Audi A3/S3 » Zakup A3 1.8T 150kM
Odpowiedz do tematu
 Zakup A3 1.8T 150kM
Witam.
Ostatnio planuje zakup A3. Samochód będzie przeznaczony do jazdy po mieście, czyli krótkie odcinki, max 10km. Miesięcznie 1000km. Przesiadka nastąpi z VW Golf`a III 1.4 60kM 93r. z LPG.
1) Czy do 20tys. można kupić coś fajnego, tzn.żeby nie był to jakiś szrot.
2) Chcę założyć w nim LPG i czy ktoś z was ma założone LPG?
* jaka jest to instalacja?
* Jak się sprawuje (spalanie, usterki)?
* Po ilu, tak mniej więcej, przełącza się na gaz, patrząc na te mrozy.
3) Jak się sprawuje silnik 1.8 150kM
* Jakie są najczęściej spotykane usterki?
* Na co zwracać uwagę przy zakupie tego modelu.
4) Znalazłem takie auto, blisko mojej miejscowości, co o nim sądzicie? Wart swojej ceny?

http://moto.allegro.pl/au...2101692695.html

5) Dodam jeszcze, że rozważam zakup Accord`a 2.0 147kM i Lexusa IS200 150kM. Jednak bardziej ciągnie mnie do a3 :D
* Jeśli ktoś jeździł tymi autami to prosiłbym żeby powiedział jaka jest między nimi różnica w jeździe, itd. Co wybrać?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zakup A3 1.8T 150kM
Zdjęcia g.... warte bo retuszowane. Jedno co mogę powiedzieć, że na podany stan licznika nie ma możliwości tak wygnieść oparcia fotela kierowcy.
Co do LPG, to przy tym silniku daje radę. Oczywiście coś z wyższej półki nie najtańsze rozwiązanie.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie quattro, w porównaniu do normalnego napędu?

Czy przy użytkowaniu 4x4 jestem narażony na dodatkowe koszta, niż w normalnym aucie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kadzik napisał/a:
A na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie quattro, w porównaniu do normalnego napędu?

Czy przy użytkowaniu 4x4 jestem narażony na dodatkowe koszta, niż w normalnym aucie?

Na pewno tak. Nie jest to aż tak duża różnica, ale warto inwestować każde pieniądze dla posiadanie samego Quattro. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kadzik napisał/a:
A na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie quattro, w porównaniu do normalnego napędu?
wjaim stanie ogólnym jest tylny naped,aby nie kupic egzemplarza, który robił za traktor. Ponadto sam koszt uzytkowania nie jest specjalnie wiekszy od ośki natomiast różnica w jeździe ogromna.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Słyszałem, że w A3 jest stosowany system Haldex. Czytałem o tym trochę, i nie wiem czy warto płacić za coś, co będzie używane tylko w danych przypadkach (poślizgu, ugrzęźnięciu czy ruszaniu na lodzie). No chyba, że coś źle zrozumiałem odnośnie systemu quattro w A3.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Haldex
http://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/4wd.html

I jeszcze jedno pytanko: jak szybko się nagrzewa silnik w zimę. Ma to znaczenie przy instalacji LPG, im szybciej tym szybciej się załączy gaz. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Audi A3/S3 

[ IP: 3.21.100.34 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa