Chciałabym się Was zapytać jak bardzo skomplikowane jest przełożenie klimatyzacji z dawcy, do modelu, który jej nigdy w wyposażeniu nie miał.
Nie jest to sprawa na już, tak poprostu sobie przyszłościowo pomyslałam i chcę rozwazyć czy ma to sens, wiem, ze napewno potrzebny odpowiedni dawca i kwestia znalezienia jego, wyciągnięcia gratów i instalacji, no a co z niego brać (czyli na co klima w B4 sie składa) i jakie są koszta to licze, ze mi napiszecie, zebym mogła sobie rozwazyc czy ma to sens taka zabawa i na jakie koszta trzeba liczyc
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[b4]Przełożenie klimatyzacji, do modelu, który jej nie miał
Jeżeli znajdziesz odpowiedniego dawcę organów oczywiście ze sprawną klimatyzacją, to masz już więcej niż połowę sukcesu.
Prościej i raczej taniej jest dołożyć klimatyzację manualną, ale tak czy inaczej do tego manewru trzeba zdemontować całą konsolę aby dostać się do kanałów wentylacyjnych które również trzeba wymienić.
Co będziesz potrzebować? Najlepiej każdą śrubkę czy uchwycik aby później nie szukać po allegro czy ASO. Bardzo ważną rzeczą jest aby po demontażu z dawcy odpowiednio zabezpieczyć elementy obiegu czynnika przed powietrzem. Każdą rurkę, kompresor, parownik, skraplacz trzeba zakorkować na czas leżakowania aby nie wchłonęły do środka wilgoci.
Prościej i raczej taniej jest dołożyć klimatyzację manualną, ale tak czy inaczej do tego manewru trzeba zdemontować całą konsolę aby dostać się do kanałów wentylacyjnych które również trzeba wymienić.
Co będziesz potrzebować? Najlepiej każdą śrubkę czy uchwycik aby później nie szukać po allegro czy ASO. Bardzo ważną rzeczą jest aby po demontażu z dawcy odpowiednio zabezpieczyć elementy obiegu czynnika przed powietrzem. Każdą rurkę, kompresor, parownik, skraplacz trzeba zakorkować na czas leżakowania aby nie wchłonęły do środka wilgoci.
manulana, nie klimatronik, szukałabym 80 z manualną, a jakie to koszta mogą być w przybliżeniu takiej instalacji kompletnej
bo jeśli chodzi o montaż, to ja sie nawet nie pytam, bo zakładanie tej klimatyzacji w Łodzi u tych babroków, to ja mam gdzieś, uderzałabym do Ciebie na Zgprzelec z tym, powaznie i Tobię wolę zapłącić i pół Polski przejechac i miec potem pewnosc
bo jeśli chodzi o montaż, to ja sie nawet nie pytam, bo zakładanie tej klimatyzacji w Łodzi u tych babroków, to ja mam gdzieś, uderzałabym do Ciebie na Zgprzelec z tym, powaznie i Tobię wolę zapłącić i pół Polski przejechac i miec potem pewnosc
Za kompletną elektroniczną klimę do Audi 100 C3 znajomy zapłacił 700zł + montaż. Cena zestawu zależy od sprzedawcy i musisz sama popytać. Z montażem u mnie nie będzie problemu.
Jak będziesz szukać zestawu, to staraj się o taki który pracował w Dieslu, bo jest inny uchwyt kompresora niż w benzynowych silnikach oraz sam kompresor również.
Jak będziesz szukać zestawu, to staraj się o taki który pracował w Dieslu, bo jest inny uchwyt kompresora niż w benzynowych silnikach oraz sam kompresor również.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych