Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
Re: A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
nidy żadnej ze swoich Audi nie zabezpieczałem w ten sposób , a wszystkie podłogi miały jak dzwon
Baranek nie służy do zabezpieczania podwozia,gdyż baranek to takie coś, co musi zostać polakierowane,sam baranek bez lakieru będzie chłonął wilgoć.
Re: A2 i zabezpeczenie antykorozyjne spodu
A ja do tej pory sądziłem, że A2 jako ASF zrobiona jest tylko z Amelinium i plastiku.
Nic nie musisz zabezpieczać. Fabryczne zabezpieczenie wystarczy na dość długi czas.
A2 i zabezpieczenie antykorozyjne spodu
Re: A2 i zabezpieczenie antykorozyjne spodu
Myślę tak samo;) Zabezpieczenie wykonane mam i to takie z górnej półki że tak powiem. Dałem tysiaka, ale mam za to po roku darmowe uzupełnienie ubytków. I pięć lat gwarancji.
Witam, w związku z tym że A2 ma oprócz nadwozia z alum., podwozie normalne, czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. Nie wiem jak wygląda to w przypadku audi bo może akurat podwozie nigdy się nie sypie bo jest dobrze już fabrycznie zabezpieczone ?
| grom546 napisał/a: |
| Witam, w związku z tym że A2 ma oprócz nadwozia z alum., podwozie normalne, czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. Nie wiem jak wygląda to w przypadku audi bo może akurat podwozie nigdy się nie sypie bo jest dobrze już fabrycznie zabezpieczone ? |
| grom546 napisał/a: |
| czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. |
Baranek nie służy do zabezpieczania podwozia,gdyż baranek to takie coś, co musi zostać polakierowane,sam baranek bez lakieru będzie chłonął wilgoć.
| grom546 napisał/a: |
| Witam, w związku z tym że A2 ma oprócz nadwozia z alum., podwozie normalne, czy ma sens zabezpieczenie tego podwozia na zimę np: barankiem. Nie wiem jak wygląda to w przypadku audi bo może akurat podwozie nigdy się nie sypie bo jest dobrze już fabrycznie zabezpieczone ? |
A ja do tej pory sądziłem, że A2 jako ASF zrobiona jest tylko z Amelinium i plastiku.
Nic nie musisz zabezpieczać. Fabryczne zabezpieczenie wystarczy na dość długi czas.
Wiadomo ze Audi ma bardzo dobre podłogi ale jednak lepiej zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne, żeby nie poleciała podłoga;) Ja osobiście do drobnych napraw i zabezpieczenia podłogi czy innych części podwozia oprócz baranka polecam preparat Polrust ale to się tylko nadaje na rdzę i do stalowych blach. 3 krotne pomalowanie tym cudem daje powłokę jak baranek, wiedza może mało przydatna przy aluminium ale stare Audiczki jednak wymagają dopieszczenia;)
Audi A2 jako jedyne prócz A8 posiada system ASF. Cała konstrukcja jest aluminiowa. Karoseria plastik + aluminium. Cały przód oprócz maski, tylne ranty błotników i część klapy bagażnika, to tworzywo- reszta amelinium. W tym modelu może skorodować chyba jedynie kolumna kierownicza.
| michu89 napisał/a: |
| Wiadomo ze Audi ma bardzo dobre podłogi ale jednak lepiej zadbać o zabezpieczenie antykorozyjne, żeby nie poleciała podłoga;) |
Myślę tak samo;) Zabezpieczenie wykonane mam i to takie z górnej półki że tak powiem. Dałem tysiaka, ale mam za to po roku darmowe uzupełnienie ubytków. I pięć lat gwarancji.
Ostatnio zmieniony przez daniels Pon 07 Sty, 2013 06:49, w całości zmieniany 1 raz
daniels, temat dotyczy zabezpieczenia antykorozyjnego A2!!!
Cieszę się, że tak bardzo dbasz o swoje C4, ale myśle, że Twoim postem wprowadzasz zamieszanie w temacie.
Adi napisał wyczerpującą odp.
Pzdr!
Cieszę się, że tak bardzo dbasz o swoje C4, ale myśle, że Twoim postem wprowadzasz zamieszanie w temacie.
Adi napisał wyczerpującą odp.
Pzdr!
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych