Witam.
Niedawno zakupi³em A3 2006 rok i jest w nim zamontowane radio Concert II (cd). Podczas oglêdzin samochodu sprawdzi³em g³o¶niki oraz podstawowe funkcjê radia, pomin±³em jednak sprawdzenie czytnika p³yt no i siê przejecha³em. Wczoraj podczas pierwszej próby okaza³o siê, ¿e czytnik nie "poch³ania" p³yty. CD wchodzi do po³owy i tyle - co¶ j± blokuje. Nie idzie jej nawet wsadziæ rêcznie "na si³ê" (co chyba nie powinno dziwiæ). Oczywi¶cie po wci¶niêciu eject wyskakuje No CD wiêc domy¶lam siê, ¿e radio w ¶rodku jest puste. Czy kto¶ wie co mo¿e byæ przyczyn± i jak to mo¿na rêcznie naprawiæ? Nie spieszy mi siê do serwisu (wczoraj wyda³em blisko 600z³ na wymianê filtrów, p³ynów, oleju i dezynfekcjê klimy - rozumiecie ), a jednak bez w³asnej muzyki ciê¿ko wytrzymaæ w trasie.
Dziêki z góry za odp. Pozdrawiam.
Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Concert II - nie "³yka" p³ytek
Wystarczy odkrêciæ silnik który znajduje siê w górnej czê¶ci mechanizmu (po prawej stronie) Napêdzaj±c rêcznie zêbatkê wysuniesz p³ytê CD. Wacikiem do uszu przetrzyj soczewkê, przykrêæ silnik.
Wyci±gnij radio i zdemontuj górn± czê¶æ obudowy. Zobacz czy p³yty faktycznie nie ma. Jezeli p³yty nie bêdzie, to radio bêdziesz musia³ oddaæ do warsztatu.
Wyci±gn±³em radio, zdemontowa³em górê i okaza³o siê, ¿e p³yta faktycznie siedzi. Zdj±³em przód, wypi±³em i wyj±³em p³ytê, niestety dalej co¶ blokuje. Prawdopodobnie s± to te czarne przednie zaczepy. Czy da siê jako¶ ustawiæ mechanizm cdromu w pozycji neutralnej rêcznie czy jednak nic z tego i pozostaje wycieczka do elektryka?
| DRN napisa³/a: |
| Wyci±gn±³em radio, zdemontowa³em górê i okaza³o siê, ¿e p³yta faktycznie siedzi. Zdj±³em przód, wypi±³em i wyj±³em p³ytê, niestety dalej co¶ blokuje. Prawdopodobnie s± to te czarne przednie zaczepy. Czy da siê jako¶ ustawiæ mechanizm cdromu w pozycji neutralnej rêcznie czy jednak nic z tego i pozostaje wycieczka do elektryka? |
Wystarczy odkrêciæ silnik który znajduje siê w górnej czê¶ci mechanizmu (po prawej stronie) Napêdzaj±c rêcznie zêbatkê wysuniesz p³ytê CD. Wacikiem do uszu przetrzyj soczewkê, przykrêæ silnik.
Zrobi³em jak napisa³e¶, wszystko posz³o dosyæ sprawnie. Niestety dzi¶ rano przy próbie odpalenia CD, radyjko miast j± wci±gn±æ jedynie zaterkota³o i znowu siê "zatrzasnê³o" w pozycji jakby p³yta by³a w ¶rodku. No nic, dziêki wielkie za pomoc, ale chyba bez warsztatu siê nie obejdzie.
Radio ma wadê mechaniczn± w sumie standardow± dla tych mechanizmów, ale faktycznie lepiej bedzie jak oddasz radio do warsztatu.
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych