Temida radzi » Xenon
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 Xenon
Witam.
Postanowiłem napisać coś na temat reflektorów i lamp xenonowych.
Jak już pewnie wiecie kochani dość dawno temu wynaleziono lampę xenonowa (mam na myśli pisząc lampa-żarówkę bo fachowo to lampa), którą jak sama nazwa i cena mówi jest wypełniona cennym gazem xenonowym.
Postanowiłem za namową kolegi takie mieć. Po wstępnej analizie stwierdziłem, ze same lampy D2 (czyli do płaskiego szkła reflektora) nie będą super pomysłem i wskoczyłem na allegro szybko kupiłem sobie reflektory takie jak widziałem na foto ma cebool1 w swojej A4 czyli SOLARY.
I tu zaczęło się kuku, po zamontowaniu reflektorów umieszczeniu w nich lamp oraz przetwornic, dochodzą mnie słuchy, ze milicjanty łapią i zabierają dowody za brak spryskiwaczy o czym mówi jakaś tam ustawa- fakt ustawę odszukałem i jest takie coś. No to co, montaż spryskiwaczy i jeżdżę sobie na relaksie. Okazuje się, ze nie! Wczoraj mój kumpel stracił dowód tylko dlatego, ze na reflektorze w którym jest soczewka nie było odpowiedniego oznaczenia DC, które mówi, ze jest to reflektor pod xenon. Kurczę sprawdzam dziś u siebie i co widzę HC - co oznacza halogenowe mijania. I mam rebus jak to obejść. Tak więc kochani przestrzegam Was przemyślcie temat bo będziecie się głowić jak ja.
Poniżej zdjęcia z opisami co i jak z oznaczeniami.


Wystawiono 2 piw(a):
szynszylek, spaykee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
takiej rozpiski brakowało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kilka kolejnych informacji o Xenonach - trochę wyszukałam w necie, trochę w Kodeksie Drogowym ;-)

1. Xenony wyposażone są w wysokociśnieniowe spryskiwacze i system samopoziomowania lamp (zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nowe samochody z reflektorami ksenonowymi muszą być w nie wyposażone, aby przejść proces homologacji)

2. Przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych (niestety), ale można dociekać w przepisach dotyczących dopuszczenia pojazdu do ruchu

3. Homologacja jest przypisana do klosza lampy, soczewki i przetwornicy jednocześnie. Te elementy otrzymują jedynie homologację na wspólną pracę. Jeśli wyjmiesz homologowane soczewki i włożysz do homologowanego klosza to tracisz homologację. Czyli jeśli lampa jest przystosowana pod xenon powiedzmy H4 ( na przykład lampy ANGEL EYES gładkie szkło, Homologacja E) oraz posiadamy zestaw HID z homologacją E i przystosowany pod H4 to nie łamiemy prawa

4. Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

- Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł.

- Na jakie kary narażają się kierowcy, którzy nie mają zaświadczenia, a ich ksenony oślepiają innych?

- Policjanci mogą kierowcę takiego samochodu pouczyć, ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, a ponadto zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu do czasu przedstawienia przez kierowcę zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o zgodności reflektorów samochodu z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo auto może zostać odholowane na policyjny parking, a koszty takiego transportu pokrywa oczywiście właściciel pojazdu

5. Montaż większości tego typu urządzeń jest niedozwolony, bo nie spełniają one wymogów homologacji, według której pojazd został zarejestrowany - twierdzi Jerzy Kownacki z Zakładu Homologacji i Badań Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.
To nie wszystko. Zgodnie z kodeksem drogowym, światła pojazdów poruszających się po drogach publicznych muszą być barwy białej lub żółtej (światło emitowane przez lampy ksenonowe jest oczywiście uznawane za białe). - Samochód, który na drodze emituje na przykład niebieskie światło spod podwozia, może dezorientować innych kierowców - utrzymuje nadkomisarz Jerzy Staniszewski z gdańskiej drogówki. - Pomijam już kwestię, że niebieskie światło jest zarezerwowane dla pojazdów uprzywilejowanych

6. Ogólnie taka przeróbka jest w naszym kraju zakazana, według kodeksu o ruchu drogowym, który mówi: Zabrania się: stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nie odpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych - są to właśnie instalacje xenonowe, które także oślepiając i nie posiadając spryskiwaczy oraz samopoziomowania - stwarzają duże zagrożenie

7. Każdy reflektor otrzymuje homologację wraz ze źródłem światła (halogenowym lub ksenonowym), dzięki któremu wytwarza światło. Jeśli źródło światła zostanie zastąpione innym, nie posiadającym homologacji lub nieprzewidzianym dla homologacji danej lampy, cała homologacja reflektora traci ważność, a tym samym również dopuszczenie samochodu do ruchu drogowego, co wyraźnie stwierdzają przepisy każdego europejskiego Kodeksu Drogowego w rozdziałach o warunkach dopuszczenia do ruchu. Jazda samochodem nie posiadającym ważnego dokumentu, stwierdzającego dopuszczenie do ruchu prowadzi do ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela za spowodowane szkody.

Źródła:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1217741.html
http://forumprawne.org/
Kodeks Ruchu Drogowego

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Temida radzi 

[ IP: 35.175.236.44 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa