 |
|
problem z odpaleniem 2.8 AAH |
| Autor |
Wiadomość |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 14:43 problem z odpaleniem 2.8 AAH
|
|
|
Witam. Wymieniałem dwa dni temu olej w silniku i wszystkie filtry, po zalanu go świeżym odpaliłem i okoł 5-10 min sobie tak pracował.
I jakies 2 godziny pózniej chciałem jechac a on nie chce zapali. Kręci i nic. Dopatrzyłem sie ze nie ma iskry na świecach więc chciałem podpiąc komputer żeby zobaczyć czemu tej iskry nie ma
a tu następna niespodzianka, komputer nie połancza sie z samochodem. może ktoś miał już taki problem. Prosze o pomoc. Z góry dzieki. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 15:21 Re: problem z odpaleniem 2.8 AAH
|
|
|
| bialy napisał/a: | Witam. Wymieniałem dwa dni temu olej w silniku i wszystkie filtry, po zalanu go świeżym odpaliłem i okoł 5-10 min sobie tak pracował.
I jakies 2 godziny pózniej chciałem jechac a on nie chce zapali. Kręci i nic. Dopatrzyłem sie ze nie ma iskry na świecach więc chciałem podpiąc komputer żeby zobaczyć czemu tej iskry nie ma
a tu następna niespodzianka, komputer nie połancza sie z samochodem. może ktoś miał już taki problem. Prosze o pomoc. Z góry dzieki. | proponowałbym na poczatek sprawdzić bezpieczniki, a potem analogicznie cewki. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 20:15
|
|
|
Jeszcze można by też sprawdzić czujnik halla |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 21:30
|
|
|
| pawcio napisał/a: | | Jeszcze można by też sprawdzić czujnik halla | dokładnie, pisząc o sprawdzeniu cewek mialem na myśli to czy dochodzi do nich prąd, jeśli tak to czujnik będzie ok |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
rtoip_2004


Model: 100 C4 Quattro
Silnik: AAH
Zasilanie: BP + LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 5 razy Wiek: 45 Dołączył: 06 Cze 2010 Wszystkie posty: 137
     
Skąd: Hrubieszów
|
Wysłany: Czw 02 Maj, 2013 22:38
|
|
|
Jeżeli wcześniej łączył się bez problemu a teraz nie, to sterownikowi brakuje zasilania. Zakładając, że czujniki są w porządku a Ty nie masz iskry to na początek sprawdź bezpiecznik F4/S115/20A znajdujący się w skrzynce pod nogami pasażera (obok sterownika silnika). Ten bezpiecznik zasila po zapłonie (15): cewki, przepływomierz oraz sterownik silnika (pin D8).
Możesz sprawdzić też pin B20 w sterowniku, tam ma być stałe zasilanie. Masa (31) ma być na: D1,D2,D3,D16. |
|
|
|
|
|
 |
bialy


Model: c4
Silnik: ABC
Zasilanie: BENZYNA+LPG
Nadwozie: Avant
Pomógł: 1 raz Wiek: 36 Dołączył: 20 Mar 2012 Wszystkie posty: 125
     
Piwa: 2/2 Skąd: GRÓJEC
|
Wysłany: Sob 04 Maj, 2013 17:45
|
|
|
Włanie mam problem bo nie mam czujnika halla na podmianke. Acz kolwiek kiedyś mi padł ten czujnik ale komputerem dało sie podpiąc i pokazałow
błedach ze jest uszkodzony wiec wymieniłem i było jakies dobre poł roku spokój.
sprawdzałem wszystkie możliwe bezpieczniki i tam obok sterownika tez i miały przpustowość. jeszcze raz pójde sprawdzic ale wątpie ze to jest wina bezpieczników.
patrzyłem tez czy jest jakieś zasilanie własnie przed cewka na takim brązowym module i też nie było. brakuje mi już pomysłow. A na elektronice tak nie bardzo sie orientuje
wiec jak sobie do jutra nie dam rady to bede zmuszony zaprowadzić do warsztatu. Mimo wszystko dziekuje za podpowiedzi. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |