Elektryka i elektronika » Zmiana jaeger na vdo a4b5
Odpowiedz do tematu
 Zmiana jaeger na vdo a4b5
Witam
Po przeszukaniu kilkuset tematów na temat zmiany zegarów, gdzie trafiłem na podzielone zdania i opinie w końcu nabyłem zegary vdo.
W mojej Audi były jaegery 8D0920930A które padły całkowicie, kiedyś już ktoś je reanimowal, ale przez to przestały prawidłowo działac dwa zegary (temp oleju i cieczy), teraz oprócz wskazań włączonych świateł, kierunkowskazów i ręcznego, nie pokazują nic. Jako że jest użyty emulator immo, podłączyłem zegary od anglika o oznaczeniu 8DO920980J (litery dokładnie nie pamiętam, ale są od diesla a w dodatku chyba od A6). Auto normalnie jeździ, dwa wskaźniki dalej martwe (czasem temp. Cieczy się podniesie delikatnie), obrotomierz wiadomo wyskalowany do 5tys rpm, a licznik ma dwie skale i liczy w mph, zostaje wskaźnik poziomu paliwa, który pokazuje odwrotnosc do tego co znajduje się w baku.
I tu moje pytanie, czy jak wyciągnę wsad jaegera i wrzucę go do vdo, to paliwo będzie pokazywalo właściwe wskazania, a do licznika i obrotomierza będę mógł wsadzić skalę z benzyny EU?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak wyciągniesz wsad z Jaegera i zaprogramujesz nim VDO, to zegary przestaną działać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jak wyciągniesz wsad z Jaegera i zaprogramujesz nim VDO, to zegary przestaną działać.


Czyli ten sposób odpada.
A jakiś inny sposób?
Czy poza przekodowaniem zegarów mph->kmh i 5k rpm->8k rpm nic więcej nie zadziała?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli wskazanie paliwa działa na odwrót to oznacza inny czujnik poziomu paliwa. Nie brnij w ta stronę bo zrobisz rzeźbę i narobisz sobie problemów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Jeżeli wskazanie paliwa działa na odwrót to oznacza inny czujnik poziomu paliwa. Nie brnij w ta stronę bo zrobisz rzeźbę i narobisz sobie problemów.


Ok, rozumiem
A sytuacja zmiany mil na kilometry (przebieg i dzienne km)?
I ewentualna zmiana wskazań licznika do tego co było w tamtym?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawę mil na kilometry załatwisz za pomocą kodowania zegarów. Wystarczy zmienić 4 na 1 lub 0 i wyświetli się przebieg w km.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A korekta przebiegu jest możliwa? Bo z tego co gdzieś mi się przewinęło, to jest taka opcja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dopasowanie przebiegu do oryginału jest jak najbardziej możliwe.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Dopasowanie przebiegu do oryginału jest jak najbardziej możliwe.


Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, zostaje mi znaleźć temat gdzie było to opisane.
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 13.58.82.79 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa