Witam,
już chyba na tym forum jestem znany jako kombinator:P
Otóż przeglądając schematy do V8 znalazłem coś takiego jak przekaźnik świateł do jazdy dziennej. (Daytime driving light relay Canada). Pytanie czy ktoś wie jak to ma działać? czy ma załączać się względem godziny z zegarów czy jakoś inaczej? możę w wersji kanadyjskiej był czujnik światła? a może po prostu chodzi o jakieś dodatkowe światła dzienne?
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
[V8]Przekaźnik świateł do jazdy dziennej - fabryczny????
Jakie spadki napięcia w oświetleniu? mi nic o tym nie wiadomo
adi chodzi mi o to że BRAK tego przekażnikach powoduje słabsze świecenie sie świateł....przerabiano ten temat juz na forum, czy to nie ma nic wspólnego z tym co opisuje koniu86??
W momencie załączenia zapłonu.
P.S.
Nie jestem uszczypliwy i czytam ze zrozumieniem.
Gdybyś napisał "i brak tego powoduje", to byłoby jasne.
Temat ma dużo wspólnego z załączeniem świateł, ale tylko pozycyjnych i obrysówek. Po modernizacji układu można byłoby to rozwiązanie stosować nawet w u nas w Polsce jako dzienne.
no tak,,sorki, poprawie się
Wersja skandynawska to nic innego jak dodatkowy przekaźnik który załącza światła pozycyjne.
pzdr
pzdr
A w jakim momencie, lub w jakich warunkach on załącza te światła?
jeżeli sie nie mylę to jest to coś co brakuje naszym V8 i powoduje spadki napięcia w oświetleniu.....?
| jimv8 napisał/a: |
| jeżeli sie nie mylę to jest to coś co brakuje naszym V8 i powoduje spadki napięcia w oświetleniu.....? |
Jakie spadki napięcia w oświetleniu? mi nic o tym nie wiadomo
Przekaźnik z ogromnymi stykami nie może powodować spadków napięcia. Jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że podłączone jest do świateł mijania. W modelach C4 takie rozwiązanie zrealizowane było dodatkowo przez opornik na którym występował spadek napięcia i żarówka H1 świeciła ale słabiej. Dopiero po załączeniu świateł przełącznikiem H1 świeciły pełną mocą.
pzdr
pzdr
| Adi202 napisał/a: |
| Przekaźnik z ogromnymi stykami nie może powodować spadków napięcia. Jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że podłączone jest do świateł mijania. W modelach takie rozwiązanie zrealizowane było dodatkowo przez opornik na którym występował spadek napięcia i żarówka H1 świeciła ale słabiej. Dopiero po załączeniu świateł przełącznikiem H1 świeciły pełną mocą.
pzdr |
adi chodzi mi o to że BRAK tego przekażnikach powoduje słabsze świecenie sie świateł....przerabiano ten temat juz na forum, czy to nie ma nic wspólnego z tym co opisuje koniu86??
No właśnie, czyżby znowu kasztelan?
P
Generalnie to chciałbym wiedzieć czy przekaźnik ten jest załączany w momencie włączenia świateł, w momencie przełączenia stacyjki, czy może w momencie zapalenia silnika?
P
Generalnie to chciałbym wiedzieć czy przekaźnik ten jest załączany w momencie włączenia świateł, w momencie przełączenia stacyjki, czy może w momencie zapalenia silnika?
| k0niu86 napisał/a: |
No właśnie, czyżby znowu kasztelan? P
Generalnie to chciałbym wiedzieć czy przekaźnik ten jest załączany w momencie włączenia świateł, w momencie przełączenia stacyjki, czy może w momencie zapalenia silnika? |
W momencie załączenia zapłonu.
P.S.
Nie jestem uszczypliwy i czytam ze zrozumieniem.
| jimv8 napisał/a: |
|
adi chodzi mi o to że BRAK tego przekażnikach powoduje słabsze świecenie sie świateł....przerabiano ten temat juz na forum, czy to nie ma nic wspólnego z tym co opisuje koniu86?? |
Gdybyś napisał "i brak tego powoduje", to byłoby jasne.
Temat ma dużo wspólnego z załączeniem świateł, ale tylko pozycyjnych i obrysówek. Po modernizacji układu można byłoby to rozwiązanie stosować nawet w u nas w Polsce jako dzienne.
Ale nikt nie twierdzi, że jesteś
| Adi202 napisał/a: | ||
Gdybyś napisał "i brak tego powoduje", to byłoby jasne. Temat ma dużo wspólnego z załączeniem świateł, ale tylko pozycyjnych i obrysówek. Po modernizacji układu można byłoby to rozwiązanie stosować nawet w u nas w Polsce jako dzienne. |
no tak,,sorki, poprawie się
Spoko spoko. Nie ma z czego robić afery koperkowej.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych