Audi Concert II zamontowane w a6 bez can-a
Witajcie,
Dawno mnie nie było więc na wstępie, Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego NajNaj Wam i oczywiście pierścieniom
No więc sprawiłem sobie radio na mikołaja, w końcu, ale po zamontowaniu i wyroku Panów od car audio lekko mi ręce opadły. Nie przypuszczałem, że mogę sobie tak strzelić w kolano, a chciałem mieć ładne "lalala" i powiedzmy oryginalnie.
No więc, diagnoza, kupiłem sobie za nowe radio do mojej oszustki.
Dlatego, że w moim aucie nie ma can-a, radio wyłącza się samo z siebie regularnie po godzinie. Dwa, tylnie nagłośnienie (w drzwiach cztery głośniki) zamilkły bo radio ich nie zasila. Oryginalnie z radia idzie na wzmacniacz i sub które to dopiero zasilają tylnie głośniki.
Na tych czterech z przodu głośnikach już słychać różnicę, ładnie gra... przynajmniej znacznie ładniej niż na poprzednim paździochu. Bardzo chciałbym pozostać przy tym radiu.
Czy da się z tym coś zrobić? Nie chcę bajerów, tylko żeby się nie wyłączało samoczynnie i ożyły tylnie głośniki. Pan od audio powiedział mi, że tylko wymiana radia. Rzucam pytanie tutaj licząc, że jest jakiś myk nie pociągający za sobą zbyt daleko idących kosztów.
Help !
Pozdrawiam
moim zdaniem trzebaby sprawdzić najsampierw kodowanie radyjka , sa adaptery dzięki którym wszystko powinno działac jak należy
| Pasiak napisał/a: |
| moim zdaniem trzebaby sprawdzić najsampierw kodowanie radyjka , sa adaptery dzięki którym wszystko powinno działac jak należy |
Światełko w tunelu... o rany, dzięki
Czy mogę to sprawdzić/zrobić sam (jak?) czy muszę skorzystać z fachowców od audio?
Tylne głośniki powinny grać niezaleznie od kodowania radia. Wyglada to na uszkodzenie w radiu. Odnośnie sterowania załaczeniem to jest jak Pasiak napisał. Emulator CAN do tego radia załatwi sprawę. Po podłaczeniu emulatora będzie automatyczne załaczanie i wyłączanie radia ze stacyjki, podświetlenie oraz GALA.
| Adi202 napisał/a: |
| Tylne głośniki powinny grać niezaleznie od kodowania radia. Wyglada to na uszkodzenie w radiu. Odnośnie sterowania załaczeniem to jest jak Pasiak napisał. Emulator CAN do tego radia załatwi sprawę. Po podłaczeniu emulatora będzie automatyczne załaczanie i wyłączanie radia ze stacyjki, podświetlenie oraz GALA. |
Hej dzieki, emulator znalazłem ale on nie rozwiąże tematu głośników. Jak pisałem ponoć concert II zasila tylko przednie głośniki, wiec to nie wyglada na problem radia. w kostce wyjścia z radia pokazywał mi gość w serwisie nie ma w ogóle pinów wychodzących na tył
Pisałeś coś o subwooferze więc stwierdziłem, że masz oryginalne nagłośnienie. Żadne oryginalne radio Audi nie posiada wewnątrz końcówki na tylne głośniki. Tył zawsze jest aktywny. Jeżeli posiadasz fabryczną instalację dla fabrycznego radia Audi (np Concert), to w brązowej wtyczce głośników powinieneś mieć tylko 4 przewody (dla 2 przednich kanałów). Tylne głosniki zasilane są z żółtej wtyczki mini ISO której miejsce jest nad tą brązową wtyczką i albo jej nie podłączyłeś, albo brakuje w niej 12V po załączeniu radia.
| Adi202 napisał/a: |
| Pisałeś coś o subwooferze więc stwierdziłem, że masz oryginalne nagłośnienie. Żadne oryginalne radio Audi nie posiada wewnątrz końcówki na tylne głośniki. Tył zawsze jest aktywny. Jeżeli posiadasz fabryczną instalację dla fabrycznego radia Audi (np Concert), to w brązowej wtyczce głośników powinieneś mieć tylko 4 przewody (dla 2 przednich kanałów). Tylne głosniki zasilane są z żółtej wtyczki mini ISO której miejsce jest nad tą brązową wtyczką i albo jej nie podłączyłeś, albo brakuje w niej 12V po załączeniu radia. |
No to muszę to sprawdzić, klucze do wyciągnięcia już kupiłem, jak dojdą wybebeszę, zrobię foto i opiszę co tam widzę
A czy montaż emulatora can jest skomplikowany dla amatora? Czy muszę coś strasznie bebeszyć?
Myślę o tym, będzie okej?
http://allegro.pl/emulato...6551665563.html
To jest adapter typu plug & play i nic nie musisz przerabiać. Wpinasz tylko wtyczki i lata.
| Adi202 napisał/a: |
| To jest adapter typu plug & play i nic nie musisz przerabiać. Wpinasz tylko wtyczki i lata. |
A w zegar się go nie wpina żeby nastepowała komunikacja z fisem?
Chyba że u mnie to nie zadziała? Jest inny adapter bez tego.
FIS niestety działać nie będzie.
| Adi202 napisał/a: |
| FIS niestety działać nie będzie. |
A widzisz, no to bardzo dziękuję, muszę kupić ten inny zatem
Na innym też nie zadziała. Nie ma takiego emulatora.
| Adi202 napisał/a: |
| Na innym też nie zadziała. Nie ma takiego emulatora. |
ten nie obsługuje fis-a, poprzedni link ponoć tak stąd skoro i tak jak piszesz nie będzie działał to kupię ten, jest tańszy
http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62
[ Dodano: Sro 25 Sty, 2017 09:43 ]
No więc wygląda to tak, w brązowej mam 8 przewodów, a w żółtej nic
Czy zatem wystarczy że wypnę przewody zewnętrzne dwa z lewej i prawej, wepnę w żółtą kostkę (tylko gdzie?) i będzie działać?
Jeśli chodzi o emulator to odpowiedział producent zapewniając, że będzie działał ja natomiast tak czy siak się zastanawiam, czy to w ogóle jest potrzebne, użyteczne i sens dopłacać i zaryzykować? Wielka różnica to nie jest ale czy to warto się tak napinać, ja rozumiem trzeba wtedy tą wersję emulatora z fisem wpinać w zegar a to już nie wiem czy sprostam
. Jeszcze nie wyciągałem zegarów w tym modelu no chyba że da radę to zrobić jakoś od spodu.
Nie mogłem dorzucić zdjątek więc załączam linki
http://www.houseofretouch...rt/IMG_6040.JPG
http://www.houseofretouch...rt/IMG_6037.JPG
Damy radę?
[ Dodano: Czw 26 Sty, 2017 09:26 ]
| Adi202 napisał/a: |
| Na innym też nie zadziała. Nie ma takiego emulatora. |
Hej lukniesz na foteczki i doradzisz?
W weekend chciałem się nad tym pochylić w garażu
ścisk
K
ps. emulator też w drodze
[ Dodano: Pon 05 Lut, 2018 19:13 ]
Emulator Can działa ale gdy tylko ktokolwiek włączy radio bez kluczyków wszsytko szlag trafia,
podświetlenie znika, radio wyłącza się samo po 2h no i oczywiście nie reaguje na kluczyk
Jedyne jak umiem to rozwiązać, wybebeszyć wszystko, odłączyć emulator i podłączyć jeszcze raz, wtedy działa dopóki znów ktoś nie włączy bez kluczyka brrr
Głoniki tylnie mi nie działają, i ponoć bez drugiego wzmacniacza działać nie będą
Kurde nie potrafię tego zrobić i zaczynam się nosić z myślą wymiany radia ale tak mi szkoda tej linii i designu... nic tak ładnie nie będzie wyglądać a i dźwięk nawet z tych czterech przednich słychać że jest fajny, gdyby jeszcze tył ożył...
miłego[/list]