Elektryka i elektronika » Zasilanie ABS-u
Odpowiedz do tematu
 Zasilanie ABS-u
Witajcie,

dano mnie nie było, ale idzie zima, dłuższe wieczory, można coś podłubać.
ostatnio padł mi alternator, po wymianie jakoś zacząła mi się pojawiać i zaplać z piskami kontrolka ABS-u, poprosiłem elektryka żeby mi to sprawdził, rzekł że wygląda na to iż ABS traci zasilanie, gdy kontrolka się pali nie ma kontaktu z ABS-em, gdy się nie pali, nic nie wykazuje. Dodam iż zapala się różnie, czasem od razu już przy zapłonie się pali i krzyczy, podczas jazdy zgaśnie, lub zapali się podczas jazdy, za chwilę zgaśńie itd. Sparwdzałem że jak się pali kontrolka abs nie działa, jak się nie pali wszystko jest ok, robiłem testy ostrego hamowania i nic się nie działo, abs działał. Zatem czy jest to możliwe że zasilanie szwankuje? Gdzie i jak to sprawdzić, chciałbym samemu podłubać przy tym jeśli sprostam, ;)
Przy okazji dodam iż od jakiegoś czasu mam też problem z tempomatem, albo go kompletnie nie mogę włączyć albo się załączy, troszkę pojadę i sam się wyłącza. Czy może mieć to też jakiś związek z absem? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zasilanie ABS-u
Krzyhoo napisał/a:
Witajcie,

dano mnie nie było, ale idzie zima, dłuższe wieczory, można coś podłubać.
ostatnio padł mi alternator, po wymianie jakoś zacząła mi się pojawiać i zaplać z piskami kontrolka ABS-u, poprosiłem elektryka żeby mi to sprawdził, rzekł że wygląda na to iż ABS traci zasilanie, gdy kontrolka się pali nie ma kontaktu z ABS-em, gdy się nie pali, nic nie wykazuje. Dodam iż zapala się różnie, czasem od razu już przy zapłonie się pali i krzyczy, podczas jazdy zgaśnie, lub zapali się podczas jazdy, za chwilę zgaśńie itd. Sparwdzałem że jak się pali kontrolka abs nie działa, jak się nie pali wszystko jest ok, robiłem testy ostrego hamowania i nic się nie działo, abs działał. Zatem czy jest to możliwe że zasilanie szwankuje? Gdzie i jak to sprawdzić, chciałbym samemu podłubać przy tym jeśli sprostam, ;)
Przy okazji dodam iż od jakiegoś czasu mam też problem z tempomatem, albo go kompletnie nie mogę włączyć albo się załączy, troszkę pojadę i sam się wyłącza. Czy może mieć to też jakiś związek z absem? :roll:
zacznij od sprawdzenia aku

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zasilanie ABS-u
Pasiak napisał/a:
Krzyhoo napisał/a:
Witajcie,

dano mnie nie było, ale idzie zima, dłuższe wieczory, można coś podłubać.
ostatnio padł mi alternator, po wymianie jakoś zacząła mi się pojawiać i zaplać z piskami kontrolka ABS-u, poprosiłem elektryka żeby mi to sprawdził, rzekł że wygląda na to iż ABS traci zasilanie, gdy kontrolka się pali nie ma kontaktu z ABS-em, gdy się nie pali, nic nie wykazuje. Dodam iż zapala się różnie, czasem od razu już przy zapłonie się pali i krzyczy, podczas jazdy zgaśnie, lub zapali się podczas jazdy, za chwilę zgaśńie itd. Sparwdzałem że jak się pali kontrolka abs nie działa, jak się nie pali wszystko jest ok, robiłem testy ostrego hamowania i nic się nie działo, abs działał. Zatem czy jest to możliwe że zasilanie szwankuje? Gdzie i jak to sprawdzić, chciałbym samemu podłubać przy tym jeśli sprostam, ;)
Przy okazji dodam iż od jakiegoś czasu mam też problem z tempomatem, albo go kompletnie nie mogę włączyć albo się załączy, troszkę pojadę i sam się wyłącza. Czy może mieć to też jakiś związek z absem? :roll:
zacznij od sprawdzenia aku


to znaczy co mam zrobić? Jest zasilanie chyba spoko, ładowanie też i nie zauważyłem żeby aku szwankował ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Obawiam się, że elektryk się nie myli. Sterownik traci zasilanie, ale wewnątrz sterownika. Sądzę, że będziesz musiał kupić sprawny sterownik i go zamontwać. Jest możliwość naprawy sterownika, ale Ty z tym sobie nie poradzisz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Obawiam się, że elektryk się nie myli. Sterownik traci zasilanie, ale wewnątrz sterownika. Sądzę, że będziesz musiał kupić sprawny sterownik i go zamontwać. Jest możliwość naprawy sterownika, ale Ty z tym sobie nie poradzisz.


uuuu, no to trzeba będzie się do niego wybrać, dzięki!!!
Jak rozumiem nie ma to najmniejszego wpływu na tempomat? Są to osobne układy? Czy jest to w zasięgu samodzielnej naprawy w moim przypadku i mam zacząć nowy wątek czy również nie pozostaje nic innego jak elektryk? :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tempomat, to zbiór kilku elementów który tworzy jeden układ. Usterka jednego z tych elementów może powodować wymienione przez Ciebie problemy. Ja zacząłbym od sprawdzenia przełącznika w manetce.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
witajcie,

no więc wróciła oszustka od doktora elektryka, mam problem z tym sterownikiem, nie poradził sobie ów elektryk z jego reanimacją, w sumie może powinienem to sprawdzić u innego jeszcze, może się da? w każdym bądź razie poszukiwania części na wymianę też zakończyło się fiaskiem i jest problematyczne, bo nie ma, elektryk twierdzi że będzie pasować tylko ten jeden rodzaj no i będę mieć problem, sterownik ten ponoć w ogóle należy do wadliwych i jest bardzo ciężko dostępny, :( żaden inny...
czy to prawda? :|

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
witajcie,

no więc wróciła oszustka od doktora elektryka, mam problem z tym sterownikiem, nie poradził sobie ów elektryk z jego reanimacją, w sumie może powinienem to sprawdzić u innego jeszcze, może się da? w każdym bądź razie poszukiwania części na wymianę też zakończyło się fiaskiem i jest problematyczne, bo nie ma, elektryk twierdzi że będzie pasować tylko ten jeden rodzaj no i będę mieć problem, sterownik ten ponoć w ogóle należy do wadliwych i jest bardzo ciężko dostępny, :( żaden inny...
czy to prawda? :|

Elektryk otwierał ten sterownik? Chodzi mi o to czy jest w takim samym stanie jak go oddałeś czy już gorszym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no chyba gorszym bo jest lekko przysmażony, próbował coś lutować, zrobię może foteczkę i podeślę, jako fachmen może określisz czy jeszcze można go reanimować czy już za późno?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Fotki jak najbardziej mile widziane. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 ;)
Hej,

no więc fotka pod linkiem bo nie mogłem tu wrzucić ;( .
Wczoraj byłem na małej imprezce i spotkałem innego miłośnika pierścieni, wyszedł temat mojego abs-u i okazało się iż on pracuje w firmie co produkuje układy elektroniczne m.in. rożnego rodzaju sterowniki np. do autobusów, ;)
W każdym bądź razie zabrał moją część bez wahania go jakiegoś guru którego tam mają no i dał mi duża nadzieję że to naprawi, zobaczymy, trzymajcie kciuki, :mrgreen:
Oczywiście dam znać

http://www.houseofretouch...ks/ster_abs.JPG

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Serce mi prawie pękło jak to zobaczyłem. Szkoda, że nie dałeś wcześniej znać. Miałbyś już naprawione.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no wiesz dałem do elektryka i eletronika samochdowego więc zakłądałem że ma stosowne do tego narzędzia... sam jak to zobaczyłem to weidziałem że to był błąd :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cóż, samo życie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
no i kaplica :(
nie da się naprawić

czy ma ktoś może taką część na zbyciu?
no i czy to prawda że ten sterownik li i jedynie może być od 2.8q bez esp, żaden inny?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.21.104.109 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa