Car Audio » zakłócenia CB Radio
Odpowiedz do tematu
 zakłócenia CB Radio
Nie jestem pewien czy w dobrym dziale umieściłem ten temat.
Od jakiegoś czasu borykam się z zakłóceniami w CB radiu. Zakłócenia od samego silnika, elektroniki po samym uruchomieniu silnika są niewielkie. Najgorzej jest jak w czasie jazdy dodaję gazu. Wtedy zakłócenia wzrastają prawie do połowy skali i słychać takie buczenie oddające to jak naciskam na pedał gazu. Mało że jest to wnerwiające to daje oddalone stacje radiowe zostają zakłócone. Jak puszczę pedał gazu to zakłócenia spadają.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Alternator sprawny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Alternator sprawny?

raczej tak? Chociaż może być już sfatygowany. Jak to sprawdzić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niektóre CB radia od nowości mają zakłócenia, zwłaszcza te z dolnej półki. Masz nowe CB czy używasz go już dłużej? Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś CB i zobacz czy też są zakłócenia to wyeliminuje samo CB.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak zwane filtry w układzie zasilania zniwelują znacznie zakłócenia na CB. Są tanie i proste w montażu. Choć na początek dał bym do sprawdzenia CB, nie powinno to być drogie w naprawie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sergio napisał/a:
Niektóre CB radia od nowości mają zakłócenia, zwłaszcza te z dolnej półki. Masz nowe CB czy używasz go już dłużej? Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś CB i zobacz czy też są zakłócenia to wyeliminuje samo CB.

Zmieniałem CB. Jedno mam ONWE takie stare radyjko odpowiednim Alana 100 ale moim zdaniem o niebo lepsze i na tym słychać zakłócenia tak jak i na drugim radyjku Intek. Onwa siedzi teraz w A3 i nie słuchać takich zakłóceń.
jimv8 napisał/a:
tak zwane filtry w układzie zasilania zniwelują znacznie zakłócenia na CB. Są tanie i proste w montażu. Choć na początek dał bym do sprawdzenia CB, nie powinno to być drogie w naprawie.
Będę musiał spróbować z filtrami ale wydaje mi się że zakłócenia ciągną przez antenę bo jak odkręcę bat to następuje cisza. Jakby niosło się po zasilaniu to przy odkręconej antenie też byłyby widoczne

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Moze jest antena do regulacj jakos ja tam przycinaja i stroja do radia :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
sam nie reguluj antenę bo do tego trzeba mieć taki sprzęcik. Nadmierne skrócenie ''ponoć'' uszkadza radio CB.
może faktycznie antena zakłóca :/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Łukasz83 zlw napisał/a:
Moze jest antena do regulacj jakos ja tam przycinaja i stroja do radia

antenę zestroiłem z radiem i SWR mam 1,1 więc jest ok

jimv8 napisał/a:
sam nie reguluj antenę bo do tego trzeba mieć taki sprzęcik. Nadmierne skrócenie ''ponoć'' uszkadza radio CB.
może faktycznie antena zakłóca


nie musiałem skracać. Co do źle zestrojonej anteny to duży SWR jest przyczyną palenia się końcówek mocy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A było sprawdzane najprostsze co możliwe czyli oporność kabla z anteną oraz bez? bo tego nie wyłapałem. Ja w ten sposób identyfikowałem czemu mi giną falę fm. Okazało się że oporność była za duża zmieniłem antenę i jest ok :P

Tak więc sprawdź oporność a ja poszperam jeszcze w encyklopedii krótkofalowca może na coś wpadnę :P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 216.73.216.241 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa