Elektryka i elektronika » [A8 ABZ] Błąd U48023 W ABS
Odpowiedz do tematu
 [A8 ABZ] Błąd U48023 W ABS
Witam. W ostatnim czasie zapaliła mi się kontrolka od ABS, po sczytaniu sterownika wyświetlił mi się błąd:
65535 U48023
Wiem co ten błąd znaczy tylko nie wiem co z nim zrobić.
Opiszę jak się pojawił. Miałem jeszcze fabryczny akumulator który kręcił jeszcze bez większych problemów aż raz po uruchomieniu silnika ABS mi się wyłączył. Błąd który sterownik zarejestrował dotyczył napięcia więc stwierdziłem że niema na co czekać, kupiłem nową baterię i wymieniłem. Po wymianie baterii (wyjeżdżając z warsztatu) wyświetlił mi się błąd sterownika ABS (towarzyszy mu wyłączenie się ABS), skasowałem i przez tydzień nie wracał, później coraz częściej się pojawiał. Teraz nie wiem bo ABS odłączyłem a żeby zegary się nie "darły" podałem im fałszywy sygnał.
Drodzy koledzy napiszcie czy coś da się z tym "fantem" zrobić czy od razu zmieniać sterownik ABS?
Pozdrawiam Krzysiek

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Szukaj drugiego sterownika. 65535 oznacza programowe uszkodzenie, ale tego w ABS raczej nie naprawisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak też podejrzewałem. Dzięki Adi202 za odpowiedź. Dostałem od brata sprawną pompę ABS z audi A6 1999 rok produkcji. Problem polega na tym że podłączając u niego w aucie działa jego sterownik bez problemów a u mnie nie chce. Wg. ETKI w A8 również były stosowane pompy o tym samym numerze co i w A6. Czy kupić sterownik taki u mnie był czy w jakiś sposób da się ogarnąć temat z brata sterownikiem. Dodam że VAG się komunikuje bez problemów z brata sterownikiem i nie wyświetla żadnych błędów.
Moje numery pompy i sterownika:
8E0 614 111 M
Sterownik 0273004134
Z A6:
8E0 614 111 A
Sterownik 0273004284
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
I jeden i drugi pochodzi z modelu Quattro. Teoretycznie powinien działać.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa