Pozostałe tematy » Zacina mi się tylnia wycieraczka
Odpowiedz do tematu
 Zacina mi się tylnia wycieraczka
Hej,

od jakiegoś czasu zacina mi się tylnia wycieraczka, zakładam że albo jej zasilanię coś szwankuje ale silniczek się zacina? Po pierwsze jak się do niej dostać, znalazłem jedną śrubę przy uchwycie klapy, żadnej innej nie namierzyłem, jednak wszystko się mocno tzryma i nie chcę ciągnąć na siłę żeby czegoś nie urwać, jak to zdemontować? Czy można jakoś reanimować tak silniczek czy jego się wymienia? Bedę bardzo wdzięczny za porady/wslazówki ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Zacina mi się tylnia wycieraczka
Krzyhoo napisał/a:
Hej,

od jakiegoś czasu zacina mi się tylnia wycieraczka, zakładam że albo jej zasilanię coś szwankuje ale silniczek się zacina? Po pierwsze jak się do niej dostać, znalazłem jedną śrubę przy uchwycie klapy, żadnej innej nie namierzyłem, jednak wszystko się mocno tzryma i nie chcę ciągnąć na siłę żeby czegoś nie urwać, jak to zdemontować? Czy można jakoś reanimować tak silniczek czy jego się wymienia? Bedę bardzo wdzięczny za porady/wslazówki ;)
do silnika dostaniesz sie tylko sciagając tapicerkę klapy, natomiast śruba z zewnątrz jest tylko od ramienia wycieraczki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Okej, ale w tapicerce w uchwycie klapy jest śruba, rozumiem że więcej nie ma?
A jak to ściągać żeby nic nie połamać? ;)

dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
A jak to ściągać żeby nic nie połamać?
musisz byc delikatny ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
Krzyhoo napisał/a:
A jak to ściągać żeby nic nie połamać?
musisz byc delikatny ;-)


no to chyba będize z tym problem, jam brutal że hoho ;)
ale gdzie są te ztrzaski, po bokach, na środku, odciągać prostopadle do klapy czy jakoś ciągnąć na bok?
Tak wcześniej już przypuszczałem i próbowałme delikutaśnie ale trzyma się mocno i ani drgnie, stąd przeszła mi przez myśl że jesto może gdzieś jeszcze jakaś śrubka,

thx!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rozbierałem to kilka razy i nigdy nic nie połamałem, całość trzyma sie na metalowych zatrzaskach , jak pociagniesz energicznie za uchwyt to przynajmniej jeden zatrzask powinien puścić, reszta już analogicznie. Przy otwartej klapie ciagnij w dół.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odkręć śruby przy uchwycie, podważ delikatnie długim płaskim śrubokrętem tak abyś mógł wlożyć palce pomiedzy klapę a tapicerkę i pociągnij jednym mocnym ruchem. Jak odskoczy dół tapicerki, to resztę mozesz zrobić w podobny sposób lub wspomóc się śrubokrętem podważając spinki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
rozbierałem to kilka razy i nigdy nic nie połamałem, całość trzyma sie na metalowych zatrzaskach , jak pociagniesz energicznie za uchwyt to przynajmniej jeden zatrzask powinien puścić, reszta już analogicznie. Przy otwartej klapie ciagnij w dół.


zatem do dzieła
thx

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Będąc delikatnym i przy odrobinie cierpliwości,precyzji- dasz rade odkręcić,o to bym się nie obawiał tylko nic na szybko. Poza tym minęło trochę czasu,więc może napiszesz czy się udało? Czekamy na Twoją odpowiedź.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witajcie, chorowalwm stad tyle mi to zajęło, no wiec udało sie ale nie bez strat,
myśle ze ktoś kiedyś juz próbował ściągnąć ale subtelność była mu obca.
W każdym bądź razie co sie dało to skleiłem i schnie. Popatrzylem na styki zasilania, poruchalem
no ale zacina sie dalej, co dalej mam i jak sprawdzić? czy sprawdzać miernikiem np. czy to nie przerywa
zasilanie? Czy moze jakoś silnik wytargac i da sie go przeczyścić? Poradźcie i z góry dzieki :)

scisk

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie można, ale trzeba wytargać. Musisz zdemontować ramię wycieraczki i odkręcić silnik. Przykręcony jest 3 śrubami. Zaopatrz się również w kit reperacyjny do tych silników czyli nowa zębatka, smar i dysza spryskiwaczy. http://www.audi-tech-team...aczki-vt976.htm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Nie można, ale trzeba wytargać. Musisz zdemontować ramię wycieraczki i odkręcić silnik. Przykręcony jest 3 śrubami. Zaopatrz się również w kit reperacyjny do tych silników czyli nowa zębatka, smar i dysza spryskiwaczy. http://www.audi-tech-team...aczki-vt976.htm


Okej, bardzo dziękuję, zatem jest plan dalszych działań jak odzyskam auto, stoi teraz u elektryków, walczą z absem no i okazało się że to nie zasilanie a cały moduł padł ;(

miłego

[ Dodano: Czw 28 Lis, 2013 12:05 ]
szukam tego zestawu naprawczego ale nie mogę namierzyć go na alledrogo,
nazywa się jakoś on specjalistycznie co pomoże mi w poszukiwaniach?
pod "zestaw naprawczy" jakoś nie znalazłem :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.14.70.203 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa