Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
 Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
Ceramizery - Wasze zdanie

Czy zastosowałbyś w swoim aucie ceramizer
tak
59%
 59%  [ 13 ]
nie
36%
 36%  [ 8 ]
nie mam zdania
0%
 0%  [ 0 ]
nie wiem co to jest dokładnie
0%
 0%  [ 0 ]
jeśli tak, to do skrzyni, nie do silnika
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Astaroth 
mystic darkness



Model: B4
Silnik: 1,9 TD AAZ
Zasilanie: olej napędowy
Nadwozie: sedan
Zaproszone osoby: 3
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 11 Maj 2009
Wszystkie posty: 1630



Piwa: 205/545
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 22:59   Ceramizery - Wasze zdanie
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi 80 B4 (Typ 8C)   



Ceramizery - Wasze zdanie...

zakladam ten temat, z nadzieją ze rozwinie się tu ciekawa dyskusja, jesli chodzi o mnie jestem na nie, ewentualnie opcja, ze najwyzej do skrzyni a nie do silnika, bo ja sie boje o to ze ceramizer zapcha w silniku kanały olejowe (co nie znaczy, ze mam racje, bo jest to moja subiektywna opinia)
_________________


Zawsze gratem!!! A nawet dwoma
Audi 80 B4 1.9 TD
Audi A3 8L 1.6 mpi + LPG
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 00:11   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Nie mogę jak na razie powiedzieć TAK bo jestem z tego zadowolony, ponieważ nie zalałem jeszcze tym silnika, ale wystarczy mi opinia osób które wlały ten elixir do silnika swojej Niuni.
Ceramizer ma za zadanie wytworzyć warstwę ceramiczno-metalową wszędzie tam, gdzie występuje tarcie. W miejscach takich jak kanały olejowe nie występuje zjawisko tarcia, więc ceramizer jest w nich obojętny - "neutralny".
Proces ceramizacji liczony jest w przebiegu silnika i trwa około 1500-2000km i wystarcza na 70000km. Celem ceramizacji jest zmniejszenie współczynnika tarcia, a co za tym idzie - mniejsze są opory wewnętrzne silnika które zmniejszają zużycie paliwa i zmniejsza się zużycie mechaniczne silnika.
Ceramizer nie jest środkiem na bazie teflonu jak moto-doktor który po użyciu wytwarzał osłonę teflonową i uszczelniał silnik. Ceramizer jak na razie ma same plusy tj eliminuje tzw zimny start silnika, zabezpiecza silnik przed zużyciem - jego jednokrotne użycie przedłuża żywotność silnika o 70000km, zmniejsza opory wewnętrzne co skutkuje zmniejszeniem poboru paliwa, zwiększa ciśnienie sprężania w cylindrach - przez co poprawia się jego dynamika. Jak dla mnie Ceramizer jest odpowiedzią na dzisiejszą motoryzację która jest jest spierdolona fabrycznie. Chodzi o to, że części silnika produkowane są tak, aby nie przekroczyły jakiegoś limitu kilometrów. Słynne silniki 2,5TDI V6 powinny być zalewane takim elixirem. Wyeliminowałoby to wytarcia na wałkach rozrządu których wymiana, to koszt bagatela 2000-3000zł Cena ceramizera, to kwota rzędu 50-90zł w zależności od producenta. Jeżeli chodzi o mnie, to nikt nie przekona mnie, że jest inaczej i ceramizer to syf- a może podejmie ktoś takie wyzwanie? :mrgreen:
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika

Autor tego postu otrzymał pochwałę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
GORYL 



Model: C4
Silnik: AAH
Zasilanie: VERVA 98
Nadwozie: AVANT quattro
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2009
Pochwał: 1
Wszystkie posty: 1065



Piwa: 29/149
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 07:28   
     



ja...??? :roll:
_________________

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=gBFT5jJaXlU
http://www.youtube.com/watch?v=RddxtACnaJY&NR=1
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
arek s2 
ADRENALINA UZALEŻNIA



Model: S2
Silnik: ABY
Zasilanie: V.POWER100 :)
Nadwozie: COUPE
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 20 Paź 2009
Wszystkie posty: 22



Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: szczecin
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 11:09   
     



Tak jak pisze Adi lepsze niz doktor po doktorze jak rozbiezesz silnik to powodzenia z czyszczeniem zycze po ceramizerze wyglada calkiem spoko.Ceramizer to technologia stara jak swiat uzywana przez armie radziecka.

ps.Adi co do 2.5tdi to sam wiesz ze jemu nic nie pomoze tylko wymiana walkow :lol:
_________________
PROSTE SĄ DLA TWARDZIELI ZAKRĘTY DLA MYŚLĄCYCH - T. MAKINNEN

http://vtechpomorze.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 17:37   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



arek s2 napisał/a:


ps.Adi co do 2.5tdi to sam wiesz ze jemu nic nie pomoze tylko wymiana walkow :lol:

Pisząc to miałem na myśli zalanie zaraz po wymianie wałków, lub na nówkę silnik. Silnik trafiłby do księgi rekordów Guinnessa jako niezniszczalny :wysmiewacz: [/fade]
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Maciejka00 


Model: A6
Silnik: 2.5 AEL
Zasilanie: Ropencja
Nadwozie: Combi
Dołączył: 29 Sty 2011
Wszystkie posty: 50



Postawił 3 piw(a)
Skąd: DolnyŚ
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 08:59   
     



Widzę po głosowaniu że ktoś wrzuciłby ceramizer do skrzyni..
moim zdaniem odradzam..ponieważ z doświadczenia-na szczęście nie w audi
zalałem to do skrzyni i co się okazało :shock: ceramizer działa..ledwo biegi wrzucałem
a jak pojeździłem dłużej na 5 biegu to mi rozkleszczyć nie chciało..
oczywiście siłą perswazji + panika = chodząca skrzynia :mrgreen:
z czasem to przeszło i pewnie skrzyni to pomogło ale nikt nie uprzedził o
takich niespodziankach :lol:
Do silnika też to dodałem (dizla)i silniczek lepiej pracował i mogę to polecić..
a do audi też zaleje..ale dopiero gdzieś za 4 tys.km ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
grze-mar 
audi-maniak



Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2011
Wszystkie posty: 158



Piwa: 3/2
Skąd: Holandia, Ter Aar
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 22:15   
     



Wg mnie to wszystkie te "dolewki" to do rakiety i w kosmos wysłać. Po prostu dbajmy o nasze pojazdy i będzie ok - wymiany oleju, filtry, przeglądy itp itd. Jak dbasz tak masz - stara prawda. Ja do żadnego z moich pojazdów nic nie dolewałem i na żaden nie narzekałem - a było już ich trochę i nie nowe z salonu. Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania ulepszaczy. A co do testów - to reklama kłamie a my, użytkownicy bez specjalistycznego sprzętu nie jesteśmy w stanie sprawdzić niczego poza subiektywnymi odczuciami. Ja mówię NIE i nie ważne czy to ceramizer, moto-doktor czy inne badziewie. Lepiej dołożyć parę zeta i kupić porządny olej z filtrem. Pozdrawiam, Grzesiek
_________________
"...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 23:19   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



grze-mar napisał/a:
Wg mnie to wszystkie te "dolewki" to do rakiety i w kosmos wysłać. Po prostu dbajmy o nasze pojazdy i będzie ok - wymiany oleju, filtry, przeglądy itp itd. Jak dbasz tak masz - stara prawda. Ja do żadnego z moich pojazdów nic nie dolewałem i na żaden nie narzekałem - a było już ich trochę i nie nowe z salonu. Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania ulepszaczy. A co do testów - to reklama kłamie a my, użytkownicy bez specjalistycznego sprzętu nie jesteśmy w stanie sprawdzić niczego poza subiektywnymi odczuciami. Ja mówię NIE i nie ważne czy to ceramizer, moto-doktor czy inne badziewie. Lepiej dołożyć parę zeta i kupić porządny olej z filtrem. Pozdrawiam, Grzesiek

Skoro dla Ciebie jest to badziewie i nie stosowałeś jeszcze tego, to skąd możesz wiedzieć co to za środek? Nie będę nikogo namawiać na wypróbowanie ceramizera, ale ja się sam przekonałem na "własnej i czyjejś skórze" - widziałem jak wygląda gładź cylindrów po ceramizacji, spadek poboru paliwa /100km, oraz praca silnika i muszę stwierdzić, że co do właściwości tego środka jesteś niestety w błędzie.
Każdy silnik ma określoną żywotność którą można wydłużyć właśnie w taki sposób. Głownie tyczy się to silników robionych ze stopów lekkich w których nie ma możliwości zrobienia szlifu takich jak np V8. Dobrej jakości filtry i oleje? Widziałeś takie w Polsce? Prócz filtrów Mann nie istnieją takie - nie każdy o tym wie. Najlepszym olejem dla naszych silników jest Castrol, ale nie broń Boże polski - o tym również mało kto wie. Ceramizer jest odpowiedzią na obecną jakość silników w których zaszczepiona jest fabryczna wada - o tym wiedza już chyba wszyscy posiadacze nowszych wózków.
Dodam jeszcze, że Ceramizery stosowane są również w skrzyniach biegów i mostach - środek również sprawdzony. Warunek jeden przed zalaniem wymienić olej, a to, że koledze który wyżej wypowiadał się na temat tego środka skleszczył sie V bieg powodem nie mogła być ceramizacja, a za mała ilość oleju.

pzdr
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
GORYL 



Model: C4
Silnik: AAH
Zasilanie: VERVA 98
Nadwozie: AVANT quattro
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Maj 2009
Pochwał: 1
Wszystkie posty: 1065



Piwa: 29/149
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 23:25   
     



Maciejka00 napisał/a:
zalałem to do skrzyni i co się okazało :shock: ceramizer działa..ledwo biegi wrzucałem
a jak pojeździłem dłużej na 5 biegu to mi rozkleszczyć nie chciało..




I pozwole sobie "wtrącić swoje 5 groszy" :evil:


Czyli "z chłopskiego na nasze" coś"się przylepiło na zębatki w miejsca cierne" ale "łożyska itp chodziły" więc "ceramizer robi robote" 8-)

Tylko trzeba zrozumieć"idee tego specyfiku"...


Można by było polewać piłe tarczową żeby jej nie ostrzyć :wysmiewacz: :wysmiewacz: :wysmiewacz: ale nie o to chodzi....


Nie będe "ani bronił ani negował" ,ale piły bym nie polał...bo szkoda "tego specyfiku"...

Ale jeszcze pare "kompetentnych osób" mi o swoich doświadczeniach opowie to "napoje czarnego" i zobacze,bo w końcu "moto docenta" leją w "komiksach" i ludziska kupują i jeżdżą nieświadomi i sobie chwalą "motorek"...

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ...


Jak już doleje ceramizer do oleju ;audi; to będe wiedział co "jest wart"... ,ale jeśli jest gów.o wart to po nim wleje "docenta i sprzedam" :evil: :-P :shock: ;-)


Reasumując nie powinni się ludzie wypowiadać na TAK czy NIE jeśli nie "przetestowali...

To tak jakby ktoś nie dostał porządnie w ryj i mówił ,że wielki twardziel jest i jak któregoś razu dostaje "prostego " to mu "centralnego dyska odcina i jak to mówili WIDZE CIEMNOŚĆ WIDZE CIEMNOŚĆ..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




AMEN


I jak zawsze to tylko moje skromne zdanie :evil:
_________________

_________________

http://www.youtube.com/watch?v=gBFT5jJaXlU
http://www.youtube.com/watch?v=RddxtACnaJY&NR=1
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
grze-mar 
audi-maniak



Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2011
Wszystkie posty: 158



Piwa: 3/2
Skąd: Holandia, Ter Aar
Wysłany: Sob 25 Cze, 2011 00:31   
     



Adi202 napisał/a:
grze-mar napisał/a:
Wg mnie to wszystkie te "dolewki" to do rakiety i w kosmos wysłać. Po prostu dbajmy o nasze pojazdy i będzie ok - wymiany oleju, filtry, przeglądy itp itd. Jak dbasz tak masz - stara prawda. Ja do żadnego z moich pojazdów nic nie dolewałem i na żaden nie narzekałem - a było już ich trochę i nie nowe z salonu. Osobiście nie jestem zwolennikiem stosowania ulepszaczy. A co do testów - to reklama kłamie a my, użytkownicy bez specjalistycznego sprzętu nie jesteśmy w stanie sprawdzić niczego poza subiektywnymi odczuciami. Ja mówię NIE i nie ważne czy to ceramizer, moto-doktor czy inne badziewie. Lepiej dołożyć parę zeta i kupić porządny olej z filtrem. Pozdrawiam, Grzesiek

Skoro dla Ciebie jest to badziewie i nie stosowałeś jeszcze tego, to skąd możesz wiedzieć co to za środek? Nie będę nikogo namawiać na wypróbowanie ceramizera, ale ja się sam przekonałem na "własnej i czyjejś skórze" - widziałem jak wygląda gładź cylindrów po ceramizacji, spadek poboru paliwa /100km, oraz praca silnika i muszę stwierdzić, że co do właściwości tego środka jesteś niestety w błędzie.
Każdy silnik ma określoną żywotność którą można wydłużyć właśnie w taki sposób. Głownie tyczy się to silników robionych ze stopów lekkich w których nie ma możliwości zrobienia szlifu takich jak np V8. Dobrej jakości filtry i oleje? Widziałeś takie w Polsce? Prócz filtrów Mann nie istnieją takie - nie każdy o tym wie. Najlepszym olejem dla naszych silników jest Castrol, ale nie broń Boże polski - o tym również mało kto wie. Ceramizer jest odpowiedzią na obecną jakość silników w których zaszczepiona jest fabryczna wada - o tym wiedza już chyba wszyscy posiadacze nowszych wózków.
Dodam jeszcze, że Ceramizery stosowane są również w skrzyniach biegów i mostach - środek również sprawdzony. Warunek jeden przed zalaniem wymienić olej, a to, że koledze który wyżej wypowiadał się na temat tego środka skleszczył sie V bieg powodem nie mogła być ceramizacja, a za mała ilość oleju.

pzdr


Z tego co czytam to nieźle recytujesz formułki z reklamy a jak wcześniej pisałem reklamy kłamią. W pierwszym poście piszesz że jeszcze nie dolewałeś tego środka a mnie krytykujesz że oceniam a sam nie używałem. Skoro odwołujesz się do opinii innych to podam ci za przykład pewien test zrobiony w programie "jazda polska" w tvn-turbo. Kiedyś grupa ludzi poddała testowi skode favorit (ok, może i to nie jest flagowy model), gdzie sprawdzili ją dokładnie pod względem technicznym, zalali ją tym środkiem, następnie wykonywali próby. O ile pamiętam poprawiło to nieco osiągi tej skody ale jazdę bez oleju nie wytrzymała (tylko 52km) a producent środka podaje że dystans jaki możemy pokonać to nawet 500km. Bzdura Panowie!!! Nie dajcie się zwieść bo niedługo jak w telewizji lub necie podadzą że można do silnika wlać zupę grochową to też tak zrobicie.

Jeszcze kilka cyfr: pytam się po co dolewać to w celu zwiększenia żywotności silnika. Jeżeli audiki z lat powiedzmy 90tych wytrzymują spokojnie 500tys km a przy dbaniu nawet 750tys km (lub więcej) to przy rocznym przebiegu rzędu 30000km zajmie nam to 25 lat!!! Więc się pytam po co to przedłużać? A jeśli ktoś kupi nowe auto to chyba te 300000km zrobi, nie? To i tak potrzebuje na to ok 10 lat. Niestety przy dzisiejszej jakości - tu się zgadzam - to i tak reszta się posypie więc po co gadać tu o żywotności silnika.

Jeżeli kogokolwiek uraziłem to przepraszam - to jest moje zdanie. Pozdrawiam, Grzesiek


...Test tej skody można znaleźć łatwo na you tube...
_________________
"...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Sob 25 Cze, 2011 01:29   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



grze-mar napisał/a:

Z tego co czytam to nieźle recytujesz formułki z reklamy a jak wcześniej pisałem reklamy kłamią. W pierwszym poście piszesz że jeszcze nie dolewałeś tego środka a mnie krytykujesz że oceniam a sam nie używałem. Skoro odwołujesz się do opinii innych to podam ci za przykład pewien test zrobiony w programie "jazda polska" w tvn-turbo. Kiedyś grupa ludzi poddała testowi skode favorit (ok, może i to nie jest flagowy model), gdzie sprawdzili ją dokładnie pod względem technicznym, zalali ją tym środkiem, następnie wykonywali próby. O ile pamiętam poprawiło to nieco osiągi tej skody ale jazdę bez oleju nie wytrzymała (tylko 52km) a producent środka podaje że dystans jaki możemy pokonać to nawet 500km. Bzdura Panowie!!! Nie dajcie się zwieść bo niedługo jak w telewizji lub necie podadzą że można do silnika wlać zupę grochową to też tak zrobicie.

Jeszcze kilka cyfr: pytam się po co dolewać to w celu zwiększenia żywotności silnika. Jeżeli audiki z lat powiedzmy 90tych wytrzymują spokojnie 500tys km a przy dbaniu nawet 750tys km (lub więcej) to przy rocznym przebiegu rzędu 30000km zajmie nam to 25 lat!!! Więc się pytam po co to przedłużać? A jeśli ktoś kupi nowe auto to chyba te 300000km zrobi, nie? To i tak potrzebuje na to ok 10 lat. Niestety przy dzisiejszej jakości - tu się zgadzam - to i tak reszta się posypie więc po co gadać tu o żywotności silnika.

Jeżeli kogokolwiek uraziłem to przepraszam - to jest moje zdanie. Pozdrawiam, Grzesiek

Nikogo nie uraziłeś - bynajmniej nie mnie bo dzieckiem już nie jestem, ale widzę, że masz za mało czasu aby poszperać po forum. Znalazł byś post mojego autorstwa w którym piszę o moich spostrzeżeniach już po zalaniu Ceramizera do silnika V8. Jak już pisałem nie zabieram głosu jak nie mam doświadczenia w danym temacie.
TVN turbo nie oglądam, bo nie mam czasu na pierdoły tego typu (ewentualnie jak skaczę po programach klawiszami + - to załapie się na 1s), a raporty i podobne materiały w tym programie mogę w 123% porównać do "super fachowości" brukowca Auto-Świat, gazety w której również piszą bzdury dla dzieci które marzą o swoich 4 kółkach. Parzyste numery wydania piszą na tak, a w nieparzystych na nie. Nie wiem czy wiesz, ale TVN jest medialnym partnerem "Modyfikatora Plus" który jest konkurencyjnym środkiem dla Ceramizera. Jest o wiele droższy (180zł) i można powiedzieć, że ma te same skutki po zalaniu co Ceramizer, ale w TVN nie usłyszysz złego słowa na ten temat - dlaczego? Wnioski wyciągniesz już sam - podpowiedź ktoś musiał posmarować po kieszeni.
Mam swoje lata i swoje przeżyłem, tak więc jazdę bez oleju wykluczam w zupełności, a skoro pojazd testowy przejechał jak piszesz kilkanaście czy kilkadziesiąt km, to już o czymś świadczy. Spróbuj odpalić silnik bez oleju, a efekt zobaczysz na jego bloku. W TVN Turbo pewnie o tym nie wspomnieli bo po co? Poza tym Ceramizer nie ma takiego zastosowania aby jeździć bez oleju, a tylko poprawić pracę silnika. Tak więc TVNem mnie nie przekonasz tak jak reklamami, bo to tylko kwestia gustu. Jak robić dereklamę, to na pełnej linii.
Zgadzam sie z Tobą co do żywotności "starych" silników Audi, ale nie wszystkie mają do tego możliwość. Przykładem może być silnik ABH który zamontowany jest w Audi który stoi u mnie do naprawy.
Pytasz po co przedłużać żywotność silnika skoro i tak jest długa? To po co używać dobrych filtrów i olei silnikowych. Lać co popadnie, a i tak będzie chodzić przez kilkanaście lat.
Widzisz różnimy się tym, że ja jeżdżę długo swoim samochodem i staram się aby stan mojego wozidła był lepszy od roczniaka - możliwe, że bedę go miał do końca mojego lub jego i chciałbym się nim cieszyć w każdej chwili. Dlatego też inwestuje w niego jak mogę i byle ścierwa nie leję. Skoro zalałem taki środek jak Ceramizer, to widocznie musiałem wcześniej zaobserwować efekty u innych czyli to o czym pisałem już wcześniej.

Pozdrawiam i bez urazy.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 40
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Sob 25 Cze, 2011 13:04   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



z tego co czytałem o opiniach na innych forach, NAPEWNO nie zaszkodzi a jeżeli ma ulepszyć pracę silnika to czemu NIE ??
na NIE przemawia tylko jedno - kasa!!

lepiej wydać parę groszy na papierosy bo po nich odczujemy natychmiastową satysfakcje. autko przecież ma JEDYNIE palić co najmniej, nie psuć się, wożić nas od A do B i najlepiej sprzedać przed wykończeniem się silnika lub hamulcy i to jeszcze najlepiej jako OKAZJE.

przecież jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę - a my ludzie tłumaczymy się różnie.
reklama reklamą, ważne są OPINIE tych co zastosowali takie środki. Nawet jeżeli mamy tylko WRAŻENIE poprawy pracy silnika, bo przecież nie wszyscy się znamy na rzeczy, to i tak moim zdaniem warto wypróbować......a tu ciekawostka - przecież satysfakcja że jest CHYBA lepiej i zrobiliśmy coś dobrego dla naszej niuni jest bezcenne.
druga sprawa to cały czas pilnowac opinie na temat produktu, z biegiem czasu wiekszość produktów marnieje pod względem jakości produkcji.

może teraz ktoś myśli co za bzdura ale spotykamy sie z tym częściej niz myślimy - na przykładzie oleju castrol. castrol castrolowi nie równy a tu proszę z jakim zadowoleniem ludzie sie wypowiadaja o polskim castrole i z dumą pokazują na autko które śię świetnie sprawuje :) bo przecież lejemy wysokiej klasy olej i od razu inaczej jeździ :P
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
grze-mar 
audi-maniak



Model: A4 B6
Silnik: 2.0 ALT
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Maj 2011
Wszystkie posty: 158



Piwa: 3/2
Skąd: Holandia, Ter Aar
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 00:28   
     



Adi202 napisał/a:
Nikogo nie uraziłeś - bynajmniej nie mnie bo dzieckiem już nie jestem, ale widzę, że masz za mało czasu aby poszperać po forum. Znalazł byś post mojego autorstwa w którym piszę o moich spostrzeżeniach już po zalaniu Ceramizera do silnika V8. Jak już pisałem nie zabieram głosu jak nie mam doświadczenia w danym temacie.
TVN turbo nie oglądam, bo nie mam czasu na pierdoły tego typu (ewentualnie jak skaczę po programach klawiszami + - to załapie się na 1s), a raporty i podobne materiały w tym programie mogę w 123% porównać do "super fachowości" brukowca Auto-Świat, gazety w której również piszą bzdury dla dzieci które marzą o swoich 4 kółkach. Parzyste numery wydania piszą na tak, a w nieparzystych na nie. Nie wiem czy wiesz, ale TVN jest medialnym partnerem "Modyfikatora Plus" który jest konkurencyjnym środkiem dla Ceramizera. Jest o wiele droższy (180zł) i można powiedzieć, że ma te same skutki po zalaniu co Ceramizer, ale w TVN nie usłyszysz złego słowa na ten temat - dlaczego? Wnioski wyciągniesz już sam - podpowiedź ktoś musiał posmarować po kieszeni.
Mam swoje lata i swoje przeżyłem, tak więc jazdę bez oleju wykluczam w zupełności, a skoro pojazd testowy przejechał jak piszesz kilkanaście czy kilkadziesiąt km, to już o czymś świadczy. Spróbuj odpalić silnik bez oleju, a efekt zobaczysz na jego bloku. W TVN Turbo pewnie o tym nie wspomnieli bo po co? Poza tym Ceramizer nie ma takiego zastosowania aby jeździć bez oleju, a tylko poprawić pracę silnika. Tak więc TVNem mnie nie przekonasz tak jak reklamami, bo to tylko kwestia gustu. Jak robić dereklamę, to na pełnej linii.
Zgadzam sie z Tobą co do żywotności "starych" silników Audi, ale nie wszystkie mają do tego możliwość. Przykładem może być silnik ABH który zamontowany jest w Audi który stoi u mnie do naprawy.
Pytasz po co przedłużać żywotność silnika skoro i tak jest długa? To po co używać dobrych filtrów i olei silnikowych. Lać co popadnie, a i tak będzie chodzić przez kilkanaście lat.
Widzisz różnimy się tym, że ja jeżdżę długo swoim samochodem i staram się aby stan mojego wozidła był lepszy od roczniaka - możliwe, że bedę go miał do końca mojego lub jego i chciałbym się nim cieszyć w każdej chwili. Dlatego też inwestuje w niego jak mogę i byle ścierwa nie leję. Skoro zalałem taki środek jak Ceramizer, to widocznie musiałem wcześniej zaobserwować efekty u innych czyli to o czym pisałem już wcześniej.

Pozdrawiam i bez urazy.


Chciałbym się usprawiedliwić i rzeczywiście nie grzebałem w forum w starszych postach. Śledzę forum od mojego pojawienia się tutaj, czyli od niedawna. Sponsoring o którym piszesz jest bardzo możliwy chociaż my i tak nie dowiemy się prawdy bo za tym stoją duże pieniądze.
O jeździe bez oleju pisze ci po obejrzeniu reklamy ceramizera - nie wymyśliłem tego.
Nie pisz też żeby wlewać co popadnie bo w takich przypadkach to nawet 2-3 lat auto nie przejeździ a co dopiero kilkanaście. Chodziło mi o to że reszta wozu nie wytrzyma jak np elektronika która jest awaryjna - dlatego że jest jej coraz więcej i o pogorszającej się jakości.
Nie różnimy się tak jak piszesz jeśli chodzi o dbanie o auto - ja nie przywiązuje się do auta chociaż nie mówię że o niego nie dbam (naprawy i obsługa) - lubię to robić bo to jest mój zawód i hobby zarazem więc się staram. Czy auto mam krótko czy długo to nie jest ważne - ma być sprawne.
Myślę że dostatecznie się wypowiedzieliśmy na ten temat. Może dajmy innym się objawić w tym temacie. Pozdrawiam i życzę zawsze sprawnych aut bez względu co do nich lejemy, Grzesiek
_________________
"...nie ma takiego gó***a, z którego nie dało by się wyjść..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 588 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13527



Piwa: 679/68
Skąd: MWD
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 12:40   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



grze-mar napisał/a:
Chciałbym się usprawiedliwić i rzeczywiście nie grzebałem w forum w starszych postach. Śledzę forum od mojego pojawienia się tutaj, czyli od niedawna. Sponsoring o którym piszesz jest bardzo możliwy chociaż my i tak nie dowiemy się prawdy bo za tym stoją duże pieniądze.
O jeździe bez oleju pisze ci po obejrzeniu reklamy ceramizera - nie wymyśliłem tego.
Nie pisz też żeby wlewać co popadnie bo w takich przypadkach to nawet 2-3 lat auto nie przejeździ a co dopiero kilkanaście. Chodziło mi o to że reszta wozu nie wytrzyma jak np elektronika która jest awaryjna - dlatego że jest jej coraz więcej i o pogorszającej się jakości.
Nie różnimy się tak jak piszesz jeśli chodzi o dbanie o auto - ja nie przywiązuje się do auta chociaż nie mówię że o niego nie dbam (naprawy i obsługa) - lubię to robić bo to jest mój zawód i hobby zarazem więc się staram. Czy auto mam krótko czy długo to nie jest ważne - ma być sprawne.
Myślę że dostatecznie się wypowiedzieliśmy na ten temat. Może dajmy innym się objawić w tym temacie. Pozdrawiam i życzę zawsze sprawnych aut bez względu co do nich lejemy, Grzesiek

Oglądnij sobie ten film http://www.ceramizer.pl/f...leju-civic.wmv.
Jedni twierdzą, że jest "be" inni, że "cacy". Jak pisałem, raportu o którym wspomniałeś nie oglądałem, więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć, lecz nie sądzę, aby tak poważne instytucje jak uczelnie naukowe kłamały w imię lobbingu. Reklama zawsze będzie tylko reklamą, a badania naukowe badaniami.
Wszystko co robimy dobrego dla naszych silników jest tylko profilaktyką. Niektórzy do silników stosują uszlachetniaczy renomowanych firm jak Castrol, Mobil, Valvoline czy Liqui Moli która ma w swojej ofercie ceramizer.
Kiedyś na Discovery wyświetlali film którego niestety nie oglądnąłem. Gość przez 300000km nie wymiał oleju i wcale nie wyszło to silnikowi na gorsze. Lobbing firm olejowych.
Jeżeli chodzi o elektrykę, to nie zużywa się ona tak jak mechanika. Najważniejsza jest konstrukcja samochodu.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Maciejka00 


Model: A6
Silnik: 2.5 AEL
Zasilanie: Ropencja
Nadwozie: Combi
Dołączył: 29 Sty 2011
Wszystkie posty: 50



Postawił 3 piw(a)
Skąd: DolnyŚ
Wysłany: Nie 26 Cze, 2011 18:45   
     



Widzę, że od niechcenia odgrzałem temat a tu rozmowa jak przy :piwo: ....ja napiszę jeszcze
raz, spróbowałem i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych a same pozytywy..
jedyne co przeżyć nie mogę to to że poprzedni właściciel zalał minerał i muszę kontynuować
jego porażkę....a na płukanie to się boję zaryzykować :cry:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czy Wasze a4 były bite
jams231 Blacharstwo i lakiernictwo 4 Czw 04 Cze, 2015 21:24
luki921206



[ Twoje IP to: 3.133.12.172, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności