Quattro » Wymiana skrzyni A4B5 2.8 Q z 5 na 6 biegową.
Odpowiedz do tematu
 Wymiana skrzyni A4B5 2.8 Q z 5 na 6 biegową.
Panowi czy jest możliwość zaadoptowania skrzyni 6 bieg do mojego autka? U mnie jest już dość głośno od łożyska w skrzyni zastanawiałem się czy nie wymienić jej na 6bieg od A6. No i oczywiście co trzeba przerobić wymienić przy takiej operacji.
Oznaczenia mojego silnika to APR 2.8

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
6cio biegowe skrzynie montowane były raczej w TDI. Jeżeli chodzi o zawieszenie skrzyni, to jest identyczne jak w 5cio biegowej.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydawało mi się że A6 2,7 BT miało 6 biegowe skrzynie... ale może się mylę. Moja przygoda z grupą VAG dopiero się zaczyna:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zgadza się. Był jeden typ skrzyni, który montowany był w modelu 2,7T.
P.S.
W Twoim profilu brakuje roku produkcji Audi.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już uzupełniłem... thx

Orientujesz się czy duże są rozbieżności w przełożeniach tdi vs benz.?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sądzę, że nie ma żadnych. Różnica będzie tylko w przełożeniach samej skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi, czy jesteś w stanie podpowiedzieć jakie przełożenie główne miały skrzynie w A6 C5 2,7 BT? Czy był jeden rodzaj czy kilka z różnymi przełożeniami? Ewentualnie gdzie można tego poszukać?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jest kilka modeli skrzyń. Przełożenia są przeważnie 37/9.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zastanawiam się czy jest sens pakować taką skrzynię 6bieg, aktualnie mam DWM + dyfer DAJ - z tego co udało mi się odnaleźć przełożenie główne takiego dyfra to 35/9.

W żołnierskich słowach:

1. Czy nie jest to przerost formy nad treścią? Skrzynię i tak będę wymieniał tylko zastanawiam czy ori 5bieg czy szukać 6 bieg od 2.7...
2. Czy każda skrzynia do mojego modelu Quattro z oznaczeniami DWM posiada takie same przełożenia czy są jeszcze jakieś nr za pomocą których można rozszyfrować przełożenia?
3. Może ktoś wie jaka jest prędkość przy np. 3500obr/min na 6 biegu w a6 c5 2,7BT?

[ Dodano: Pon 17 Lip, 2017 15:09 ]
Powracam do tematu. Moja poprzednia skrzynia znisła kolejne 80kkm ale niestety nadszedł jej definitywny koniec. W związku z tym mam kilka pytań.

Jeżeli zamontuję skrzynię od TDI, czy muszę coś przerabiać dodatkowo po za lewarkiem(cięgna).

U mnie mam sprzęgło 240mm - chyba takiej średnicy powinno być w 2,5 TDI.

Sprawdziłem przełożenia i wygląda w miarę dobrze:




Przy DQT musiał bym zmienić napewno dyfer bo jest 37/9.

Ale czy podeją półosie? z tego co widziałem skrzynie od TDI mają inne flansze - przynajmnije z wyglądu. Czy są onne wymienne? Czy trzeba by zmieniać półosie/przeguby

Po lewej 2.5TDI Q po prawej np 1.8T/2.8Q





Będę wdzięczny za informacje.

[ Dodano: Pon 11 Gru, 2017 13:56 ]
Umieszczam skończony projekt, jakoś udło się poskładac wszystko do kupy. Wrażenia mega fajne, auto w trasie zrobiło się bardzo oszczędne.

Reasumując - da się.


Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cześć. Sorki ze ogrzewam kotleta ale też borykam soe z tym problemem. Mam audi a4 b5 2.6 Quattro i wkurza mnie to że jest taka krótka skrzynia. Powiedz mi co dokładnie wymieniłes żeby mieć skrzynie 6 biegowa i jak to połączyć z quattro. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Quattro 

[ IP: 3.147.42.168 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa