auto w którym jest przeprowadzany montaż: audi a4 b5 avant, sierpień 2000r (nie can)
fabrycznie kluczyk scyzoryk, z którego mogę zamknąć/otworzyć auto(wszystkie drzwi),
W zasadzie zamontowałem, ale cos źle podłączyłem, lub centralka jest popsuta,
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, który kabelek gdzie podłączyć
poniżej wklejam schemat alarmu
na obecna chwile podłączone mam przewody koloru:
alarm --------------------auto
-czerwony - stały plus z akumulatora , przewód czerwony z czarnym paskiem
-czarny - masa z karoserii
-różowy - syrena
-niebieski - krancowka drzwi; podlaczona pod lampke która znajduje się w boczku drzwi kierowcy, i zapala się przy otwartych drzwiach,
-fioletowy - kanał domykania szyb- czerwony z brązowym paskiem
-brązowy - lewy kierunkowskaz
-brązowy - prawy kierunkowskaz
-brązowo/biały- podłączony do pompki centralnego zamka - czerwony z brązowym paskiem
-biało/czarny- podłączony do pompki centralnego zamka - szary z białym paskiem
Co jeszcze musze podłączyć?
Albo co mogłem podłączyć źle?
Do podłączenia przekaźnika blokady zapłonu, mam dwa kabelki; żółty i biały,
chcę to podłączyć ale dopiero jak będzie działał alarm,
póki co żeby obejść blokadę, kabelek "biały" podłączam do plusa po zapłonie "czarny z niebieskim paskiem"
Myślę że nie muszę nigdy podłączać przewodów koloru:
-zielono/czarny - nie montuje krancowki pod maską
-pomarańczowy - swiatlo stop/pedal hamulca, jeśli dobrze wnioskuje to ten kabelek odpowiedzialny jest za automatyczne zamykanie drzwi od wewnątrz w czasie jazdy, niechce tej opcji
Nastepnie kolejne dwa nie podłączone:
-zolto/czerwony- impuls przy uzbrajaniu
-czerwono/czarny- impuls przy rozbrajaniu
i zostaje jeszcze:
-szary - sterowanie oświetleniem kabiny,
tego tez najprawdopodobniej nie musze podłączać, ponieważ fabrycznie mam tzw moduł komfortu, gdy nacisnę na pilocie 'otworz' światla podsufitki się zapalają,
Będę wdzięczny , co źle robię, gdzie źle myślę,
co i jak , gdzie podłączyć?
Objaw obecnego podłączenia jest taki:
gdy mam zamknięte wszystkie drzwi, rygle są schowane, naciskam na pilocie 'otworz', rygle się podnoszą ale po 1s znowu opadają....
Re: [alarm] maxicar1886bp - malutka prośba o pomoc
teeree napisał/a:
-brązowo/biały- podłączony do pompki centralnego zamka - czerwony z brązowym paskiem
-biało/czarny- podłączony do pompki centralnego zamka - szary z białym paskiem
Co jeszcze musze podłączyć?
Albo co mogłem podłączyć źle?
Byka popełniłeś w tym właśnie miejscu. W ten sposób alarm uaktywnia się tylko z zamka. Dlaczego po 1s drzwi się ponownie ryglują? Maxicar podaje ciągle sygnał masy na wejście "zamknij" pompki centralnego zamka.
Z drugiej strony nie jestem pewny, czy tego typu temat nadaje się na forum.
Dziękuje za odpowiedz,
jeśli uważasz że nie można o tym pisać na forum to może znalazłbyś chwile i odpisał mi na PW, gwarantuje że jeśli pomożesz mi na odległość zamontować cały alarm, łącznie z tym przekaźnikiem blokady zapłonu i wszystko będzie banglać tak jak należy, zrekompensuje poświęcony czas, po prostu wpłacę Ci na konto tyle ile uważasz na stosowne,
Na początku myślałem że samemu mi się uda, satysfakcja była by ogromna, ale szczerze mówiąc elektrykiem nie jestem....
Mam problem z znikającym prądem,
dziś audi a4 b5 ajm 2000r nie odpaliło, 4 dni stało,
fakt tym autem mało jeżdżę,
domniemam że winny jest alarm,
a dokładniej przekaźnik zapłonu?
pomierzyłem miernikiem;
-podłączony bezpiecznik od alarmu, wyciągnięty przekaźnik od zapłonu
alarm uzbrojony 0,08
alarm rozbrojony 0,08
-podłączony bezpiecznik od alarmu, podłączony przekaźnik od zapłonu
alarm uzbrojony 0,20
alarm rozbrojony 0,08
-wyciągnięty bezpiecznik od alarmu, wyciągnięty przekaźnik od zapłonu
rygle schowane/auto zamknięte- skacze 0,07-0,08
rygle widoczne/auto otwarte 0,07
Pomiarów dokonywałem, na podłączonym cały czas mierniku, po odczekaniu kilku minut,
Akumulator jest nowy, tzn ma 6tygodniu,
już jakiś tydzień temu zauważyłem ze jak auto postało to zapalały się kontrolki od abs, po odpaleniu gasły, takie same objawy miałem zanim kupiłem nowy aku,
a wcześniejszy akumulator miał nie spelna 3lata, i wymieniłem go bo pewnego dnia nie zakręcił,
Czyżby aku padł?
Moje podejrzenie skierowane jest na przekaźnik blokady zapłonu,
i mam prośbę do klubowicza Adi202, który pomagał mi w montażu , jak to naprawić, co źle podłączyłem?
no chyba że po odłączeniu wszystkiego 0,07 to tez dużo ?
na różnych forach piszą ze mają być trzy zera, u innych ze 0,10 jest ok,
70mA to i tak jest spory pobór. Sam Alarm powinien pobierać do 20mA. Samochód z dorzuconym alarmem i fabrycznym radiem powinien pobierać nie więcej niż 50mA. Dane fabryczne podają od 3 do 10 mA oczywiście przy braku jakichkolwiek dodatków typu alarm itp.
poszperalerm na forach,
odłączając bezpiecznik nr15 spada do 0,01
odłączyłem niebieska wtyczkę z licznika i także spada do 0.01
problem lezy w liczniku?
poszperalerm na forach,
odłączając bezpiecznik nr15 spada do 0,01
odłączyłem niebieska wtyczkę z licznika i także spada do 0.01
problem lezy w liczniku?
posprawdzałem jeszcze i wychodzi że popsuty/źle podłączony jest jeszcze przekaźnik blokady zapłonu,
odpięcie niebieskiej wtyczki od licznika powoduje spadek o 0,05-0,06
,
wystarczy ze zamknę auto/rygle się schowają,, bezpiecznik od alarmu odłączony, niebieska wtyczka od licznika odłączona,
to pokazuje około 0,12mA
a odłączę przekaźnik blokady to spada do 0,01
, jak jest podłączony bezpiecznik od alarmu, wypięta wtyczka od licznika, alarm uzbrojony, przekaźnik odłączny pokazuje 0,02-0,03 a podłączę przekaźnik blokady zapłonu to wzrasta 0,17-0,18
zauważyłem że jak alarm jest uzbrojony to nóżka od przekaźnika oznaczona jako 30 jest ciepła
Klubowiczu Adi202, co jest źle podłączone z tym przekaźnikiem?
bo wychodzi na to że są dwie usterki; licznik i przekaźnik blokady zapłonu
styki 85 i 86 zamieniłem miejscami,
teraz jest tak jak na schemacie,
i +12v podałem z przewodu "czarny z niebieskim paskiem", czyli plus po zapłonie,
i jest ok,
pokazuje 0,02 przy włączonym alarmie z podpiętym przekaźnikiem,
ale z odpiętą wtyczką od licznika,
jak podepnę wtyczkę od licznika to rośnie do 0,06
,
mam nadzieję ze po naprawie licznika będzie OK,
czyli można powiedzieć :
nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..
licznik od dłuższego czasu miałem wysłać do naprawy z racji padniętego wyświetlacza,
a dzięki rozładowaniu akumulatora wyszło że przekaźnik blokady źle podłączony, i licznik kradnie prąd:)
Dzięki ADI
edit:
20 maj 2014
odebrałem naprawiony licznik,
wyświetlacz wymienili, i cos tam porobili z procesorem/programem,
prądu już tyle nie ciągnie, po 10 minutach spada napięcie.....
ale jest kolejny problem,
od 10 dni brak synchronizacji/ustawienia czasu, cyfrowego zegarka,
dzwoniłem do firmy która naprawiała licznik, i twierdzi że powinno się pokazać,
kazali odłączyć akumulator, i czekać.......
i czekam i czekam........
dziwne bo autem latam od 2008roku i jeśli zgubi zasięg, lub odłączyłem aku to aktualizacja trwala od 1h do max 1dnia, maksymalnie na drugi dzień
a tym przypadku po podłączeniu naprawionego licznika,
ani razu nie zapaliła się antenka(palemka jak to co poniektórzy nazywają),
Synchronizacja czasu zegara zależna jest od ustawień w adaptacji licznika. Sprawdź co masz w kanale 19 adaptacji zegarów. Jeżeli 0, to opcję automatyczną masz zdeaktywowaną.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum