Elementy silnika » [ A4 2.0 TDI] Bład P2196 ?
Odpowiedz do tematu
 [ A4 2.0 TDI] Bład P2196 ?
Witam Panownie wczoraj kupiłem audi a dzisiaj juz check :(

Podłączyłem pod kompa i wywaliło błąd P2196 szukam duzo na necie tego ale wyświetla sie że to jest o2 signal sensor rich, hmm ale chyb diesel nie ma sondy lambda ? Ktoś ma jakiś pomysł co to za bład ?? czym moze być spowodowany ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
[cenzura]
po angielsku ale chyba poradzisz sobie...


Uwagi obslugi forum:
przekierowanie na obce fora jest sprzeczne z regulaminem
jimv8


Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Bład P2196 ?
zeppelin napisał/a:
Witam Panownie wczoraj kupiłem audi a dzisiaj juz check :(

Podłączyłem pod kompa i wywaliło błąd P2196 szukam duzo na necie tego ale wyświetla sie że to jest o2 signal sensor rich, hmm ale chyb diesel nie ma sondy lambda ? Ktoś ma jakiś pomysł co to za bład ?? czym moze być spowodowany ?


błąd związany z nadmiarem paliwa który może być powodowany lejącym wtryskiem.
kopci??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ej modzie, sprawdziłem, w regulaminie nie ma nic o posiłkowaniu się informacjami z innych for.


Uwagi obslugi forum:
bez zgody administracji nie wolno zamieszczać linkow do innych for.
jimv8


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Włąsnie nie kopci, skasowąłem juz 100 km zrobione i nic :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zeppelin napisał/a:
Włąsnie nie kopci, skasowąłem juz 100 km zrobione i nic :/


podaj typ silnika jeżeli możesz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam go 3 dzień i nie bardzo znam sie na oznaczeniach wiem ze a4 b7 2.0 tdi 140 KM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zeppelin napisał/a:
Mam go 3 dzień i nie bardzo znam sie na oznaczeniach wiem ze a4 b7 2.0 tdi 140 KM



dobrze by było sprawdzić działanie EGRa. Podaj mi numer VIN jak możesz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odczytaj błędy czymś konkretnym abyś uzyskał kod błędu VAG a nie SAE. Błędy SAE są trudne do interpretacji.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No własnie mam tylko ELM 327 i nie łaczy mi z Vagiem musze gdzieś oddac albo kupić kabel do CAN'a

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lub podjechać do jakiegoś warsztatu i dać im zarobić za wydruk błędu (ów).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no tak też zrobie bo najtańszy kabel do cana który ma działać znalazłem za 650 zł a w aso chcą 180 zł za skan

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa