Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Wypadanie zapłonów - check engine. Problem z diagnozą
Odpowiedz do tematu
 
Od tego jest czujnik temperatury aby dobrać odpowiednią mieszankę. Z tego co napisałeś (wywnioskowałeś) że silnik będzie pracować właściwie tylko przy 90st. Jeżeli silnik jest w fazie rozgrzewania ma np 40st to również powinien pracować bez wypadania zapłonu. Jeszcze raz.... nie jest istotna temperatura silnika, istotna jest mieszanka odpowiednio do danej temperatury.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok rozumiem:) sprawdzę to ciśnienie paliwa, ale dopiero w poniedziałek. Co by oznaczał zły wyniki? Samochód dziwnie zachowuje się tylko na wolnych obrotach, nie ma problemu podczas jazdy, przyspieszania itd - nie wiem dlaczego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź w pierwszej kolejności to ciśnienie paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wczoraj dostałem diagnozę: poprzedni mechanik, który robił remont nie zrobił dobrze głowicy:( tylko ją splanował. Nie uszczelnił zaworów, nie wymienił prowadnic zaworowych, nie doczyścił gniazd zaworowych itd. ogólnie tragedia:( Zrobił remont dołu silnika a nie uszczelnił góry. Na zaworach jest olej:(. Na zaworach nagar, na gniazdach zaworowych nagar:( Oleju nie ubywa na wskaźniku MMI, bo pierścienie są ok. Olej przepuszczany przez uszczelnienia głowicy to nie są tak duże ubytki. Całe szczęście, że od wymiany przejechałem tylko 500 km. dodatkowo wtryskiwacze do wymiany - zawalone olejem. Teraz czeka mnie ponowne ściąganie głowicy i jej poprawne uszczelnienie i czyszczenie nagaru + wymiana wtryskiwaczy. Nauczka na przyszłość nie licz na znajomych mechaników, tylko mechaników doświadczonych w temacie. Dam znać w przyszłym tygodniu jakie efekty. Jak macie jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić na obecnym etapie to piszcie.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.236.138.253 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa