Car Audio » wymiana seryjnego nagłośnienia na bose
Odpowiedz do tematu
 wymiana seryjnego nagłośnienia na bose
Witam

Chciałbym wymienić oryginalny zestaw głośników w audi a4 b7 2005 avant na zestaw Bose z avanta z 2007 roku. Obecnie jest radio fabryczne concert i takie też póki co pozostanie.

Powiedzcie mi proszę czy radio concert jest kompatybilne i będzie dobrze współpracować z głośnikami bose?
Czy wraz z kompletem głośników potrzebna mi także wiązka okablowania bose czy okablowanie może pozostać oryginalne to które jest?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Każde oryginalne radio jest kompatybilne z Bose. Do pełni szczęśćia będziesz potrzebować wzmacniacz Bose, subwoofer oraz wiązkę elektryczną.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Montowałem u siebie zestaw BOSE ale tylko tak zwany stage 1 czyli sam tył bez przeciągania wiązki.
Jeśli obecnie masz już aktywny tył to możesz to zrobić w bardzo prosty sposób wykorzystując wiązkę którą masz obecnie w aucie.
Przy takim rozwiązaniu wzmacniacz BOSE zasila suba oraz tylne głośniki które też trzeba wymienić.
W oryginalnej instalacji bose wzmacniacz zasila również przód oraz głośnik centralny można się również zabawić w podłączenie mikrofonu.
Ja zapłaciłem za suba ze wzmacniaczem 250 zł i po 60 zł za głośniki i mogę powiedzieć że różnica jest ogromna!
W planach jest położenie oryginalnej wiązki i podłączenie przodu do wzmacniacza BOSE (obecnie przód ciągnie z radia concert) ale jak na razie to podłączenie samego tyłu w zupełności wystarczy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za podpowiedź.
Jak już wymieniać to raczej zdecyduje się na komplet, stage 1 który opisałeś brzmi ciekawie ale wyczuwam u Ciebie mały niedosyt i chęć dokończenia instalacji :)

Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy te małe głośniczki wysokotonowe co są w drzwiach seryjne które mam teraz są takie same jak bose czy warto dokupić także i te małe.
Jeden sprzedawca powiedział mi że tych małych nie warto wymieniać bo seryjne są takie same jak i w zestawie bose.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie nazwałbym tego niedosytem po prostu gra super i nie czuję jak na razie potrzeby prucia auta i ciągnięcia wiązki być może kiedyś się na to zdecyduję.
Odnośnie głośniczków wysoko-tonowych to prawda są one takie same i nie trzeba ich wymieniać.
Natomiast centralny jest już inny i warto go wymienić, ja wymieniłem i poczułem różnicę z przodu nawet gdy jest podłączony tylko do radio a nie przez wzmacniacz BOSE jak w oryginalnym wyposażeniu BOSE.
Czy masz tył aktywny w tym momencie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wydaje mi się że tył jest aktywny bo mam subwoofer w bagażniku z prawej strony.

Też się zastanawiałem jak to zrobić w najmniej inwazyjny sposób żeby nie pruć wszystkiego i nie ciągnąc tych pierońskich kabli ale coś czuje że chyba się nie obejdzie.
Kostka w subie w bagażniku na pierwszy rzut oka wydaje się inna niż z suba bose...

Ogólnie to moje nagłośnienie jest chyba trochę zajechane przez poprzedniego właściciela bo jak zgłośnię powyżej 7 to charczy głośnik u pasażera sub też wydaje nieczyste brzmienie jak się człowiek wsłucha, jednym słowem tragic. Mam tylko nadzieje że to wina zajechanych głośników a nie radia....

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak masz sub i wzmacniacz to to znaczy że masz aktywny i część wiązki która jest potrzebna do BOSE już siedzi w aucie.
Ta część wiązki pozwoli Ci podłączyć dwa głośniki w tylnych drzwiach i oczywiście nowego sub pod wzmacniacz BOSE bo przód masz zasilony z radia ponieważ ten wzmacniacz który masz obecnie już nie zasila przodu a BOSE jak najbardziej i dlatego trzeba ciągnąć wiązkę z sygnałem od radia do wzmacniacza BOSE i od niego później do przednich głośników (plus centralny oraz jeszcze mikrofon jeśli chcesz mieć 100% jak w ori).
Ja podłączyłem tylko tył wzmacniacz kupiłem z w tyczką i kawałkiem kabelków, rozpiski są w necie więc z podłączeniem nie było problemów, głośniki wymieniłem wszystkie 4 na BOSE plus centralny i gra to naprawdę dobrze.
Jesli u Ciebie teraz charczy to kwestia jest czy to wina głośników czy radia bo jak radia to najsensowniejszą opcją w tym przypadku jest zasilenie wszystkich głośników z wzmacniacza BOSE czyli puszczenie całej wiązki a z radia tylko sygnał.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Car Audio 

[ IP: 44.200.39.110 ]
[ claudebot ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa