Elektryka i elektronika » [A4 B6] Problem z zapalniczką
Odpowiedz do tematu
 [A4 B6] Problem z zapalniczką
Witam posiadam Audi A4 B6 (2003r.) i mam problem z zapalniczką (obrotową).Chodzi mi o to, że prawdopodobnie odłączył mi się kabel plusowy.Część stała zapalniczki umieszczona w pulpicie podświetla się na czerwono lecz zapalniczka nie chce działać.W czym może tkwić problem bo nie sądzę aby to była wina bezpiecznika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Problem z zapalniczką
air40 napisał/a:
Witam posiadam Audi A4 B6 (2003r.) i mam problem z zapalniczką (obrotową).Chodzi mi o to, że prawdopodobnie odłączył mi się kabel plusowy.Część stała zapalniczki umieszczona w pulpicie podświetla się na czerwono lecz zapalniczka nie chce działać.W czym może tkwić problem bo nie sądzę aby to była wina bezpiecznika.
zanim zaczniesz cokolwiek rozbierać weź sobie patyczek drewniany (najlepiej po lodzie) i popraw styki wewnatrz gniazda zapalniczki. Ważne abyś nie uzywał niczego metalowego, gdyż zrobisz zwarcie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najlepszym sposobem jest miernik, ale w przypadku braku voltomierza wystarczy zwykła ładowarka z kontrolką - jezeli zaświeci jest pewne że napięcie jest na swoim miejscu. Wówczas rada kolegi Pasiaka jest jedyną słuszną jaką znam. Wtyczka nie mogła się wypiąć jeżeli podświetlenie działa, a jeżeli jesteś pewien również bezpiecznika, to podegnij blaszki do wewnątrz o jakiś mm tak aby zapalniczka wchodziła z lekkim oporem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odkopuje temat ponieważ próbowałem wyjąć ją jakoś patyczkiem od lodów ale nic z tego.Nie da się jej jakoś inaczej wyjąć? :cry:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Odkopuje temat ponieważ próbowałem wyjąć ją jakoś patyczkiem od lodów ale nic z tego.Nie da się jej jakoś inaczej wyjąć? :cry:

Drewnianym patyczkiem nie wyciągniesz gniazda zapalniczki. Patyczkiem miałeś tylko podgiąć do środka kontakty plusowe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 R
A da się to jeszcze inaczej wyjąć?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: R
air40 napisał/a:
A da się to jeszcze inaczej wyjąć?

Wytłumacz co dokładnie zamierzasz zrobić.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chcę dojść do kabla plusowego zapalniczki choć zapalniczka świeci się na czerwono nie działa.Słyszałem że są 2 kable.Jak dojść do przewodów?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Chcę dojść do kabla plusowego zapalniczki choć zapalniczka świeci się na czerwono nie działa.Słyszałem że są 2 kable.Jak dojść do przewodów?

Aby nie połamać mechanizmu proponowałbym odkręcić tunel. Zapalniczka świeci, bo jest ona podświetlana żarówką która zasilana jest dodatkowym trzecim przewodem. Wychodzi na to. że wtyczka zasilająca jest na swoim miejscu skoro jest podświetlenie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a mógłbyś pokazać jakoś na foto jaki tunel i jak go odkręcić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Ok a mógłbyś pokazać jakoś na foto jaki tunel i jak go odkręcić?

Tunel środkowy inaczej część konsoli znajdującej się między fotelami. Jest przy tym trochę zajęcia, dlatego proponowałbym tego na razie nie ruszać skoro jest podświetlenie.
Mierzyłeś w końcu jakie jest napięcie z gnieździe zapalniczki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie mierzyłem bo nie mam do tego specjalnego przyrządu ale chyba nie ma bo podłączyłem ładowarkę samochodową i nie ładuje telefonu...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Nie mierzyłem bo nie mam do tego specjalnego przyrządu ale chyba nie ma bo podłączyłem ładowarkę samochodową i nie ładuje telefonu...

To, że ładowarka nie działa nie znaczy braku napięcia w gnieździe zapalniczki. Częstym problemem jest brak kontaktu spowodowanym przez smołę po nikotynie która osadza się na zacisku plusowym (środek gniazda). Narobisz sobie nie potrzebnego zajęcia a w efekcie może być problem z kontaktem lub uszkodzony bezpiecznik.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
air40 napisał/a:
Nie mierzyłem bo nie mam do tego specjalnego przyrządu ale chyba nie ma bo podłączyłem ładowarkę samochodową i nie ładuje telefonu...
sprawdź najpierw to o czym pisaliśmy na poczatku...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dobra jednak to wina bezpiecznika sorry za kłopot ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa