[A8 D3] doposażyc elektryczne zamykanie klapy?
Chciałbym sobie zamontować takie dodatkowe wyposażenie. Wiem ,że to nie łatwe ale proszę o pomoc w zakresie schematu elektrycznego , gdzie co podłączyć.
Potrzebne chyba będą:
1.Elektryczny silnik tylnej klapy Audi A8 S8
nr katalogowy 4E0 827 852G
2.włącznik na klapę
3.kodowanie ale czego i gdzie?
Jakby ktoś mógł się podzielić wiedzą.........na przykład
Adi202
Ale masz wymagania.
Na pewno potrzebujesz moduł klapy oraz włącznik. Podłączyć to do komfortu i dodać do kodowania 32.
| Adi202 napisał/a: |
Ale masz wymagania.
Na pewno potrzebujesz moduł klapy oraz włącznik. Podłączyć to do komfortu i dodać do kodowania 32. |
wymagania , nie wymagania.....ale cóż to się nie robi dla swojej niuni
wiesz dokładnie o czym piszę
jak tylko trochę gratów kupie to muszę się za to zabrać.
1.silnik z mechanizmem,
2.włącznik na klapę,
3.i moduł jak piszesz
Moduł jest razem z silnikiem - tak bynajmniej wynika ze schematu.
dobrze wiedzieć bo zacząłem właśnie szukać modułu ...i nic.
Silnik widzę na sprzedaż.....ale włącznika nie huhu
Zamek klapy mam z dociaganiem tak wiec jeden element odejdzie
Wpisz do komfortu to kodowanie i sprawdź błędy. Jeżeli kodowanie się uda powinieneś mieć błąd braku komunikacji z modułem silnika otwierania klapy.
No to mam już graty:
1. silnik z modułem,
2.zawias prawy z zębatką napedzającą,
3. włącznik na klapę,
4.ramkę włącznika,
5.wtyczkę do włącznika z kablami,
6.wtyczkę do silnika z modułem plus kable.
Teraz pozostało tylko połączyć i zakodować.
Jak byś miał chwilkę i dasz radę , to spójrz w schemat , co gdzie i z czym podłączyć
Postaram się połączyć wszystkie materiały w całość i umieszczę to w dziale "garaż".
Szykuj się do KRONACH.....bo będzie na ciebie czekała zasłużona nagroda za wcześniejszą przysługę

....moja regionalna
| zanjac napisał/a: |
Szykuj się do KRONACH.....bo będzie na ciebie czekała zasłużona nagroda za wcześniejszą przysługę ....moja regionalna |
Na Kronach już jestem przygotowany, ale tylko psychicznie. Kondycyjnie muszę się poprawić skoro juz kilka osób mi "groziło", że żywy nie wrócę.
Tym czasem obiecany opis i fotka sterownika Komfort
Plus silnika podpiąć pod bezpiecznik nr7 (20A)
masa - punkt masowy w bagażniku po prawej stronie
masy włącznika podpiąć pod masę masę klapy (brązowy przewód)
Aktywacja modułu - w kodowaniu Komfortu dodać 32
ZROBIŁEM i DZIAŁA jak ta LALA
....
a poniżej zamieszczam dla potomnych
Potrzebne części:
– silnik z modułem 4E0 827 852G
– wtyczka do silnika 1J0 973 726
– włącznik na klapę 3D0 959 831D
– ramka włącznika 4E0 867 559A
– wtyczka włącznika 8E0 972 754
– PIN-y i przewody do połączenia z modułem komfortu 000979009EA
- PIN-y i przewody do połączenia włącznika
ROBOTA:
1. montujemy włącznik na klapie......wycinamy otwór w wykładzinie-są gotowe perforacje.
2. montujemy moduł wraz z silnikiem w prawym tylnym błotniku ....pod warunkiem ,że zawias jest przystosowany do silnika , czyli ma zębatkę , przykręcany na dwie śruby do wnęki błotnika .
ELEKTRYKA:
1. PIN 3 i 4 włącznika połącz z masą – brązowy kabel światła bagażnika,
2. PIN 1 włącznika połącz z kablem biało-czerwonym światła bagażnika,
3. PIN 2 włącznika , przeciągnąć kabel przez klapę do silnika i połączyć z PIN2 silnika,
4. PIN6 silnika połączyć z masą samochodu obok akumulatora (kabel 2,5mm grubszy) ,
5. PIN 5 silnika połączyć z plusem (zacisk dodatni nad aku. dodać bezpiecznik),
6. PIN 1 silnika połączyć z PIN 18 modułu komfortu (niebieska wtyczka),
7. Kodowanie- 46 moduł komfortu – do liczby dodać 32 (np. 0004680 , 0004712)
