Elementy silnika » Wypadanie zapłonów Allroad 2,7 BiTurbo ARE
Odpowiedz do tematu
 Wypadanie zapłonów Allroad 2,7 BiTurbo ARE
Witam
Problem jak w temacie, z tym że tym razem zgłupiałem...
Samochód to Audi Allroad 2.7BiTurbo z 2002r.
Na 5 i 6 cylindrze VCDS pokazuje wypadanie zapłonów. Teoretycznie prosta rzecz, świece lub cewka (w silniku ARE osobna na każdy cylinder). Zamieniłem miejscami cewkę i świecę z 4, zdrowego cylindra na 5 i 4 działa ok a 5 dalej nic. Pomyślałem więc że może nie ma napięcia na wtyczce. Napięcie zmierzyłem miernikiem i jest takie samo jak na każdej innej cewce. Kable masowe też są ok. Mając w ręku sprawną cewkę i świecę odpinałem kolejno wtyczki od cewek i wpinałem tą testową, przykładając świecę do masy samochodu i na każdym cylindrze jest iskra oprócz 5 i 6. Co dziwne to przy dłuższej pracy silnika zauważyłem w kanale 15 i 16 że na innych cylindrach też czasem wywali zapłon, ale bardzo rzadko. Na cylindrach 1,2,3,4, są to wartości od 1 do 3 a na 5 i 6 dochodzą do 350 jednostek.
Podsumowując cewka, świeca i wtyczka 100% ok. Macie pomysł gdzie i czego szukać? Podejrzewam sterownik bo to chyba on steruje masowo iskrą na cewce (domysły).
I jeszcze jedno, z góry przepraszam jeśli wyrażam się nie fachowo, ale bardzo lubię sam naprawiać swoje samochody (taka pasja) a z zawodu nie jestem mechanikiem.
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za wyrozumiałość

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Uszkodzoną masz końcówkę mocy. Dla pewności zamień je miejscami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję za odpowiedź Adi202.
Możesz mi bliżej nakreślić o jaką końcówkę mocy chodzi i gdzie tego szukać? Będę wdzięczny.

[ Dodano: Nie 04 Lis, 2012 16:49 ]
Z tego co się orientuję, to w tym silniku nie ma czegoś takiego jak końcówki mocy, bo w ARE ka każdy cilinder przypada cewka zapłonowa z końcówka mocy. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W pobliżu przepływomierza masz 2 końcówki mocy (kostka z 2 gniazdami elektrycznymi) Skasuj listę błędów, zamień je miejscami i odpal silnik.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy numer z tego modułu musi się zgadzać w całości? Pytam bo mogę kupić taki moduł ale z numerem 4A0 905 351, natomiast w samochodzie mam 4A0 905 351A

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może nie pasować. Co prawda wyprowadzenia są identyczne, ale w katalogu nie są to części zamienne.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.88.60.5 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa