Elektryka i elektronika » A200 awaria podświetlania licznika
Odpowiedz do tematu
 A200 awaria podświetlania licznika
Witam serdecznie,jak w temacie posiadam audi 200 i mam problem z licznikiem dokładniej pisząc znikło podświetlanie zegarów zupełnie bo przez chwilę było w 3/4,zegarek się nie wyświetla oraz żarzą się kontrolki kierunkowskazów i światła drogowego.
Poniekąd sam stałem się sprawcą tej usterki gdyż pękła płyta w okolicach czarnego gniazda.Rozebrałem licznik zawiozłem do znajomego elektronika,on polutował przerwane ścieżki,złożyłem licznik podłączyłem w samochodzie i dalej jest to samo czyli brak podświetlenia obrotomierza i szybkościomierza nawet już całkowicie.Sprawdziłem kostkę wtyczki -czarną czy jaki kabelek nie wysunięty ale to wygląda jakby było niedawno złożone w fabryce.
Znalazłem jakieś schematy licznika ale tych "fabrycznych nie umiem rozgryźć"a z rosyjskiej strony tez nie wiem jak ugryźć .

Jeżeli mógłbym prosić o w miarę polski opis instalacji albo jakąś wskazówkę to z góry dziękuję.
Mógłbym szukać używki ale może być jeszcze gorsza,a nie dysponuję specjalistycznym sprzętem powiększającym obraz odpowiednią lutownicą .
Pozdrawiam krzysiek

Link


Uwagi obslugi forum:
Zedytowałam link, gdyż nie działał.
szynszylek


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi 200 produkowana była od 1980 do 1991r i w między czasie przeszła lift :-/
P.S.
Co poeta miał na myśli?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepraszam moje niedopatrzenie A200 2.2T 20V 89r.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czyli już model poliftowy z szerokimi zegarami. Teoretycznie wszystko można naprawić, ale zależne jest to od uszkodzeń i od umiejętności elektronika. Nie wiem w jakim stopniu pęknięta jest płyta główna i czy faktycznie jest to dobrze "połatane". W najgorszym przypadku można poszukać drugiej szafy (pasuje od Audi 100C3 polift) i przełożyć całą płytę główną. Jeżeli masz w zegarach AC BC, to takich zegarów trzeba szukać. Ja na początku próbowałbym zreanimować oryginał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dokładnie polift,pęknięcie wokół czarnego gniazda .Kolega wlutował w ścieżki odcinki kabelków niestety nie wychodzą mi zdjęcia żeby to pokazać.
Znalazłem kilka wątków odnośnie naprawy zegarów,postaram się jeszcze raz wszystko sprawdzić w aucie i w płytce.
Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2015 10:06 ]
Witam ponownie,przelutowałem płytkę głowną i stan rzeczy jest taki ,że kontrolki kierunków i świateł drogowych już nie żarzą tylko działają poprawnie.Powróciło podświetlanie tarczy szybkościomierza.w dalszym ciągu brak podświetlania obrotomierza i wskaźnika temp.silnika,nie działa zegar oraz komputerek pokładowy(od komunikatów).
Pytanie czy jeszcze walczyć z czym? czy lepiej szukać innego licznika bo jestem zdany na siebie w tym momencie.Powiedzmy nie boję się pracy naprawczej tylko nie wiem gdzie co uderzyć a elektronik słaby.
Dziękuję z góry za ewentualne podpowiedzi

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2015 12:58 ]
Po ponownym przejrzeniu i złożeniu podświetlania działają ,kontrolki też muszę się jeszcze uporać a żeby uruchomić AC i Zegar godzinowy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ktoś pomoże Koledze?
Poniżej najnowszy stan rzeczy:

kkk u napisał/a:

Witam ponownie,przelutowałem płytkę głowną i stan rzeczy jest taki ,że kontrolki kierunków i świateł drogowych już nie żarzą tylko działają poprawnie.Powróciło podświetlanie tarczy szybkościomierza.w dalszym ciągu brak podświetlania obrotomierza i wskaźnika temp.silnika,nie działa zegar oraz komputerek pokładowy(od komunikatów).
Pytanie czy jeszcze walczyć z czym? czy lepiej szukać innego licznika bo jestem zdany na siebie w tym momencie.Powiedzmy nie boję się pracy naprawczej tylko nie wiem gdzie co uderzyć a elektronik słaby.
Dziękuję z góry za ewentualne podpowiedzi
.


PS. Nie ma za co ;)

Wystawiono 1 piw(a):
Adi202
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki szynszylek ruch w temacie. ;-)
Brak podświetlenia zegarów i problem z kontrolkami to brak masy spowodowanej prawdopodobnie zimnymi lutami lub mikropęknięciami. Odnośnie AC/BC sprawa będzie podobna. Rozebrać, przelutować i złożyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za odzew,temat podświetlania ogarnięty,po drodze jeszcze żaróweczki odmówiły współpracy ale teraz już działa.
Temat AC/BC według wskazań(lutowania się nie boję tylko takim specjalistycznym sprzętem drugi raz, a i szkło powiększające nie najlepsze ale podejmę wyzwanie)
Dzięki serdeczne za pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kkk u napisał/a:
Dzięki za odzew,temat podświetlania ogarnięty,po drodze jeszcze żaróweczki odmówiły współpracy ale teraz już działa.
Temat AC/BC według wskazań(lutowania się nie boję tylko takim specjalistycznym sprzętem drugi raz, a i szkło powiększające nie najlepsze ale podejmę wyzwanie)
Dzięki serdeczne za pomoc.

Do przelutowania AC/BC szkło nie jest potrzebne tylko dobra cyna i odpowiedni grot w lutownicy. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Dzięki szynszylek ruch w temacie.

Edycja złośliwą potrafi być ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:

Edycja złośliwą potrafi być ;)

Dokładnie tak jak piszesz. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam ,przelutowałem AC/BC (znalazłem jeszcze do tego fotkę) poskładałem i dalej cisza.
zależy mi na AC bo działało (BC nie działał bo jest silnik wolnossący aktualnie).Zegarek też nie ruszył ale wykryłem ,że ścieżka przerwana pod wlepką z kodem kreskowym więc usterkę usunę.Udało mi się to znaleźć bo zasilanie zegarka to dwa piny +i - to wykrycie przerwy było w miarę.
Nie wiem gdzie bolączka AC może jakąś mała podpowieź doatanę :cry:

[ Dodano: Czw 26 Mar, 2015 16:27 ]
Wszystko zaczęło działać nawet BC zaczął wyświetlać fakt, że same zera bo silnik jest wolnossący(tak już kupiłem całe auto)ale działa.

Z wielkim uznaniem chciałem podziękować tutaj za podane mi wskazówki i cierpliwość .

Przelutowanie wszystkiego pomogło. ;audi;

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Krzysiek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Samodzielna praca jest jedna bezcenna. Gratulacje.
Odnośnie BC to czy jest wolnossący czy doładowany BC powinien wskazywać swoje opcje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję ale bez pomocy bym nie zrobił ;-) .

Przedtem BC nic nie pokazywało,tera wyświetlają się zera na poszczególnych opcjach,a nawet odliczanie czasu od uruchomienia działa :-> .

Jak pojadę teraz do pracy to jeszcze wszystko oblukam.
Serdecznie dzięki.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa