie wynosi 216zł. Używana jak to używana może działa może nie.
| Adi202 napisał/a: |
| WOJTAS-AUDI A4 napisał/a: | | Adi202 napisał/a: | | Mimo to jeżeli się kręci a nie daje ciśnienia, to będzie do wymiany. |
Tak też i mi się wydaje. Muszę zobaczyć tylko jak to cenowo się będzie się przedstawiało, bo w pierwszej kolejności w 4 muszę wymienić tarcze +klocki na tyle i wahacze przód więc parę złoty poleci
Dzięki za pomoc |
Nowa po obecnym kursie wynosi 216zł. Używana jak to używana może działa może nie. |
To jeszcze da się przeżyć - o chlebie i wodzie
ale lampy będą czyste
dzięki